• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Yoldaşlık Maceraları Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Yoldaşlık maceraları etkinliğinde en olumlu bulduğum kısımlar:
+ Etkinliğin kendisi çok eğlenceli. Yoldaşlıktakilerle anlaşarak yol seçmek, o yolda ilerlemek güzel.
+ En kısa yoldan en hızlı şekilde macerayı tamamlayarak birinci olunamıyor. Bu çok hoşuma gitti. Her ne kadar birden fazla hesabı olan oyuncuların işine gelse de bu özellik çok güzel.
(- Madem Inno Games bu oyunda bir rekabet ortamı yaratıyor keşke birden fazla hesap kullanımını da yasaklasa. Klanlar'daki gibi "bakıcılık & IP paylaşımı" özelliği vb. gibi özellikler gelse oyuna. *Ekleme: Bu zaten Oyun Kuralları'nda yasak olarak belirtilmiş; ama uygulanmıyormuş anladığım kadarıyla. Kuralda bir hesaptan başka hesaba aktarım "destek hesabı" olarak nitelendirilmiş. Bir kullanıcının birden fazla hesapla aynı yoldaşlığın Yoldaşlık Maceraları görevlerine yardım etmesi de sanırım "destek hesabı" olarak algılanmalı.)
+ Temelinde o kadar güzel bir etkinlik ki aklıma gelmediği hâlde daha bir sürü olumlu yön yazmak istiyorum.

Yoldaşlık maceraları etkinliğinde en olumsuz bulduğum kısımlar:
- Rekabet yok. Etkinlik sadece ilk üç sıradaki yoldaşlıklar için özenle tasarlanmış gibi. Tasarlanırken amacının öyle olmadığını biliyorum; fakat bu gerçekleri değiştirmiyor. Sizler de göreceksiniz ki her Yoldaşlık Maceraları'nda ilk üç aynı olacak -ki zaten bunun sizler de farkındasınız..Tekrarlıyorum: Inno Games'in amacının bu olmadığının ben de farkındayım.
hpgck.jpg
- Ödüller aslında fena değil; ama bu kadar uzun aralıklarla yapılan bir etkinlik için bence yetersiz.
- Etkinlik daha sık yapılsa bile ödüllerin sadece ilk üçe gitmesi bence yine ödülleri etkisiz kılıyor. Bu sayı artırılabilir ya da daha güzeli bir baraj belirlenebilir. Ya da birden fazla baraj... Bu barajı/barajları geçen yoldaşlıklara geçtikleri barajlara göre ödüller verilebilir. Sanırım en uygun yöntem bu olur etkinliği adilleştirmek için. Şahsen ben bunu düşünürken bile heyecanlandım.
- Bir üstteki maddeyi ele alarak: etkinliğin düzenlenme süresine, barajları geçen yoldaşlık sayısına göre vs. Inno Games oyundaki dengeyi bozmamak adına ödüllerde, etkinliğin düzenlenme süresinde, barajlarda vb. gerekli özelliklerde zaman zaman değişiklikler yapıp optimum özellikleri bulabilir.
- Etkinlikteki iki yol bence adil. Bu adilliği bozan tek şey birden fazla hesabıyla aynı yoldaşlıkta olan oyuncular. Etkinlikte sol tarafta bulunan yol ise bence hiç adil değil. Nedenini şöyle açıklayayım: ben her gün sabahtan akşama hatta akşamdan sabaha kadar bilgisayar başında olabilen birisiyim. Böyle arkadaşlarım da var hem de benim bulunduğum yoldaşlıkta. Şimdi biz bu arkadaşlarla uyumayıp içmeyip bileğimizin hakkıyla orta ve sağ taraftaki yolları bitiririz... Bitiririz ama sol taraftaki yolu ne yaparsak yapalım aşamayız. Ama günde sadece iki kere oyuna giriş yapan yüksek puanlı birisi bizim on kişi yapamadığımız şeyi tek başına rahatlıkla yapar. Örnek verirken yazdığım sayılara takılmayın, anlatmak istediğimi net bir şekilde anlayacağınızı biliyorum.

