• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şubat 2019 - Oyuncu Fikir ve Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın iyileştirilmesi ya da geliştirilmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek fikir ve önerileriniz mi var? Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Bunları bizimle paylaşabilmeniz için sizler için mini bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak fikir ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

TASLAK

Öneri Başlığı: ..........
Öneri Açıklaması: .....

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı
ThreadFoot.png

DeletedUser

Guest
Merhabalar,

Öneri başlığı
: Strateji Klavuzu
Öneri Açıklaması: Oyunun üst sıralarındaki arkadaşlarımızın forumda vakit buldukça oyunun hangi bölümünde nasıl bir strateji izlememiz gerektiğini gösteren ve hızlı adımlar atılmasını sağlayan yönergeler ve tavsiyelerde bulunmalarını rica ediyorum. Böylece dağınık olmadan bir başlık altında biz oyuncular olarak sağlıklı bir oyun nasıl oynanır ustalarından öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Böylece yoldaşlıkta bulunmayan arkadaşlar yada yoldaşlığında usta oyuncu olmayan arkadaşlarda bundan faydalanabilir.

Örnek olarak
1. Bölüm 8 konut 4 atölye 4 imalathane açıklama ve taktikler vs. gibi olursa tüm elvenar oyuncularına ışık olur.
Saygılarımla.

oracleofelves

Özel Üye
Merhabalar,

Öneri başlığı
: Hızlı bildirim.
Öneri Açıklaması: Atolyelerde ve diğer üretim binalarında sabit bir resim var Bunu gördüğümüzde üretimin imalatın bittiğini anlıyoruz.
Ne üretiminin tamamlandığını anlamak için üzerine mouse ile geldiğimizde görebiliyoruz. Hadi tarayıcıdan oynayanlar bunu yapabiliyorlar ama mobilden oynayanlarda bu seçenek yok.

Orman elflerinde oynarken baktım da çok pratik oluyor 700px-Ff4.png 1 mana gözyaşı 2 orman hayaletleri 3 rüzgar çanları 4 treant flizleri.
imalathanelerde de bunu yapsak nasıl olur. Good_marble_big.png bunun yerine alttaki simgeler çıksa.

upload_2019-2-8_1-11-12.png

Atolyede de aynı şekilde üretim bittiğinde erzak resmi çıkıyor 9 tip var hangisi bitti görsek çok güzel olur. özellikle Etkinliklerde.

oracleofelves

Özel Üye
Merhabalar,

Öneri başlığı
: Derinlik
Öneri Açıklaması: Her çağın bir hikayesi var bunlar yazılı metin olarak wiki de duruyor.
Youtube sayfasında 2 video var elf ağacı büyülüyor kalas alıyor ondan.
İnsanlar Tüccar yapılarıyla gelip ipek alıyorlar elflerden vs. Bunun gibi çağlara ait de videolar hazırlansa bir narrator arka planda wiki deki metni okuyabilir.

Merhabalar,

Öneri başlığı
: Derinlik
Öneri Açıklaması: Her çağın bir hikayesi var bunlar yazılı metin olarak wiki de duruyor.
Youtube sayfasında 2 video var elf ağacı büyülüyor kalas alıyor ondan.
İnsanlar Tüccar yapılarıyla gelip ipek alıyorlar elflerden vs. Bunun gibi çağlara ait de videolar hazırlansa bir narrator arka planda wiki deki metni okuyabilir.
Hiç bir şey anlamadım :)

Merhabalar,

Öneri başlığı
: Strateji Klavuzu
Öneri Açıklaması: Oyunun üst sıralarındaki arkadaşlarımızın forumda vakit buldukça oyunun hangi bölümünde nasıl bir strateji izlememiz gerektiğini gösteren ve hızlı adımlar atılmasını sağlayan yönergeler ve tavsiyelerde bulunmalarını rica ediyorum. Böylece dağınık olmadan bir başlık altında biz oyuncular olarak sağlıklı bir oyun nasıl oynanır ustalarından öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Böylece yoldaşlıkta bulunmayan arkadaşlar yada yoldaşlığında usta oyuncu olmayan arkadaşlarda bundan faydalanabilir.

Örnek olarak
1. Bölüm 8 konut 4 atölye 4 imalathane açıklama ve taktikler vs. gibi olursa tüm elvenar oyuncularına ışık olur.
Saygılarımla.

