• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Genel Sohbet

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
ama bakamıyorum formdan 15253....vs herneyse sen üst yorumdaki 36bin puanı olup yoldaşlığı olmayan
Merhabalar,

Cesur Yürekler Yoldaşlığı'ndan "luigi" ye mesaj gönderin ve benim adımı verin. Sizi yoldaşlığa alması konusunda söylediğimi bilsin.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser670

Guest
mister lugiyle irtibata geçtim cevap bekliyorum teşekkür ederim alırsada almazsaada artık sansıma

DeletedUser75

Guest
Selamlar,e-postalarımı kontrol ederken elvenarı görüp bir merhaba demek istedim nasıl gidiyor oyun :) yaşamlar

DeletedUser75

Guest
Şu oyuna geri dönmek istiyorum ama yıllar geçti hala yeni bir sunucu açılmadı maalesef bekliyorum bir gün açılacak diye :) eskiler tanır bizi çok güzel forumda günlerimiz geçmiştir. Mister nasıl gidiyor kardeşim hala oynuyormusun

DeletedUser11

Guest
Şu oyuna geri dönmek istiyorum ama yıllar geçti hala yeni bir sunucu açılmadı maalesef bekliyorum bir gün açılacak diye :) eskiler tanır bizi çok güzel forumda günlerimiz geçmiştir. Mister nasıl gidiyor kardeşim hala oynuyormusun
Merhaba,

Evet oynuyorum.
Hoş geldin, nasılsın iyisindir inşallah?

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser700

Guest
Öncelikle bazı konulara yanıt verme yetkim yok yazısı çıktığı için bir tek burayı bulup yazabildim..bu yetki ne demek anlamış değilim.. bu şimdi farkettiğim bir sorunum..

diğeri başka konularda gördüğüm ama cevap butonum olmadığı için oralara yazamadığım aslında pek de anlayamadığım bir konu..bir kişi pek çok hesap açabiliyor muş vs vs ve bu konuda pek çok şikayet yazısı okudum..neyse deyip bunu da geçiyorum zira ben kendi halinde oynayan bir oyuncuyum..:)

ama şu ağlayan söğüt hadisesi çok can sıkıcı..oyunda zaten belli bir alan elde edebiliyorsunuz işlemeniz gereken yerler ve evler zaten alanın çok büyük bir bölümünü kaplıyor araya bir kaç şey serpiştiriyorsunuz zaten alan kalmıyor..8 tane söğüt ağacı diktim zar zor yinede yetmiyor bu ne iştir..sarayımı bile yükseltemiyorum ne zamandır..sebebi 160 bin mana istemesi..eh yani 8 ağaçtan topladıklarım belli..üstüne üstlük kitaptakileri açmak içinde bir ton mana elde etmek ve diğer istenen şeyleri kurmak içinde yüksek miktar mana gerekiyor..kısaca şu anda her şeyi elde edebilmek için acayip miktarlarla mana ya gerek var ama alanın kapasitesi belli dikilen söğüt ağacı belli..dolayısı ile bu kadar absürd mana ihtiyacı nasıl karşılanacak doğrusu meraktayım..bide her birinden 6 şar adet dikmeniz iyi olur deniyor zar zor 3 er tane anca dikebiliyorum diğerleri kimbilir ne zamana biter..biriktirmem imkansız her topladığım diğer üretimler için hergün gidiyor..delik kovayı doldurmak gibi bir şey bu..çok sinir bozucu tabiki..

DeletedUser11

Guest
Öncelikle bazı konulara yanıt verme yetkim yok yazısı çıktığı için bir tek burayı bulup yazabildim..bu yetki ne demek anlamış değilim.. bu şimdi farkettiğim bir sorunum..

diğeri başka konularda gördüğüm ama cevap butonum olmadığı için oralara yazamadığım aslında pek de anlayamadığım bir konu..bir kişi pek çok hesap açabiliyor muş vs vs ve bu konuda pek çok şikayet yazısı okudum..neyse deyip bunu da geçiyorum zira ben kendi halinde oynayan bir oyuncuyum..:)

ama şu ağlayan söğüt hadisesi çok can sıkıcı..oyunda zaten belli bir alan elde edebiliyorsunuz işlemeniz gereken yerler ve evler zaten alanın çok büyük bir bölümünü kaplıyor araya bir kaç şey serpiştiriyorsunuz zaten alan kalmıyor..8 tane söğüt ağacı diktim zar zor yinede yetmiyor bu ne iştir..sarayımı bile yükseltemiyorum ne zamandır..sebebi 160 bin mana istemesi..eh yani 8 ağaçtan topladıklarım belli..üstüne üstlük kitaptakileri açmak içinde bir ton mana elde etmek ve diğer istenen şeyleri kurmak içinde yüksek miktar mana gerekiyor..kısaca şu anda her şeyi elde edebilmek için acayip miktarlarla mana ya gerek var ama alanın kapasitesi belli dikilen söğüt ağacı belli..dolayısı ile bu kadar absürd mana ihtiyacı nasıl karşılanacak doğrusu meraktayım..bide her birinden 6 şar adet dikmeniz iyi olur deniyor zar zor 3 er tane anca dikebiliyorum diğerleri kimbilir ne zamana biter..biriktirmem imkansız her topladığım diğer üretimler için hergün gidiyor..delik kovayı doldurmak gibi bir şey bu..çok sinir bozucu tabiki..
Merhaba,

Açıkçası bende de o kadar Ağlayan Söğüt var ama devamlı geliştirme yapmıyorum. E zaten oyunda her şeyi hemen elde edebilmek basit ve sıkıcı olmaz mıydı arkadaşım bence biraz sabırlı olmalısın ben de zorlanıyordum sonra zamanla toparladım sen de öyle olacaksın eminim.

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser700

Guest
Merhaba,

Açıkçası bende de o kadar Ağlayan Söğüt var ama devamlı geliştirme yapmıyorum. E zaten oyunda her şeyi hemen elde edebilmek basit ve sıkıcı olmaz mıydı arkadaşım bence biraz sabırlı olmalısın ben de zorlanıyordum sonra zamanla toparladım sen de öyle olacaksın eminim.

Saygılarımla
MisteR

Devamlı geliştirme mi ? zaten devamlı geliştirme yapılamıyor her gelinen bölümde 2 tık geliştirme aşaması var diğer geliştirmeler için bölüm atlanması gerekiyor..her şeyi hemen elde etmekten bahsetmedim zaten..tabi ki her şey için belli süre gerekiyor ama burda asıl sorun bana göre bir şeyi az miktarda elde edip (ki mecburen böyle) bin tane yerde kullanma zorunluluğu.....çokkk vakit çokk..:) ve sıkıcı tabiki..ayrıca bilemiyorum görevlimisiniz yoksa benim gibi oyuncumu ilk soruma yanıt almayı da beklerdim açıkcası...bu forumda yazacak yer bulmak problem ne konu açabiliyorum nede başka bir yere yazabiliyorum..ne yapmam gerek yetki denilen bu şey için acaba..birde buna cevap alabilirsem sevinirim..

TheMeibo

Tecrübeli Üye
@dirtyworld şehrine baktım da yer sıkıntısı çekmen çok normal. Bir ton imalathane var kocaman kocaman. :) @oracleofelves'in de hep dediği gibi o imalathaneleri kurabilmek için de bir sürü kültür ve nüfus yapısı kurmak zorunda kalıyorsun imalathanelere ek olarak, tabii yerin kalmaz. :) Ayrıca gereksiz olan Gezici Tüccar, Diabhal'in Tahtı mıydı neydi ondan ve o taraflardaki diğer gereksiz yapılardan da kurtulmak lazım. Bundan sonra Mana vermeyen hiçbir kültür yapısı iş yapmayacak. O yüzden kurabildiğin en iyi kültür yapısı Ağlayan Söğüt ise kültür ve mana için sadece onlardan kurman en verimli yol. Ben Ağlayan Söğütleri ilk açtığımda 12 tane kurmuştum, sonrasında 18'e kadar çıkarmıştım. Hiçbir mana sıkıntısı da çekmedim, hâlâ da çekmiyorum. Ama tabii ki bazen mana için biraz bekleyebiliyorum. Özellikle de bulunduğum yoldaşlıktan atılıp tek başıma bir yoldaşlık kurduğumdan beri Mana bir yana dursun Erzak sıkıntısı bile çıktı meydana. Yani demem o ki tek başına bu oyunu oynayabilmen bile mucize. Hep böyle tek takılıyorduysan buyur gel katıl benim kurduğum yoldaşlığa, iki kişi olalım. En azından her gün komşu yardımı garanti + turnuva ödülü artar + Tüccar'daki tekliflerin konusunda belki sana yardımcı olabilirim. Kalas, Parşömen ve Büyülü Toz konusunda tabii.

