• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Ziyaretlerde Komşu Yardımı Önceliği

KuMLuK

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Ziyaretler konusunda bir öneri sunmak istiyorum. Bildiğiniz gibi kültür önemli bir faktör. Bizler şehrimizin kültür puanı için ne kadar yapı inşa edersek edelim bir yerden sonra komşularımızın ve yoldaşlarımızın yardımları olmadan gelişme kaydedemiyoruz. Bu nedenle hem bizim ziyaretlerimiz ve ziyaretlerimiz esnasında yaptığımız komşu yardımları hem de komşularımızın, yoldaşlarımızın bize yaptığı ziyaretler ve bu ziyaretlerdeki komşu yardımları büyük bir önem taşıyor.

Ziyaretler ve komşu yardımlarının bilinçli şekilde yapılması çok önemli. Ziyaret ettiğimiz kişinin şehrinde neye ihtiyacı var? o_O sorusunu her ziyarette kendimize sormamız gerekiyor. Hem bilinçli bir ziyaretçi olmak hemde bilinçli ziyaretçiler almak için bu empati duygusunun oyunda gelişmesi önemli. Ziyaret ettiğimiz kişinin şehrinde atıyorum, Fısıltı Ağaçları Korusu (Elf) ya da Şarküteri Kasabı (İnsan) varken, siz gidip Uçan Tekne (Elf) ya da Kutsal El Yazması (İnsan) yapılarını süslerseniz, ziyaret ettiğiniz kişinin 150 - 310 kadar daha az kültür kazanmasına sebep olursunuz. Zira aynı şey sizinde başınıza gelebilir.

Ben aldığım sikke ve erzak miktarına bakarım arkadaş, motive eder çıkarım!:cool: derseniz, gün gelir kültüre en ihtiyacınız olan bir saatte bir ziyaretçi gelir, size daha az kültür sağlayan bir yapıya tıklar çıkar. :eek: diye baka kalırsınız ardından :D

Diyeceğim o ki ziyaret etmek için ziyaret etmeyelim lütfen. "Hangi yapıyı motive edersem/süslersem bu arkadaş için daha faydalı olmuş olurum?" diye bir sorun önce.

Her iki ırk içinde hangi yapının ne kadar kültür sağladığı Wiki sayfasında tablo halinde sunulmuş bizlere (Elvenar Wiki - Kültür). Şu an ziyaret edebileceğim herkes bekleme süresinde olduğu için kontrol edemiyorum ama sanırım motive/süsleme esnasında, yapının üzerine geldiğinizde ne kadar ek kültür sağlayacağı zaten görünüyor.

İyi Oyunlar

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Mesela benim kültür sıkıntım varsa ve biri gelip "of puf" edip ısrarla büyük salona sikke bırakıyorsa bu hoşuma gitmezdi :).

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser16

Guest
Açıkcası benim için kültür binasını süslesinde hangisini süslerse süslesin :) zaten 24 kişi yoldaşlıkta komşularda var herkes bir binayı yapsa hepsi süslemeli olur sürekli. Ama gel görkü yardıma gelenlerin 100 de 75 i ya sikke bırakıyor ya işçileri motive ediyor. Şehir issmim kültür binalarına motive olmasına rağmen :) Yani yapsınlarda nereye yaparlarsa yapsınlar benim şehirde :)

DeletedUser

Guest
Sizlere katılıyorum arkadaşlar yardım ederken düşünceli olmak gerçekten yardım etmektir.
Bu oyunun en çok sevdiğim yönlerinden biri de bu yardım olayı. İyilik yap iyilik bul.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bu konuda bizim yoldaşlığımızda şu sistemi tanıttım ve herkes ona göre yardım etmeye gayret gösteriyor: Öncelik kültür binalarına, eğer yer yok ise inşaatçılara eğer o da doluysa son çare büyük salona sikke bağışlayıp devam edin.
Gibi bir sistem kullanıyoruz :)

İyi Forumlar
MisteR