Son düzenleme:

DeletedUser120

Guest
Bırden fazla hesap yasaklansın demıssın.
Bunun olması 1.nın yoldaşlığı yıkılmadığı surece etkinlikte hep 1.olmasını sağlamak demek.
Asıl yan hesaplar olursa sen ben elmas yatırmayanlar bu etkinlikte boy gösterir.
Diğer türlü kimse kusura bakmasında asıl hesaplara nereye ne sığdırıcaz genişleme zaten bellı bırsey gelıor yerlerımız gıt gıde ufalıyor.1 genışleme almak ıcın hemen hemen 1 ay bölge açıp pazarlık yapanlarımız var.
İlk 3 yoldaşlık arasında bu döngü gidilir demıs nıye öyle bır sonuç çıkartılıyor anlamadım daha yenı ilk defa oldu.etkinlik
Herkes hazırlasın kendnı plan program yapsın herkesı görelim üst sıralamada
En ıyı ekip hazırlanan veya çaba gösteren zaten hakettogı yarı alıyor.
Biz yaptığımız puana elmas ile gelmedık ve o puan ıcınde elmas harcamadık sadece 1 gün geç kalarak etkınlıge başladık ve etkınlıgın nasıl olduğunu ve neler yapmamz gerektogını çözdükten sonra uykusuz kalarak hazırlık yaptık.
Tekrardan sölüyorum dostlar hazırlıklı planlı ekip bizleri de geçer herkesi de yeterki uğraşsın emek versın

TheMeibo

Tecrübeli Üye
  • Herkes tek hesapla oynarsa eşitlik olur diyorum; çünkü herkesin sadece bir eli olur. Puanı zaten yüksek olan oyuncularla benim gibi yeni başlamış oyuncular arasında eşitlik sağlar bu özellik. Bunu da bir örnekle açıklayayım: oyun içinde bir benim, bir Meibo arkadaşımın bir de bizim puanımızdaki herhangi birilerinin şehirlerine göz atınız. Göreceksiniz ki bizim puanımızdaki herkeste önceki etkinliklerden kalma çok güzel yapılar var. Yani oyuna bizden çooooook daha önce başlamışlar. Yani diğer oyuncuların 2-3 ayda belki de daha uzun sürede yaptıklarını biz sadece başlangıç paketi satın alarak 1 ayda yapmışız. Bu emektir, ektiğimiz kadar biçmektir.
  • Demişsiniz ki "asıl yan hesaplar olursa sen ben elmas yatırmayanlar bu etkinlikte boy gösterir" - Elmas satın almak eşitliği bozan bir şey değil. Bu bedava olan Elvenar'ın oyunu sürdürebilmesi için gerekli olan ve yanlış hatırlamıyorsam kullanıcı sözleşmesi gibi yerlerde de "eşitliği bozmayan bir unsur" olarak dile getirilen bir şey. Yani düzenli olarak elmas satın alanlarla biz elmas satın almayanlar bu oyunda eşitiz. Birden fazla hesap kullanmak bu eşitliği bozmak anlamına gelir.
  • Genişletmelerden, uzuun süreler uğraşıp bir şeyleri başarmaktan yakınmışsınız. Bu zaten Elvenar'ı Elvenar yapan özelliklerden birisi. Bu oyun özelliği kıyas yapılabilecek bir özellik değil bence. Oyun geliştiricileri bunu böyle uygun görmüşler, herkes aynı şartlar altında oyunu oynamaya devam ediyor. Ben henüz sizin puanlarınıza yaklaşmadığım için net konuşamıyorum; ama bu puana gelene kadar bile gördüm ki doğru zamanlama ve doğru seçimler ile normalden çok daha hızlı ilerlenebiliyor.
  • İlk üç sıradaki yoldaşlıklar her etkinlikte yerlerini koruyup ödüllere sahip olur dedim; çünkü kendi mantığım çerçevesinde etkinlik şartlarını ve oyunun, oyuncuların durumunu düşününce bu sonuca vardım. Bir önceki gönderimde de belirtmiş olduğum gibi etkinlikteki adaleti bozanın, etkinlikteki ilk üç sırayı sıralamadaki ilk üç yoldaşlığa devreden etkinlik özelliğinin sol taraftaki mal bağışlamayı gerektiren yol olduğunu söyledim. Siz de bu etkinliğe farklı puanlardaki hesaplarla katılırsanız hemen farkına varacağınızı düşünmekteyim.
  • Hazırlıklı ve planlı ekipler orta ve sağ taraftaki yollar söz konusu olduğunda eşit gider, burada bir sıkıntı yok. Sol taraftaki yol bu eşitliği bozup puanı yüksek olanı öne geçiriyor. Takdir edersiniz ki sizin ve benim üretimlerimiz arasında dağlar kadar fark vardır. Bu benim oyuna az vakit ayırmamdan veya sizin elmaslar içinde yüzmenizden kaynaklı olan bir şey değil. Bu tamamen oyuna benden iki sene önce başlamanızdan kaynaklı olan bir şey.
  • Sizin yaptığınız puanlara elmas ile geldiğinizi ima eden bir şeyler yazmadım zaten. Etkinlik boyunca harcadığınız emeğe de lafım yok. Anlıyorum, bunca senedir oyundasınız ve bunca senedir bıkmadan fazlasıyla emek harcıyorsunuz bu oyuna ve bence bu çok güzel bir şey. Tabii ki bu bağlılığınızın ve emeğinizin ödüllendirilmesini istiyorsunuzdur; ancak bu bütün oyunculara açık olan bir etkinlik ile sağlanacak bir şey değil. Inno Games düzenli olarak oyuna giriş yapan, oyunu belirli sürelerde oynayan oyunculara kendi uygun gördüğü şekilde ödüller verebilir sadakatinizin karşılığı olarak.
    hpgck.jpg
    Açıkçası oyuna uzun süredir düzenli olarak giriş yapan hesaplara direkt olarak verilecek bir ödül fikri beni de memnun eder.