Son olarak sana şunları söyleyebilirim;

• Hiç Elmas kullanmasan bile gereksiz yapı kurmamışsan yer sıkıntısı pek çekmiyorsun. Ben ilk bir kaç Büyülü Konutumu Orman Elflerinde almıştım sanırsam. Geri kalanlarını da Büyücüler ve Ejderhalar'da aldım. O Büyülü Konutları almadan önce de hiç yer sıkıntısı çekmemiştim.
  • Kalabalık ve her gün komşu yardımı yapan bir yoldaşlıkta bulunmadığın sürece Sikke ve Erzak konusunda sıkıntılar olacaktır. Bunun kaçışı yok. Bundan kaçmak için daha fazla Konut ve Atölye kurmak da çok yanlış bir hamle. Kesinlikle yer sıkıntısı çektirir.
  • Fazla imalathane kurmak EN BÜYÜK yer sıkıntısı yaşatan şey. Yer sıkıntısının yanında ciddi bir nüfus ve kültür sıkıntısı da yaşatıyor. Benim bir sözüm vardır: Kullanmadığın sürece en çok para sende bile olsa fakirsindir. Yani elinde her maldan milyonlarca olsa bile kullanmadığın sürece senin bir işine yaramazlar. Sırf elinde olduğu için fazla fazla kullanmaya kalkarsan da sana bir katkı sağlamaz, aksine seni daha çok fakirleştirir. Altından kalkamazsın hiçbir şeyin.
  • Bu yüzden denemekten çekinme derim. Sana fazla fazla yeten bir malın varsa ona ait bir tane imalathaneyi silip bir süre oyunu öyle oynayabilirsin mesela. Bu tarz gözlemler yapmak ayrıca şehrini de tanımana olanak sağlar. Bir kere tanıyıp kontrolü ele aldıktan sonra da herhangi bir konuda sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. Çünkü yapacağın şeylerin sonuçlarını önceden biliyor olursun.

DeletedUser11

Guest
Devamlı geliştirme mi ? zaten devamlı geliştirme yapılamıyor her gelinen bölümde 2 tık geliştirme aşaması var diğer geliştirmeler için bölüm atlanması gerekiyor..her şeyi hemen elde etmekten bahsetmedim zaten..tabi ki her şey için belli süre gerekiyor ama burda asıl sorun bana göre bir şeyi az miktarda elde edip (ki mecburen böyle) bin tane yerde kullanma zorunluluğu.....çokkk vakit çokk..:) ve sıkıcı tabiki..ayrıca bilemiyorum görevlimisiniz yoksa benim gibi oyuncumu ilk soruma yanıt almayı da beklerdim açıkcası...bu forumda yazacak yer bulmak problem ne konu açabiliyorum nede başka bir yere yazabiliyorum..ne yapmam gerek yetki denilen bu şey için acaba..birde buna cevap alabilirsem sevinirim..
Ben hem foruma hem de oyuna çok vakit ayıramıyorum gibugün girince de senin mesajına denk geldim cevap yazayım dedim denk gelmiş oldu. :)
Yani bilemiyorum beni aşırı zorlamıyor şu an için bu durum açıkçası ama Orklar çok zorladı şu anda da yeni ırka geçti Orman Elfleri kolaydı bence.

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser919

Guest
Merhaba dirtyworld,

Kaynakların yetersizliğinin oyunun işleyiş sistemiyle doğrudan ilişkisi yoktur. Bu konunun temel nedenlerinden biri yanlış şehir planlamasıdır. Başta imalathane olmak üzere çeşitli yapıların fazlaca inşa edilmesi ve buna bağlı olarak bahsettiğiniz Mana üreten Ağlayan Söğüt yapısının da inşa edilmesi için yeterli alana sahip olamama sorunu ortaya çıkmaktadır. Stratejiyi doğru yaparsanız eminiz ki bu tip şeyler ile karşılaşmazsınız. Bu ayrıca bir sorun değildir ve bu konuda elimizden gelen iki şey mevcut bunlardan birincisi bahsettiğiniz konu hakkında tarafımızın size verebileceği öneri, ikincisi ise sizin konu hakkında öneri geliştirerek bunu forumdaki ilgili konuya yazarak bizimle paylaşmanız, bunun sonucunda da bu isteklerinizi raporlarımıza ekleyip şirkete iletebiliriz.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız