• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Yoldaşlık üye girişi kısıtlamaları

Wezen

Çalışkan Üye
Yoldaşlığa giren kişiler nedense artık ilk girdikleri haftanın kule ve turnuvasından yararlanamıyorlar. İlk gün komşu yarımında bulunamıyorlar.

Kule de tam ödülden yararlanma için 22 kişiye , 21 nin 3 kata da tam katılımı gerekiyor. Yoldaşlıklar zaten 25 kişilik, o hafta 2 kişi mazereti olsa girmese 2 kişinin canı istemese (vs. örnekler çoğaltılabilir) 21 kişinin emeği son kat ödülüne yetmeyecek. Yan hesap ile desteği kaldırıyorsanız zeminini iyi hazırlamanız gerekiyor. Yoldaş sayısı 30 olabilir veya kule 3.kat sınırı 1130 olabilir.
Geleyim ana hesap sahiplerinin mağduriyetine o hafta yanlışlıkla yoldaşlık değiştirse bir çok ödülden yararlanamayıp geri kalacak.
Yoldaşlık alımlarını veya bir yere katılacaklar artık sadece Cumartesi gecesinden, Pazar 17:00 arasında mı yapmak zorunda kalacaklar.
Çok saçma bir sistem olmuş inşallah düzeltilir.

Raithen

Özel Üye
Ben degisiklikleri cok begendim gec bile kalindi.. yan hesap sokup cikarip kulede altin almayi etik bulmuyorum hic bir zamanda bulmuyordum.. eger kulede altin almak icin 22 aktif kisi gerekiyorsa bunu saglayabilen altin almali.. her hafta altin alinacak diye bir kural yok.. zaten altin madalya herkesin alabileceği bir sey degildir hic bir oyunda da sporda da..

Kule bir takim oyunu ve takim olarak gerekli sartlari yerine getirirseniz ancak odulu alabilirsiniz bunda yanlis bir sey yok.. yanlislikla yoldaslik nasil degistiriliyor bilmiyorum ama hadi diyelim oldu.. bu durumda takimdaki diğer uyelerin magdur olmasi cok normal.. yine her yerde boyledir bu.. sen cok guzel oyna golunu at ama kalecin iki hatali gol yesin kaybedersin.. doğal bir durum..

degisikliklerden sonra oyunun daha adil oldugunu düşünüyorum.. zaten kule puani ekleme turnuva puani ekleme gibi secenekler de geldi..

Invasion

Meşhur Üye
Afedersiz eşeğin kuyruğunu kesmeye göresin kimi uzun olmuş der kimi kısa... :) @Raithen düzenlemede adil konusuna katılıyorum,ama diğer taraftan altın alabilecek durumda olanların kule yapmasını savunman adiliyetten çooook uzak :) @Wezen hesap sahipleri sorumluluklarını bilincinde olmalı bu konuda kimse bişey yapamaz,lakin özellikle yoldaşlık sayısının 30 olmasını bende desteklerim,yüksek puanlı değil arı gibi çalışan oyuna hevesli katılımcıların kazanılması için daha iyi olur.

Arı gibi çalışan birini istiyorsanız alın bizim Ad Astra yi, ufak ama çok yaramaz, bu sunucuda öyle hesap daha yok ve olmayacak, yakında geliyor, 3 devre sonra ona rakip olmayacak, kimse yani, ne Tristeria ne Anathema onu turnuvada geçemez :) Tabi şimdilik sadece gelişiyor turnuvaya asılmıyor ama kule 3 kat her hafta yapıyor. :)

Raithen

Özel Üye
Afedersiz eşeğin kuyruğunu kesmeye göresin kimi uzun olmuş der kimi kısa... :) @Raithen düzenlemede adil konusuna katılıyorum,ama diğer taraftan altın alabilecek durumda olanların kule yapmasını savunman adiliyetten çooook uzak :)

ben oyle demek istemedim ki.. altin alinmak isteniyorsa her hafta, 22 aktif lazim ise o kadar kisi aktif olmali dedim.. yani sen diyorsun ki biz aktif 22 olmaya uğrasmayalim oyun klanı 30 yapsin.. yanlis mi anladim..

Wezen

Çalışkan Üye
Sadece yan hesap gözü ile bakmayalım. Ana hesaplar içinde sorun olacak. Dediğim saatler arası girişin olmaz ise 1 haftan çöpe gitmiş oluyor.
Zaten 3 katı bu hafta olduğu gibi yapan yoldaşlıklar her türlü ilerliyor. Ama gün gelir ayağın tökezler 20 kişinin emeği çöp olur.
Sadece kule gözü ile de bakılmamalı turnuva ödüllerini de alamıyorsun. Yeni bir için o geri kalmış 1 plan ileride 300 elmasa mal olacak. Yardımlaşmalar artık çok önem kazandı o 1 gün boyunca gelmeyen yardım herkesi etkileyecek.
Kısaca özetlersek oyun yan hesaplar engellemeye çalışmıyor. Yan hesaplar yine oyunda bolca aktif oynuyor. Biz oyuncuları kısıtlamaya çalışıyorlar.

