• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Dünya Haritası Şehir Taşınma(-ma)sı

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Eğer bu seçenek sizin için AKTİF ise (tarafımızdan önerilen aktif tutulmasıdır) büyük olasılıkla şehriniz taşınacaktır. Bu garanti değildir çünkü sistem aşağıdakileri kontrol ederek buna karar verecektir:
  1. oyuncu aktifliği (daha aktif olan oyuncular, taşınma önceliğine sahiptirler).
  2. eğer dünya haritasında yeterli yer varsa (dünya haritası modeli kendini sürekli yeniler, dünya haritası üzerinde size uygun bir yer olması gerekmektedir).
Oyuncular haritanın tam ortasına doğru taşınırlar. Bu tüm oyuncuların tek bir yönde eşit olarak taşınmasını garanti eder.

Benden daha aktif bir oyuncu olmadığını söylesem abartmış olmayacak kadar çok oynuyorum bu oyunu. Her gün ve tüm gün oyundayım. Şehrim sürekli bir şeyler üretir, bir şeyler inşa eder durumda. Oyuna başladığım tarihten beri de bu özelliği hiç kapatmadım. Şehrim bir kere haritanın sol üst ucuna taşındı, benden başka bir kaç pasif oyuncu vardı. Sonra zamanla bütün pasif oyuncular şehrimin etrafına taşınmaya başladı. Bir süre önce de şehrimin etrafındaki çoğu pasif oyuncu gitti(zaten tek aktif benim) ve ben bir kaç pasif şehirle bir başıma kaldım. "ilk önce pasif hesaplar siliniyordur/taşınıyordur beni de taşırlar" diye uzun bir süre bekledim; ama hâlâ aynı yerde ve yalnızım. Oyuna başlayalı 1 ay 11 gün olmuş. Dünya haritasında yan yana olan arkadaşım ve ben daha ikinci günden sistem tarafından taşınıp haritada birbirimizden çok uzak bölgelere taşınmıştık. Yani 1 ay 9 gündür falan etrafım oyunu bırakmış oyuncuların şehirleriyle dolu ve taşınmayı bekliyorum.

Durumum yukarıda yapmış olduğum alıntıya uymasına rağmen bu kadar uzun süredir haritanın bir ucunda yalnız olduğumdan artık bilgi almak istedim bu konuda. Yardımcı olur musunuz?

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Konuyu açtım, sabahına taşınmışız arkadaşım da ben de. :D Tabii ben yine de merak ediyorum neden o kadar aktif olduğumuz hâlde bir ay taşınmadığımızı.

DeletedUser3

Guest
Oyuncu taşıma işlemi her hafta 1 defa gerçekleşir. Bunun belli bir oyuncu kapasitesi vardır. Oyuncu aktif olmalıdır ve oyuncu için başka bir yerde uygun yer olmalıdır.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Bunları ben de okudum Berhudarol. :) Zaten her gün her saat oyuna giren birisi olarak benim değil de çevremdeki puanı 1 bile oynamayan oyuncuların taşındığını gördüğüm için bir ay bekleyip en sonunda bu konuyu açtım. Başka bir nedeni, açıklaması vs. yoksa zaten konuyu da boşuna açmışım, forumda kalabalık etmekten başka bir şeye yaramayacakmış. :D

Teşekkür ederim hızlı cevabın için. ^_^