Son düzenleme:

DeletedUser666

Guest
Sizin de eleştirilerinizi yukarıda verdiğimiz formatta olumlu veya olumsuz olarak görmek isteriz. Aksi taktirde bir şeyin değişmesini beklemek doğru olmayacaktır. Bir de şu unutulmamalıdır. Oyuncular için süper gibi görülebilen bir oyun özelliği aslında süper olmayabilir. Emin olun yapımcılar tüm olasılıkları ele alarak sonuca ulaşıyorlar. Negatif yönler pozitif yönlerden çok daha fazla ise o oyun özelliğini oyuna getirmek pek mümkün olmuyor. Tüm önerilerin de iletildiğinden emin olabilirsiniz.
Siz sadece kendi pencerenizden baktığınız için bildiğiniz konular size çok aşina gelebilir. Lakin bir de sizin günlerdir, belki haftalardır üzerinde çalıştığınız yeni bir uygulamayı, bizim bir anda algılamamızı beklemeniz de haksızlık olur. Temennimiz, bizleri hakikaten dikkate alıp, beklentilerimizin, tamamen olması zaten mümkün değil de hiç olmazsa bir kısmını karşılamanızdır. Hayırlı çalışmalar dileğiyle selamlar.

DeletedUser120

Guest
  • Demişsiniz ki "asıl yan hesaplar olursa sen ben elmas yatırmayanlar bu etkinlikte boy gösterir" - Elmas satın almak eşitliği bozan bir şey değil. Bu bedava olan Elvenar'ın oyunu sürdürebilmesi için gerekli olan ve yanlış hatırlamıyorsam kullanıcı sözleşmesi gibi yerlerde de "eşitliği bozmayan bir unsur" olarak dile getirilen bir şey. Yani düzenli olarak elmas satın alanlarla biz elmas satın almayanlar bu oyunda eşitiz. Birden fazla hesap kullanmak bu eşitliği bozmak anlamına gelir.
  • Sayın Meibo sanırım diğer oyunlarla kıyaslıyorsunuz yan hesap olayını diğer onlıne oyunlardan bilen bir insanım ve cezaların hesap kapatılmasına kadar gittiğinide biliyorum.Elmas satın alan ile almayan eşit burda hemfikiriz.Peki sen zar zor 25 kişiyle bır araya gelip rozet toplucaksın sonra herkese görev vericeksın ve diceksınki 25imizde onlıne olalım aynı zamanda.xx kişilerde gösterişli şişe rozeti xxx kişilerde demirci rozetı xx kişilerde marangoz var.25 kişi ile elmas harcayan bır yoldaslıga karsı rakip olsan o kadar emek versen ve genede geçemesen hep o 1.olsa burda ne hissedersın.Mücadele modu elmas harcama modu biz bunu böyle gördük.görev tekrar edip durur eksik rozetını elmas ile tamamlarsın.rakip seni geçtiyse elmas ilede görev serisini devam ettirir durursun.Kaç kişi siz veya biz gibi düzenli rozet toplucakki?kaçımız bilgisayar başında düzenli kalabiliyoruz?Burdada yan hesaplar devreye giriyorki rozetleri oradan tamamlıyoruz.Ve yan hesapsız kaçtane kadim 25 sevıye olurdu.Kimse kolay kolaya 25 sevıye kadım yapamazdı.
    • Genişletmelerden, uzuun süreler uğraşıp bir şeyleri başarmaktan yakınmışsınız. Bu zaten Elvenar'ı Elvenar yapan özelliklerden birisi. Bu oyun özelliği kıyas yapılabilecek bir özellik değil bence. Oyun geliştiricileri bunu böyle uygun görmüşler, herkes aynı şartlar altında oyunu oynamaya devam ediyor. Ben henüz sizin puanlarınıza yaklaşmadığım için net konuşamıyorum; ama bu puana gelene kadar bile gördüm ki doğru zamanlama ve doğru seçimler ile normalden çok daha hızlı ilerlenebiliyor.

• Belli bir süre sonra ınanın sizlerde genişleme isticeksiniz bunu kendimden biliyorum :)

• İlk üç sıradaki yoldaşlıklar her etkinlikte yerlerini koruyup ödüllere sahip olur dedim; çünkü kendi mantığım çerçevesinde etkinlik şartlarını ve oyunun, oyuncuların durumunu düşününce bu sonuca vardım. Bir önceki gönderimde de belirtmiş olduğum gibi etkinlikteki adaleti bozanın, etkinlikteki ilk üç sırayı sıralamadaki ilk üç yoldaşlığa devreden etkinlik özelliğinin sol taraftaki mal bağışlamayı gerektiren yol olduğunu söyledim. Siz de bu etkinliğe farklı puanlardaki hesaplarla katılırsanız hemen farkına varacağınızı düşünmekteyim.
    • Hazırlıklı ve planlı ekipler orta ve sağ taraftaki yollar söz konusu olduğunda eşit gider, burada bir sıkıntı yok. Sol taraftaki yol bu eşitliği bozup puanı yüksek olanı öne geçiriyor. Takdir edersiniz ki sizin ve benim üretimlerimiz arasında dağlar kadar fark vardır. Bu benim oyuna az vakit ayırmamdan veya sizin elmaslar içinde yüzmenizden kaynaklı olan bir şey değil. Bu tamamen oyuna benden iki sene önce başlamanızdan kaynaklı olan bir şey.
  • Evet sol taraftaki mal bağışlama görevleri zor gibi gözüksede bende size şöyle bir örnek vereyım bakalım cazip gelicekmi :)
  • Burdaki amaç yoldaslıklar arası yoldaslıklar kaçar kişiden oluşuyor 25.en yüksek istenen 500k miktarı 25 kişiye böldüğümüzde 20k bağış demek.her hafta gelmicekse bu etkinlik belli zamanlar gelicekse bu 20 k mıktarını herkes bellı sekilde tamamlar.Evet iki sene önce başlamam benım ıcın üretimde büyük avantaj ama 25 kişilik ekipte bu görevi isterse tamamlayabiliyor benim ürettiğim kaynakta.Burda ise benım tek seferde attığım kaynak yoldaşlıgım ıcın oluyor.Benım 500k mücevherım belkıde benım dunya harıtasında pazarlık yapmam ıcın gereken mücevherleri karsılıcak ama ben bunu yoldaslıgım ıcın atıyorum.O yuzden sol taraftakı yol asıl yoldaslıgın onemını vurguluyor.5 kişide yoldaslık oluyor 25 kişide.Burda amaç ortak bağış yapmak ve hedeflenen kaynagı hemen hemen herkes karşılayabilir düşüncesındeyım.
  • Şimdi bu etkinlik herkese açık burda hemfikiriz.
  • Peki 1000 puanlı oyuncuyla 100.000 puanlı oyuncudamı aynı olmalı elbet bırseyler arasında fark olmalıkı rekabet o zaman baslasın.
  • ben her zaman diyorum oncedende dedım bu etklınlıge kadar rekabet acıkcası sıfırdı.Benım puanımla 700.000 dekı oyncuda aynı işi görüyordu 50.000 20.000 puandakide.
  • turnuva sistemi deseniz herkesın kendıne göre zorlugu belirleniyor ne oldu rekabet yok.
  • mal üretiyoruz ediyoruz sıralama puanları yükseliyor yükselse ne olucak bu puan neye yarıyor birincide aynı işlevi görüyor 10.uda 100.de
  • Rekabet olucaksa birşeyler farklı olmalı daha çok hırslanıp bişiler yapılmalıki o zaman keyif vermeli :)
  • yorumunuz içinse teşekkür ederim :)
bu arada bu noktalarıda entera bastıkca otomatik cıktı :))) ben keyfen yapmadım

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Siz sadece kendi pencerenizden baktığınız için bildiğiniz konular size çok aşina gelebilir. Lakin bir de sizin günlerdir, belki haftalardır üzerinde çalıştığınız yeni bir uygulamayı, bizim bir anda algılamamızı beklemeniz de haksızlık olur. Temennimiz, bizleri hakikaten dikkate alıp, beklentilerimizin, tamamen olması zaten mümkün değil de hiç olmazsa bir kısmını karşılamanızdır. Hayırlı çalışmalar dileğiyle selamlar.

@kingtuareg , aynı şekilde biz de Inno Games ile aynı pencereden oyuna bakamayız. Kaldı ki bu oyunu yapanlar daha oyun piyasaya sürülmeden önce bu oyunu oynamaya başlıyorlar. :) Eminim ki hâlâ da Inno Games ekibinden bir sürü insan bu oyunu oynuyordur. Bu bütün oyun geliştiricilerinin yaptığı standart bir şey zaten. Ben de oyuna başladığım ilk günlerde bazı şeyleri çok saçma bulup "Öneriler & Şikayetler" forumu altında konu açmıştım; ama oyunu oynadıkça anladım ki yanılmışım. Inno Games haklıymış. :) Inno Games zaten alanında uzman kişilerden oluşan, sağlam ve köklü bir ekip. Kendisini yılllaaaar önce kanıtladı. Ben başka Inno Games oyunlarında da edindiğim tecrübeden söyleyebilirim ki oyuncuların düşünceleri kesinlikle dikkate alınıyor. Zaten en başında düşüncelerimizi dikkate almayacak olsalar böyle bir forum açıp bizimle, oyuncularla iletişime geçmezlerdi. @Berhudarol tüm forumda, her başlıkta kendini gösteriyor, her yazılana cevap veriyor. Ben şahsen çok takdir ediyorum kendisini. Inno Games'in bütün oyunları her türlü para kazanır, emin ol. Oyunu ne kadar berbat ve adaletsiz hâle getirseler de kazanırlar hem de. Çünkü oyun adaletsiz hâle geldikçe oyuncular da Elmas satın alımını artırıp bu durumu leyhlerine kullanıyor, diğer oyunculara fark atıp tatmin oluyorlar. Hemen şimdi herhangi bir tarayıcı tabanlı oyunda(Inno Games oyunları hariç) hesap oluşturup Yüksek Skor Sıralaması sayfalarından bu durumları kendi gözlerinle görebilirsin. Ben çok oyun bıraktım bu sebepten dolayı. :)