Yoldaşlıklar 30 olsun bizler de çok isteriz, sürekli başvuru mesajlara hayır yerimiz yok demesinden hoşlanmıyorum, insanlar gelmek istiyor geri çevirmek zorunda kalıyorum.
Yoldaşlıklara giriş çıkış cuma 00:00 den pazar 18:00 kadar süre olarak çok yanlış ve az, pazar insanların planları var işler güçler, tıpkı yardımlar gibi yapması lazım 24 saat sonra katılabilirler cezası 24 saat en azından kısaltmaları kullanarak kuleye tamamlayabilecekler.
Kule arşivi olduktan sonra da kimse yan hesaplarla uğraşmaz giriş çıkış yapmak için, insanlar yorulmuşlar gereksiz uğraş bu.
Turnuvaya katılmamak da çok anlamsız, gelmiş katılmış çıkmış zaten puanlar oyuncu ile beraber gidiyor, ne diye bu kısıtlama yapmışlar, kuleyi de bu şekilde yapsınlar, girmiş biri yapmış kule, bitmeden çıkmışsa puanlar da çıkıyor yoldaşlıkta kalmıyor olur biter.

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Ya simdi soyle de bir sey var biz kendi capimizda konusuyoruz da oyun global
Bir oyun belki 50 tane server var.. bizde hepsiyle ilgili veri yok adamlarda var.. ona gore en dengelisini bulup uyguluyorlar.. biz turkiye dunyasina bakip salliyoruz bir seyler.. bizim serveri dusunursek bence 20 olmasi 30 olmasindan daha mantikli.. daha rekabetçi bir ortam olurdu.. ama tabi bu konuştuklarımızin hic biri olmayacak zaten hahaha..

DNDR-ASR

Süper Üye
turnuvada olduğu gibi çıkan puanı ile birlikte çıkmalı, gelen son dakika da olsa dahil olabilmeli
en baştan beri öyle olmalıydı zaten gir çık yaparak herkes altın alabilirdi ama bu çok yorucu ve anlamsız oluyordu şu an ki hali iyi oldu ama sonradan dahil olunamaması anlamsız

25 hesabın 25i farklı oyuncu 0 yan hesaplı 1 tane yoldaşlık varsa sayı 30 olsun 40 olsun da yok ki bırak normal yoldaşlıklardaki yan hesapları tamamı yan hesaplardan oluşan yoldaşlıklar üst sıralarda

yoldaşlık sınırı 30a çıkarsa kulede altın için gerekli puan da artar bir şey değişmez zaten

Wezen

Çalışkan Üye
Konu farklı yerlere kaymaya başladı ben yoldaşlık sınırı 30 olsun yazarken kısıtlama yapılacaksa bir zemin hazırlanmalıydı anlamında belirttim.

Aslında 30 olsun u yazmasaydım daha iyiymiş bende mantıksız buldum. Asıl sorun yeni gelecek oyuncuların 1 gün veya 1 hafta neyse kısıtlanması.
Az önce hesabın biri kule yaptı sonra yoldaşlıktan ayrıldı kule puanları silinmedi. Turnuvada yapsaydı silinecekti. Ayrılırken gideceği yerde belki kule ödüllerini alabileceğini zannediyordu ama maalesef haftası çöp oldu. Oyuncuya karşı herhangi bir uyarı filan yapılmıyor.

İsterse 500 server olsun tüm bilgileri toplasınlar yapılanlar anlamsız olmuş. Biz yazalım da kim dolu kim boş karar versin.

DNDR-ASR

Süper Üye
Konu farklı yerlere kaymaya başladı ben yoldaşlık sınırı 30 olsun yazarken kısıtlama yapılacaksa bir zemin hazırlanmalıydı anlamında belirttim.

Aslında 30 olsun u yazmasaydım daha iyiymiş bende mantıksız buldum. Asıl sorun yeni gelecek oyuncuların 1 gün veya 1 hafta neyse kısıtlanması.
Az önce hesabın biri kule yaptı sonra yoldaşlıktan ayrıldı kule puanları silinmedi. Turnuvada yapsaydı silinecekti. Ayrılırken gideceği yerde belki kule ödüllerini alabileceğini zannediyordu ama maalesef haftası çöp oldu. Oyuncuya karşı herhangi bir uyarı filan yapılmıyor.

İsterse 500 server olsun tüm bilgileri toplasınlar yapılanlar anlamsız olmuş. Biz yazalım da kim dolu kim boş karar versin.

turnuvada olduğu gibi; çıkan puanı ile birlikte çıkmalı, gelen son dakika da olsa dahil olabilmeli

buraya kadar olan kısmına kesinlikle katılıyorum : )

Son düzenleme: