• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Beni Oku 2021 Yılında Forumdan Beklentileriniz

Virtus

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuzu daha yararlı ve kullanışlı bir hale getirmek için, 2021 senesi itibariyle bazı yenilikler yapmaya karar verdik.

Amacımız hem yeni oyuncuların gelişimleri için yararlı olabilecek bilgilerin paylaşılmasını sağlamak hem de gelişmiş oyuncularımız arasındaki diyaloğu arttırmak. Ayrıca fikir ve önerilerinizin daha iyi işlenebilmesi için de bir iyileştirme yapmayı planlıyoruz. Sizlerden gelecek her fikrin bu yolda bize ışık tutacağına inanıyoruz.

Elvenar severler olarak sizleri bu başlık altında düşüncelerinizi sohbet havasında konuşarak paylaşmaya davet ediyoruz.

agent721

Yeni Üye
Merhaba, şöyle bir kadim mucize olsa; başkalarının kadim mucizelerine verdiğimiz kadim bilgileri bize bonuslu olarak geri kazandırsa. Aynı firmanın benzer oyunu var forge of empires orada "ark" isminde böyle bir bina var. Elvenarda çoğu oyuncu kadimleri hiç geliştirmiyor. Çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Virtus

Özel Üye
Merhaba, şöyle bir kadim mucize olsa; başkalarının kadim mucizelerine verdiğimiz kadim bilgileri bize bonuslu olarak geri kazandırsa. Aynı firmanın benzer oyunu var forge of empires orada "ark" isminde böyle bir bina var. Elvenarda çoğu oyuncu kadimleri hiç geliştirmiyor. Çok faydalı olacağını düşünüyorum.
Merhaba agent721,

Bu başlık altında daha çok forumla ilgili beklenti ve önerileri konuşmak istiyoruz. Önerinizi Kasım 2020 - Oyuncu Önerileri başlığı altında değerlendireceğiz. Teşekkür ederiz.

Ad Astra

Çalışkan Üye
Merhaba,
İşiniz zor Virtus, bazi şeyler sizin elinizde değil, mesele oyuncuların birbirine karşı saygılı olmak, her fikrine veya görüşüne olumlu veya olumsuz saygı ve anlayış göstermeyi öğretemezsiniz.
Ama niçkine bakılırsa belki başarırsınız, umarım başarırsınız.
Ad Astra yoldaşlık adına bizden size ışık bırakıyorum,
5896d6e8b8b7615a0d377d35.png
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Virtus

Özel Üye
Merhaba Ad Astra,

Öncelikle; bu yola ilk ışık koyan olduğunuz için teşekkür ederim. 2021 için beklenti ve önerilerinizi de bekliyorum.

Saygı ve anlayış kısmına gelirsek ise; bulunduğumuz platformun bir oyun forumu olduğunu unutmamalıyız. Bir çok oyuncumuzun bunun farkında olduğunu ve forumu amacına uygun kullandığını düşünüyorum, bu durumun zamanla tüm oyunculara yayılacağına inancım tam. Farklı düşünceler ve deneyimler forumumuzu güçlendirecektir, bunların saygı çerçevesinde konuşulması, tartışılması adına bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Güzel zamanlar geçireceğimizden şüpheniz olmasın.

Ad Astra

Çalışkan Üye
Tekrar merhaba,

2021 için beklenti ve önerilerinizi de bekliyorum.

Benim önerim şu, madem siz de uzun zaman oynuyorsunuz sizde oyuncu olarak yorumları yapın, görüşlerinizi belirtin, hoşunuza giden veya gitmeyen özellikleri tartışın bizlerle, oyuncularla diyaloga girmeye çekinmeyin. Diğer ülke forumlara bakıyorum, okuyorum, bazen de yorum yapıyorum ve orada moderatörler veya topluluk yöneticiler duyuru, sürüm notları veya başka iş gereği olan konular yazıp kenara çekilmiyorlar, oyuncularla iç içe sohbet ediyorlar, kendine ait oyundaki sıkıntıları veya başarıları dile getirmekten çekinmiyorlar. Elbet bunu oyuncu- yönetim ekibi arasındaki çizgiyi koruyarak yapmaya başarıyorlar, ama o çizgi kimsenin fark edilmeyecek kadar ince ve aynı anda sağlam oluyor.
Biraz zaman ayırıp bunu yapabilirseniz eminim oyuncuların bu hoşlarına gider ve onlar da zaman ayırıp kendi görüşlerini, fikirlerini gelip paylaşacaklar, forumu daha da aktif kullanacaklar.
Şimdi tek sizlerin ne yapabileceğiniz şeyler söylemek olmaz, ya bizler ne yapabiliriz düşünmedim değil, hep istemek olmaz vermek de gerekiyor.
Tecrübeli ve en eski oyunculardan biri olarak , tüm bildiklerimi yeni oyunculara paylaşmaya hazırım, zaten özelden bunu yapıyorum ve saygıyı bozmadan sorulan tüm sorulara cevap verdim. Eminim diğer tecrübeli oyuncular da biraz zaman ayırıp bunu seve seve yaparlar, yeter ki ortamımız buna müsaade etsin.