Bunu TheMeibo arkadaşımız yaptı zaten, buradan bakabilirler arkadaşlar: :https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/yeni-başlayanlar-İçin-rehbercik-bölüm-1-9.1536/
Ben bu şekilde ilerlemedim herkes farklı strateji uyguluyor, savaşmaya bilmeyenlere veya sevmeyenlere 4 depo kur diyemezsiniz mesele, bu yüzden her şehir özel ilgi ister , birine uyar bir başkasına uymaz tavsiyelerimiz. Özelime çok mesaj geliyor yeni oyunculardan, bazen forumdan özele yazanlar da oluyor sorular soruyorlar, işimi gücümü bırakıp yardımcı olmaya çalışıyorum, ama cevap vermeden önce ne istediğini sorup ve şehrine bakıp cevap veriyorum. Benim stratejim çok az kişiye uyar, ama forumda bir soru görünce ve cevabı biliyorsam mutlaka yazarım. Bence yeni oyuncular daha aktif olsunlar, 3 sene oynayan oyuncu bile her zaman doğru tavsiye vermeyebilir çünkü kendisi yanlış ilerliyor olabilir, çok görüyorum öyle şehirler. Yazsınlar burada forumda, soru sorsunlar, birbiri ile sohpet etsinler, başka oyuncular adına söz veremem ama cevabi biliyorsam görmemezlikten gelmem elimden gelince yardımcı olmaya çalışırım.

oracleofelves

Özel Üye
mesela bu videonun başında insan tüccar yapısı var ya görsel hayata geçmiş malzeme almaya gitmekte kullanılarak başlıyor. işte 20. saniyede malları yüklüyorlar falan. güzel olmuş.

Bu videoda mesela treant var ork ya da goblin mantar topluyor sepetiyle geziyor başlarda. 20.
saniyede elf ve insanlar rünleri yerleştiriyorlar kadim bina için Büyük Çan Kulesi kadimi yükseliyor ya.

https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/amuni-yeni-misafır-irk.1643/
Mesela burada hikaye anlatılıyor ya bunu bir video ile gösterseler.

ya da yeni ırkın gelişmiş kaşifler araştırmasını tamamladığında, birşey olsa güzel olur.
Mesela Forge of Empires da çağ atladığında şehrin üzerinde havai fişekler patlıyor. Bunun gibi

Evet şimdi anladım, bu videolar daha önce de izledim güzel yapmışlar. :)
Foe ye ait reklam çok güzel, Türkiye de görmedim televizyonda yurt dışındayken çok denk gelmiş zaten reklama bayıldım ve oyunu merak ettim ama yapamadım, belki tek başıma oynadığım için.

DeletedUser

Guest
Görseller ve boyutlar reklamdaki gibi olsun bu ülkede kimse başka oyun oynamaz :))
oyunda birde çağ ve görsel uyumsuzluğu giderilse iyi olur elementallerden sonra ırk ve yapıların görselliği birbirinden kopmuş mesela kışla eski mısır harika ama konut paris , imalathanelerin kum krsitali hariç alakası bile yok amuni çağıyla, umarım benimle aynı fikirdedir arkadaşlarım.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Elvenar wiki sayfasında ustalık bölümündeki bilgilerin detaylandırılması.

Öneri Açıklaması: Ustalık bölümünde çeşitli reçeteler çıkıyor bu reçetelerin renkleri ve simgeleri farklı farklı lakin elvenar wikide bu renkler ve simgelerle ilgili detaylı açıklama yok. Bu detayların wiki sayfasına eklenmesini öneriyorum.

İyi oyunlar dilerim.

oracleofelves

Özel Üye
upload_2019-2-12_13-45-21.png
Merhabalar,
öneri başlığı: Dengelemek

Öneri açıklaması :
5 i de 111 bin mana istiyor.
16 saatte bir 1 adet ağlayan söğüt 2,800 mana üretiyor.
bende 16 adet a.s. var 16 saatte bir 44,800 mana elde ediyorum. sonra gece 4 de 4,480 i eriyor.
ertesi gün yine aynı 84,800 yine eriyor 8,480 i yani yaklaşık 1 araştırma için gereken mana yı toplamak 3 gün sürüyor.
ve 5 tane var. İlla ki tıkanacağız. Bununla ilgili mana oranlarında düşürülmeye gitmesini öneriyorum. 555,000 mana sadece 5 araştırmaya gidiyor. ki daha şehre gereken kaldırımlar için gerekli mana miktarını toplayamıyorum. çağ yaklaşık 3 milyon mana istiyor. dengesizlik var.

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Şehir Profili ve Bazı Bilgilerin Görüntülenebilir Olması

Öneri Açıklaması: Her oyuncu şehri için profil oluşturabilsin ve bu profil bir sekme adı altında ulaşılabilir olsun. Bu profilde oyuncular yardım istedikleri yapıları ve oyuna ait vermek istedikleri mesajları ayrıntılı olarak yazabilsinler.

Ceza yemiş olan şehirler ayrıca belirtilsin. Böylece o şehre sahip olan oyuncuya mail attığımızda ulaşamayacağımızı bilelim.

