• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Askeri stratejiler

• Konuyu başlatan byfani
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
İyi oyunlar arkadaşlar. Burada bölgelere göre uygulanması gereken askeri birimler ve hamleler neler olmalıdır? Bu konuda tecrübeli arkadaşların bilgilerinden istifade edebilmek için bu konuyu açtım. Herkes edinmiş olduğu tecrübeleri paylaşırsa yeni oyunculara da bu bilgiler kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

1-Çelik bölgesi
2-Mermer bölgesi
3-Kalas bölgesi
4-Parşömen bölgesi
5-Kristal bölgesi
6-İpek bölgesi
7-İksir bölgesi
8-Büyülü toz bölgesi
9-Mücevher bölgesi

Örnek açıklama:

Irk : İnsan
Bölge tipi: Kristal bölgesi
Bölge ile ilgili açıklama ve öneriler: Tek tip paladin birimi kullanınız. Bu bölgede menzilli birim görmedim. Paladinle hedeflere saldırırken hedefin dibinden vurmayınız mutlaka arada bir birim açıklık olsun ki böylece geri saldırı almayın.

Bu şekilde de açıklama yaparsanız sevinirim arkadaşlar. Wikide bu konuda detaylı bilgi göremedim burada bildiklerimizi paylaşırsak herkes daha az kayıp ile bölgelerini tamamlar. İlginiz için teşekkür ederim.

DeletedUser3

Guest
Güzel bir konu, tecrübeli oyuncularımızın yardımlarını bekliyoruz. Ara ara bende bildiklerimi yazarım :)

DeletedUser

Guest
Bölge tipi : Çelik , Kalas bölgeleri
Bölge ile ilgili açıklama ve öneriler : Özellikle bu bölüm okçu, topçu ve yakın dövüşçülerin (ağır ve hafif) karma halinde olduğu bölümler. Burada kerberos, paladin ve ruhban kullanıyorum. Kerberoslar ağır ve hafif yakın dövüşçülerden hasar yemeden okçu ve topçuların saldırılarını karşılamalı. Duruma göre kerberoslar okçulara veya topçulara saldırabilirler eğer yakın dövüşçüler ile okçular arasında mesafe varsa. Kerberosların burada temel görevi okçuların saldırılarını karşılamak. Bu sırada paladinler olay yerine yaklaşıp düşmanları halledecekler. Ruhban eğer topçu varsa ilk topçuya saldırmalı yoksa ağır dövüşçülerin dirençlerini kırmak amaçlı kullanılabilir.

DeletedUser462

Guest
Irk: İnsan
Bölge tipi : alayı :D
Bölge ilgili açıklama ve öneriler : Hepsine paladin yollayıp otomatik savaş diyorum :p

DeletedUser11

Guest
İyi oyunlar arkadaşlar. Burada bölgelere göre uygulanması gereken askeri birimler ve hamleler neler olmalıdır? Bu konuda tecrübeli arkadaşların bilgilerinden istifade edebilmek için bu konuyu açtım. Herkes edinmiş olduğu tecrübeleri paylaşırsa yeni oyunculara da bu bilgiler kolaylık sağlar diye düşünüyorum.

1-Çelik bölgesi
2-Mermer bölgesi
3-Kalas bölgesi
4-Parşömen bölgesi
5-Kristal bölgesi
6-İpek bölgesi
7-İksir bölgesi
8-Büyülü toz bölgesi
9-Mücevher bölgesi

Örnek açıklama:

Bölge tipi: Kristal bölgesi
Bölge ile ilgili açıklama ve öneriler: Tek tip paladin birimi kullanınız. Bu bölgede menzilli birim görmedim. Paladinle hedeflere saldırırken hedefin dibinden vurmayınız mutlaka arada bir birim açıklık olsun ki böylece geri saldırı almayın.

Bu şekilde de açıklama yaparsanız sevinirim arkadaşlar. Wikide bu konuda detaylı bilgi göremedim burada bildiklerimizi paylaşırsak herkes daha az kayıp ile bölgelerini tamamlar. İlginiz için teşekkür ederim.
Merhabalar,

Öncelikle kendi stratejimi söylemeliyim. Ben oyunun başından beri sürekli Paladinlerimi terfi ettirip ful Paladin ile gidiyorum şimdi bu bir yana.

Ben aylar önce oyuncuların zorlanmaması adına ki özellikle yeni başlayanlar için sürekli videolar hazırlayıp forumda yayınlıyordum. Hangi ırkta dünya haritasında hangi askerler varsa sizin düşmanlarınıza hangi birimler ile gitmeniz gerektiği ile ilgili.

Ben o videolarımı bulamıyorum sevgili @Berhudarol benim yüklediğim videoların tümünü bulabilirse daha iyi anlayabilirsiniz anlattıklarımı. :) Yüzlerce konu açtım ve yüzlerce mesaj yazdım açtığım konu başlıklarını da hatırlayamadığımdan bulamıyorum ama belki siz bilirsiniz. :)

İyi Forumlar
MisteR