Virtus

Özel Üye
Merhaba Ad Astra,

Bu noktaya parmak basmanıza çok sevindim açıkcası. Bu başlığı resmî bir şekilde forum önerileri gibi açabilirdim fakat sohbet havasında konuşalım derken aslında sizlere göstermek istediğim ilk şey buydu. Bu konuda bir çekincem olmasının aksine, tarzım oyuncularla birlikte olmak üzerine kurulu. Beraber konuşalım, oynayalım isterim.

Bir çok oyuncunun burayı okuduğunu ve takip ettiğini biliyoruz fakat katılımları kısıtlı kalıyor. Artık daha fazla oyuncunun aramıza katılmasını istiyoruz.

Diğer oyuncuların deneyimlerinden faydalanmak, olanı biteni tartışmak, burada birlikte bir şeyler yapmak keyifli eylemler olmalı bizim için. Forumu istediklerimizi yapabilecek hale getirmek de tamamen bizim elimizde.

Ayrıca eski ve tecrübeli oyuncularımız destek oldukça, yeni başlayan oyuncuların da daha istekli olacaklarını düşünüyorum.

Tekrar teşekkürler.

Virtus

Özel Üye
Merhaba gizemiye,

Saygı ve seviye forumumuzun kırmızı çizgisidir. Sizlerin benden bu yönde beklentileri olduğu gibi, benim de tüm oyuncu arkadaşlarımızdan beklentim bu çizgiye özen göstermeleridir.

Başarılı ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir yoldaşlığınız var. Forum ile ilgili fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin lütfen.

Teşekkür ederim.

Invasion

Meşhur Üye
Selamlar Virtus öncelikle belirtmek isterim kendine has bir tarzın var buda hoşuma gitti,inşallah düşündüklerini icraata dökmede muvaffak olursun.
Ad Astra'nın söylediklerine katılmamak mümkün değil. Oyuncularla oluşacak muhabbet ortamı foruma olan ilgi ve alakayıda arttıracağı kanaatindeyim, saygı herkesin kırmızı çizgisi, olurki bu çizgiyi aşan olursa had bildirecek güç ve kudrette sizlerde mevcut olduğu aşikar. Üzerimize bir görev düşerse bir mesaj uzaklıktayız :) tekrar başarılar dilerim...

Virtus

Özel Üye
Merhaba Invasion,

Güzel düşücelerinizden çok memnun oldum, teşekkür ederim.

Düşündüklerimin hepsi yapılabilecek şeyler ve büyük bir kısmını da sizlerle beraber severek yapacağımız kanısındayım. Sizlerden de zamanla bu yönde destek beklentilerim olacak tabiki, yardımlarınız forumu daha keyifli bir yer haline getirecek. Esirgemeyeceğinize eminim.

Sizin de yine başarılı ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir yoldaşlığınız var. Aklınıza gelecek her türlü fikri, öneriyi paylaşmanızı ve sizleri daha fazla forumda görmeyi beklerim. :)

Tekrar teşekkürler.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Her konu gibi bu konu da yok olup gidecek.
Oyuna 2015 senesinde başlayıp 2016 senesinde bıraktım,geri döndüm.Oyunda çok fazla şey değişmiş fakat forum bir adım ödeye gidememiş ne yazık ki.Modların açtığı duyuru konuları dışında hiç bir şey yok neredeyse. (Öyle ki 2015-2016 senesinde açtıgım konular hala 2-3.sayfalarda yer alıyor)
Bu tarz forumların 'insanlara bir şey öğretmek' amacıyla açıldığını düşünüyorum fakat Elvenar ekibi olarak sadece 'bir şeyler duyurmak' için açmıssınız üzgünüm :) Buraya açılmış konuları zaten wiki sayfasından da öğrenebiliyoruz :/

