• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şehir İnşaatlar

DeletedUser

Guest
@@Berhudarol
Gelişmiş olan şehirlerbaktığımda Çelik,Kalas,Mermer,Parşömen imalathanelerinden 2-3 tane var.Bu ileriki zamanlarda zorunlu olarak mı yaptırılıyor (görev olarak)? Ve şuan ki aşamamda şehrime 2-3 tane kurmamamın katkısı çok mu? Çünkü çelik mermer ve kalas üretimim çok ağır ilerliyor.Bu da araştırmaları geç bitirmeme ve harita alanlarında yavaş olmama neden oluyor
(Konuya yorum yapacak üyelerden ricam sadece sorumla alakalı muhattap olursanız sevinirim.)

DeletedUser16

Guest
Özellikle Berhudarol yazmışsınız ama burası herkese açık olduğu için cevap vereyim yine ben :) İleride zorunlu olarak kurdurtuyor görevlerde evet. Mesela bende şuan 2. kalıntı artışı etkisindeki 2 imalathaneyi 7 seviye yap diye görev var. Benim kalıntı artışı olan ürünüm kristal olduğu için 2 kristal imalathanesi yapıp 7 seviye yapmam gerekiyor. Size katkısına gelince şehrinize baktım birer tane mermer kalas ve çelik imalathanesi var. Haritadan gördüğüm kadarıyla sizin bonuslu ürününüz kalas. (büyük salondan görebilirsiniz bunu) mermer ve çelik yerine kalas kurarsanız aynı sürede daha çok üretirsiniz. 3 veya 4 adet kalas imalathanesi seviyeleri yüksek olmak şartıyla size yetecektir. Diğer ürünleri de kalas karşılığı yoldaşlığınızdan alırsınız. Diğer bonuslu ürününüz de ipek sanırım onu açtığınızda da en az 2 tane ondan kurmanız gerekir. Benim söylediğim sayılarla ancak yetiştirebilirsiniz ürünleri sıkıntı yaşamak istemiyorum çok ürünüm olsun diyorsanız daha da arttırmanız gerekir :) iyi oyunlar

DeletedUser

Guest
Yer sıkıntısı çok çok fazlalıştı şuan.Elmaslarımı bir süre daha tutmak istiyorum ama bakalım nereye kadar tutabilecem.
Bonuslu ürünlerim sırasıyla : kalas,ipek,mücevher(miş).Miş diyorum çünkü şuan sizden öğrendim bunu,daha önce böyle bir bonusum oldugunu bilmiyordum.Peki bu bonuslar ne işe yarıyor?

DeletedUser16

Guest
Bonuslu ürünler herkes için farklıdır oyunun başında belirlenir bunlar. Büyük salonunuzda kalıntılar kısmına girdiğinizde kalas için üretim artışı yazar. Örnek olarak bende şuan mermer artışı %241. Yani mermer üretmek diğer ürünleri üretmekten %241 daha kârlı benim için. Sizin içinde bu ürün kalas. Diğer ürünlere göre çok daha fazla ürün üretir kalas imalathanesi. Harita üzerindeki kalas kalıntısı olan yerleri savaşarak ya da pazarlık ederek aldığınızda bu bonus gittikçe artacaktır. Büyük salonda sonraki artış için ne kadar daha kalıntı elde etmeniz gerektiğini yazar. Aynı şekilde dünya haritasında en alttaki ünlem işaretine tıklayarakta görebilirsiniz bunu

DeletedUser

Guest
Çok teşekkür ederim :) Sizleri dinleyip premium genişletmesinden alacam. baya işime yarar sanırım :)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Merhabalar ROSEMIA,

hakanfc güzel bilgilendirmeler yapmış size. Benim de özetle söyleyebileceğim bonus mallarınıza ait imalathanlere önem vermeniz ve bunların sayısını diğerlerine oranla fazla tutarak geliştirmeye çalışmanız. Ayrıca üretimlerini daha da artırmak için dünya haritasına giderek bonus ürünlerinize ait kalıntıları toplamalısınız bölgelerden. İlerisi için temel mal üreten imalathanelerden 1-2 adet dikmekte fayda var yani sizin bonua malınız kalas ise, 4-5 kalas imalathanesi, 2 mermer, 2 çelik imalathanesi iyidir.
Kalas imalathanelerini son seviyeye kadar artırmaya bakın, çeliği ve mermeri seviye 4 yapıp bırakın. Sonra ipek imalathanesi kurmalısınız bundan iki adet kurup geliştirmeniz yeterli. Daha fazlası çok fazla nüfus, mal ve kültür harcar. Kristal ve parşömen kurmanıza gerek yok. Aynısı büyülü mallar içinde geçerli. Mücevhere yoğunlaşın.

Şu sayfalar yardımcı olabilir:

https://tr.wiki.elvenar.com/index.php?title=Kalıntılar

https://tr.wiki.elvenar.com/index.php?title=İmalathaneler

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bilgiler için teşekkürler. Açıklama yeterli olmuştur sanırım :)

İyi Forumlar
MisteR