Demem odur ki Inno Games'i itham ettiğin şeyin tam anlamıyla aynısını burada kendin yapmışsın. En azından bilgin olmayan konularda başkalarına karşı kesin ifadeler kullanmamalısın. Yoksa haklıyken bile haksız duruma düşebilirsin. Bu sebeple de başkalarına söz hakkı doğar. İçini rahatlatacaksa eğer ben 15 senedir falan tarayıcı tabanlı oyunlar oynayan ve hepsinde de en iyi yerlere gelebilmiş bir oyuncu olarak sana şunu söyleyebilirim ki henüz yeni sayılabilecek Elvenar'ın yapımcısı Inno Games, bu oyunda her ne kadar tam anlamıyla dengeyi yakalayamamış olsa da bunun için en çok uğraşan, oyuncularının fikirlerini en çok önemseyen şirketlerden biri. Hatta emin değilim ama galiba bu konuda sadece Inno Games çaba harcıyor.

Son düzenleme:

TheMeibo

Tecrübeli Üye
@CiftciMehmet

İlahi, iyi güldürdünüz beni son yazdığınız şey ile. :D Yazı yazdığımız yerin hemen üstündeki "Numarasız Liste" özelliğini kapamadıkça her Enter'da çıkacak bu noktalar. :D

• İlk yazdığın noktaya cevaben "Oyun Kuralları" başlığında yazan bir kuralı kopyalıyorum buraya:
§7 Destek hesapları (Pushing)
Bir “destek hesabı” kullanmak yasaktır. Bu durum, hesaplar aynı kullanıcıya ait olmasa bile; bir hesabın bir başka hesaba rutin olarak dengesiz şekilde kaynak (kaynaklar, bilgi puanları vb.) aktarması şeklinde tanımlanmıştır.

Birden çok oyun dünyasını içine alacak şekilde, içeriği ne olursa olsun (kaynaklar, bilgi puanları vb.) takaslar oluşturmak yasaktır.

Bilmelisiniz ki, “oyuncuyu davet et” özelliği ile kendinizi veya sizinle aynı ağı paylaşan diğer oyuncuları davet etmeye çalışmak kesinlikle yasaktır.

• Ek olarak; bütün oyunlarda(tarayıcı tarzı oyunlar olsun, başka tür oyunlar olsun BÜTÜN OYUNLARDA) oyun içi nakit para harcayıp Premium Currency diye geçen oyun paralarını satın almak oyun kuralları ile yasallaştırılmıştır. Yani ben hiç elmas satın almasam da adamın birisi gelip her gün elmas satın alsa da ben bu adamla tamamen eşitim. Oyunlara başlarken kabul ettiğimiz kullanıcı sözleşmelerinde belirtilir bu ve o sözleşmeyi kabul edip hesabı oluşturduğumuz an biz de "hiç elmas satın almayanla her gün elmas satın alanlar eşittir" diye hukuki olarak bu durumu kabulleniriz. Bize ciddi gelmese de bu sözleşmeyi kabul edip de bu oyuna başladıktan sonra sözleşmeye uymayan en ufak bir davranışımızdan, sözümüzden dolayı mahkemelik olup yüklü miktarda para ödeyebiliriz Inno Games'e. Bu tamamen insaflarına kalmış bir şey.
  • Genişletmeyi her zaman isteriz. :D İstiyorum da. :D Ama bu genişletmeyi havadan kapacağıma ya da bana kolaylık sağlanacağına oyunun kuralları çerçevesinde, oyunun izin verdiği şekilde en hızlı yollarla elde etmeyi isterim. Benim yapım bu. Yoldaşlıklarda bile sürekli "1:4 teklif koy da çekelim, yardım edelim sana" denmesine rağmen kabul etmem öyle teklifleri. Oyunu kuralına göre oynamadıktan sonra bir zevk alamıyorum ben. Üstteki Oyun Kuralları'ndan aldığım bir maddede de belirtildiği üzere zaten bu durum aslında yasak. Hatta kesinlikle yasakmış, öyle yazıyor. :D *Ayrıca bu genişletme durumu da Elvenar'ın "puzzle" özelliği ile alakalı biraz. Bu oyunun başka hiçbir oyunda bulunmayan özelliği bu; alanımızı daraltıp yapıların şekillerini sürekli değiştirerek bizi zorluyorlar. Buna da puzzle diyorlar. :)
  • Sol taraftaki yol için düşüncemde kararlıyım. Orta ve Sağdaki yolun gerekliliklerini her puandaki oyuncu aynı sürede yerine getirebilir; ama sol taraftaki yol sizin de söylediğiniz gibi yüksek puanlılara avantaj sağlar. 1000 puan ile 100.000 puanı karşılaştırmak adil olmaz, 30.000 puanlı ile 100.000 puanlıyı ele alalım mesela... Yine 100.000 puanlı olan açık ara farkla sol taraftaki yolda öne geçer ve benim eleştirim tam olarak buna değil. Ben diyorum ki etkinliğe baraj/barajlar getirilebilir ve herkes harcadığı emek kadar ödül kazanır. Yani siz yine hak ederseniz ilk üçe girip o fiyakalı ödülleri kazanırsınız, geri kalan yoldaşlıklar da Inno Games'in uygun gördükleri barajları aşarak yine Inno Games'in uygun gördüğü, oyunun dengesini bozmayacak şekilde ödüller kazanabilirler.
Turnuva konusuna değinmeyeceğim; çünkü yeri bu başlık değil. :) Diğer yazdığınız şeyleri de zaten bu gönderimde yazdıklarımla cevapladığımı düşünüyorum ve en sonda yazdığınız şeyi görüp tekrardan sesli bir şekilde gülüyorum. :D

-------------------------------------------

Bu görseli de tüm yorumlardan bağımsız olarak, sadece konu başlığına cevap olarak buraya bırakıyorum:

hpgck.jpg

Son düzenleme:

DeletedUser4

Guest
Merhabalar arkadaşlar, bazı yorumları okudum da bir konuyu düzeltme gereği hissettim. Malumunuz Platin Ejder kurucusuyum. Başından beri okuyorum da sanki biz hiç emek harcamıyoruz her şeyi elmasla yapıyoruz diğer herkes çok çalışıyor yine de bizi geçemiyor. Bu hayali ihracattan vazgeçmenizi temenni ederim. Yok böyle bir şey. Biz herkesten daha çok çalışıyoruz. Elmas kullanmıyor muyuz? Son 8 aya kadar kullanmamıştık sessiz sakin oynuyorduk sonra kullanma ihtiyacı hissettik bunun bazı özel sebepleri var ve bu sadece bizi ilgilendiriyor bunu kimseye açıklamam. Evet şehirlerimizi geliştirebilmek için elmas kullanıyoruz. Sizde kullanın. Oyunun açıldığı ilk günden beri bu oyunun içindeyiz. Böyle bir hak bize sunulmuş mu? Evet. O halde bunda bir sorun yok ama etkinliklerde elmas kullanmayız. Nitekim kullanmadık ta.

Yok şaşırmayın. Bildiğiniz harcamadık. Her şeyi emeğimizle yaptık. Fakat biz betayı da takip ediyoruz ve daha burada duyurusu yapılmadan biz hazırlanmaya başlamıştık bile. Hatta yine çoğunuz bunu bilmezsiniz ama Öncüler yoldaşlığına hani rakibimizdir adil bir mücadele olsun diye mesaj attık etkinlik geliyor hazırlanın yazdık fakat ilerleyen günlerde hiç bir değişim görmedik sizde. Bizim mesajımızı umursamadınız bile. Hem hazırlık yapmayın hem biz çok çalıştık onlar elmas aldı bizi geçti 2 sayfa yazı yazın. Yok. Böyle olmaz. Bu sadece kendinizi kandırmaktır.

Biz her anlamda birlik olarak hareket ediyoruz. 7/24 aktifiz. İkinci sıradaki öncülerden bahsediyorum, siz puan olarak son ana kadar beklediniz yatırmadınız rozetleri ve eşyayı. Nitekim bizde öyleydik. Karşı stratejimiz her zaman vardır. Siz son 1 saat içinde yatırmaya başladınız bekledik son ana kadar sizi heveslendirmek istedik. Son 15 dakika kala ne var ne yoksa her şeyimizi yatırdık ve tekrar puan farkını açtık.

Bir konu açılmış bence anlamlı bir konu biz oyuncular adına, bizlerden olumlu ve olumsuz görüşlerimiz istenmiş ama 2 sayfa boyunca bizim adımız geçiyor üstü kapalı da olsa. Yok onlar böyle yapıyor yok onlar şöyle yapıyor. Bırakın kim ne yapıyor herkes kendisine bakmalı, biz ne yapıyoruz demeli. Elmasa suç atmayın. elmas almadık. Elmas alsaydık puan farkı en az 20.000 olurdu.

Artı ve eksi yönleri bende yoldaşlarımla kafa kafaya verip toplayıp öyle ayrı bir mesaj altında göndereceğim. Sadece yoldaşlık olarak duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmek istedim. Kafanızda soru işareti kalmasın yani. Elmas kullanılmadı etkinlikte. Hazırlık yapan ve çalışan herkes ilk 3 de yerini alır. Yeter ki isteyin bunu. Tabii biz istiyoruz. Yine etkinlik olsa birinciliği hedefliyoruz. Bunun için hazırlık da yaptık. Sizlerde yapın. Polemik yaratmak için yazmıyorum bunları. Elmas olayına nokta koymak için yazdım.

DeletedUser

Guest
++++++ Sizi bilmem, ama bana göre Maceranın en pozitif yönü şehri komple silip macera için hazırlanmak üzere yeniden inşa etmek. Zaten şu anda bunu arkadaşımla yapıyoruz, sabaha kadar bu oğraş sürse hiç sıkılmam. :)

+++++ Eksi yönü bulamadım, üzgünüm .:(

DeletedUser

Guest
Sayın Berhudarol, siz niye uyumuyorsunuz, yoksa sizde şehri komple silip maceraya hazırlık yapıyorsunuz? :D

DeletedUser3

Guest
Sayın Berhudarol, siz niye uyumuyorsunuz, yoksa sizde şehri komple silip maceraya hazırlık yapıyorsunuz? :D

Sizlerden gelen artıları ve eksileri not alıyorum. Sizlere daha iyi hizmet sağlamak bizim işimiz. Kalın paragraflar arasından önerileri seçmek tabii ki bizi zorluyor keşke herkes + ve - şablonuna uysa bizler için daha rahat olurdu :)

DeletedUser120

Guest
mücadele modunda bır deısıklık olucakmı
5 dk 15 dk 1 sa
3 saat 9 saat 1 gun
3 saat 9 saat 1 gun rozetler aynımı

DeletedUser3

Guest
Şu an bize gelen bilgiler doğrultusunda sadece ödüllerde bir değişiklik var diğer bilgiler gizli tutulmaktadır.

DeletedUser3

Guest
Daha fazla görüş bildiren olabilir düşüncesiyle bu konuyu açık bırakıyorum. Artı ve eksi formatını kullanmanızı rica ederiz.

DeletedUser3

Guest
Evet tüm ülkelerde bu şekilde çıktı. Üzerinde çalışılıyor. Düzeltilecektir.

Güncelleme: Etkinlik şimdilik sonlandırılmıştır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.