Rocket Queen

Yeni Üye
Daha yenisin sus dedim kendime ama dayanamadım,adamlar 2021 önerisi demiş sonsuza kadar bu konu niye kalsın yok olup gidecek tabiki :D Bir de kafalar karışık belliki baktım wikide duyuru yok burda da eğitim konuları yok. asıl wiki 'insanlara bir şey öğretmek' amacıyla açılmıştır, öğrenmek için de yeterli değil mi diploma almicaz sonuçta,oldu olacak ek ders programı açsınlar :D alt tarafı şehir kurup savaşıyoruz.
Hayır forum nedir ne değildir daha o aşamada sorun varsa zaten adminlerin de işi zor. sabırlar diliyorum.

adet yerini bulsun, yeni yılda forumdan beklentim klan bulmama yardımcı olması birde bu konunun yok olup gitmemesi :D

Son düzenleme:

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Daha yenisin sus dedim ama adamlar 2021 önerisi demiş sonsuza kadar bu konu niye kalsın yok olup gidecek tabiki :D Bir de kafalar karışık belliki baktım wikide duyuru yok burda da eğitim konuları yok. asıl wiki 'insanlara bir şey öğretmek' amacıyla açılmıştır, öğrenmek için de yeterli değil mi diploma almicaz sonuçta,oldu olacak ek ders programı açsınlar :D alt tarafı şehir kurup savaşıyoruz.
Hayır forum nedir ne değildir daha o aşamada sorun varsa zaten adminlerin de işi zor. sabırlar diliyorum.

adet yerini bulsun, yeni yılda forumdan beklentim klan bulmama yardımcı olması birde bu konunun yok olup gitmemesi :D

'Yok olup gitmeme' konusundan anladığınız şey bu mu gerçekten? :)
Ayrıca yeni değilim, oyunun ilk oyuncularındanım sadece yeniliklerin ilk oyuncusuyum :)
Evet wiki bir şey öğretmek amacıyla açılmış ben de onu diyorum zaten.
Kafanız gerçekten baya karışmış :/

Virtus

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar

Oyun ile ilgili temel bilgileri wiki de paylaşıyoruz. Forum ise oyunların aralarında etkileşim sağlaması için kurulmuş bir platform. Yani dilediğiniz zaman birbiriniz için rehberler hazırlayabilir ve diğer oyuncularının gelişimlerine yardımcı olabilirsiniz.

Eğitim amaçlı açtığımız başlıklar var elbette ama burası oyuncuların birbirleri ile iletişim kurup konular üzerinde detaylı görüş bildirebileceği bir yer olmalı daha çok. Fakat bir şeyler öğrenmek isteyen de öğrenebiliyor diğer oyunculardan bir kaç gündür gördüğünüz gibi.

Sadece şunu bilmenizi isterim forumu daha ileri seviyeye taşıyacak asıl kişiler forum üyeleridir. Aktif ve amacına uygun kullanırsa herkes, her geçen gün daha iyi bir foruma sahip oluruz.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Yorumum modları suçlayıcı nitelikte gibi algılanmış arkadaş tarafından ama tabi ki değildi.
Söylemek istediğim şey ; forumun akış hızı çok yavaş. Diğer ülkelerin forum sayfalarını incelerseniz ne demek istediğimi çok daha iyi anlayabilirsiniz.
'bu konuda yok olup gidecek' ten kastım '1-2 kişi yorum yapacak, herhangi bir yenilikde yapılmayacak' tı..Çünkü formun böyle bir kitlesi yok malasef.
2021 yılında bununla ilgili bir çalışma yapılmalı. İnsanları forma sürükleyecek günlük etkinlikler gibi mesela.

İnsanları forma sürükleyecek günlük etkinlikler gibi mesela

ROSAMIA zaten forumda öyle etkinlikler yapılıyor."Farkları bul,kelime zinciri gibi birçok etkinliğe rastladım. Hatta yani bu etkinlikler ödül de veriyor 1500,1000,500 elmas . Bu zaten insanları foruma sürüklemeli.Eğer hala sürüklemiyorsa bunda Elvenar Türkiye Ekibi'nin bir suçu yok değil, oyuncuların seçimi etkilidir.