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Nadir Ürünler

Öneri Açıklaması: Standart mallar üretilirken nadide mallar çıkabilsin. Örneğin çelik üretilirken çok nadir olarak saf çelik çıkabilsin. Bu nadide ürünler ile de büyülü konut gibi yapılar kurabilelim. Aynı durum bilinçli mal içinde geçerli olabilir. Bu ürünler ırklarda üretilen ürünler gibi tüccara konmamalıdır.

İyi oyunlar.

oracleofelves

Özel Üye
Merhaba,

Öneri Başlığı: Turnuva ödülleri

Öneri Açıklaması:
Turnuvanın ilk 10 bölgesinin ödülleri bu şekildedir.Tedarik Gücü, Büyülenmiş Bağış,Büyülü İmalat, Canlandırıcı Meditasyon Büyüleri verilmektedir. Bu döngülerin arasında Birleştirme Katalizörü büyüsünün de eklenmesini öneriyorum.
Hem 3 farklı kalıntı ödediğimiz için diğerlerine kıyasla elde etmesi daha zor olduğundan ödül olması daha mantıklı.

Tournament-Rewards.png

oracleofelves

Özel Üye
Merhaba,

Öneri Başlığı: RünKıran

Öneri Açıklaması: İstemediğiniz ya da şehrinize kurmayı düşünmediğiniz bir kadim e ait rünleriniz var ama istediğiniz kadim e ait rün parçalarınız yok.
RünKıran bir nevi takas imkânı sunabilir ya da
Brokenshard.png
verebilir yerine.

DeletedUser1432

Guest
Öneri Başlığı: Ticarette engel
Öneri Açıklaması: Bazı fırsatçılar mallarını değerinden 2 kat, 3 kat değere satmaya çalışıyor. Ama ihtiyaçları olduğunda bizden 1:1 değerde alıyorlar. Bizde pahalıya satmak istersek başkalarıda etkilenecek bundan. Bu yüzden istediğimiz oyuncuyu ticarette engelleyebilmeyi istiyorum. Enayi gibi hissediyorum alıcıyken 1:1 bulamayıp sürekli 1:1 satış yapıyorum

Öneri Başlığı: Ticarette engel
Öneri Açıklaması: Bazı fırsatçılar mallarını değerinden 2 kat, 3 kat değere satmaya çalışıyor. Ama ihtiyaçları olduğunda bizden 1:1 değerde alıyorlar. Bizde pahalıya satmak istersek başkalarıda etkilenecek bundan. Bu yüzden istediğimiz oyuncuyu ticarette engelleyebilmeyi istiyorum. Enayi gibi hissediyorum alıcıyken 1:1 bulamayıp sürekli 1:1 satış yapıyorum

Bu öneri diğer ülkelerdeki oyuncular da sunmuşlar, umarım bunu yapımcılar dikkate alırlar ve bu özellik gelir. Benden 1:1 hatta 3 yıldızlı teklifleri alıp alıp o malı yıldızsız satanlar var. Başka seçenek de olabilir, bazı teklifler sadece yoldaşlık içi koyabilme şansı olsaydı çok güzel olurdu.

DeletedUser689

Guest
Öneri Basligi : Elmas Kampanyasi
Öneri Aciklamasi : bir oyuncu olarak %100 bonuslu elmas promosyonlarini beklemekten biktim , mesela her pazartesi %100 elmas promosyonu olabilirdi , bunun biz oyunculara ve oyun yapimcilarina daha fazla getiri saglayacagina süphe yok. sahsen ben %100 elmas promosyonu gelmeden elmas satin almiyorum , böylece daha az zaman araliklariyla elmas satin almam saglanirken hic elmas satin almayan oyuncularida cezbetme olanagi artar. ve ne zaman elmas promosyonu gelecegini önceden herkes bilmis olur ve harcamayi düsündügü miktarin hazirliginida yapar. herkesin her an oyuna harcamak icin para ayirma imkani olmayabilir. ayrica elmas paketlerinde de böyle belirli günler olabilir , elmas ve askeri birliklerin hediye edildigi paketler gibi. bu tarz bir planlamadan herkesin karli cikacagini düsünüyorum .

@kleinehexe arkadaşımızın önerisine ek olarak elmas kampanyasını beklerken ekstra paketler geliyor ve onları almak istersem elmas kampanyası bozuluyor bunun olmaması lazım.
Mesele geçen hafta bana 40% elmas indirimi gelmiş, almadım diye bir sonraki indirim 60% -80% veya 100% gelebilir, her 10 günde 1 gelir.
Bugün Etkinlik Noktası paketi gelmiş, çok isterdim almayı ama alamıyorum, çünkü alsam bir sonraki elmas indirimi 10% a düşer, yani kampanya takibi bozuluyor ve yeniden 100% gelene kadar baya beklemem gerekecek.

Son düzenleme:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.