• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Başsız Cadılar Bayramı Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Başsız Cadılar Bayramı
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

Pann

Eski Ekip Üyesi
Görev listesi yayınlayacak mısınız

Merhaba acil tip teknisyeni,

Görev listelerini biz yayınlamıyoruz ve etkinliğin büyüsünü kaybetmemesi açısından da pek doğru bulmuyoruz. Ama Beta sunucusunda oynayan bazı oyuncularımız belirlenen başlıklar altında bu görevleri paylaşabilmekte. Burada dikkat etmeniz gereken Beta sunucu ile diğer sunucuların her zaman birebir şekilde ilerlemiyor olması. O nedenle bazı görevlerde değişiklikler olabilmektedir.

Etkinlikte bol şanslar!:diamond:

lelf

Üye
önceki görevlerde son parçayı almak neredeyse imkansızdı sonuçta pek çok kişi alamadı sorun görev sayısını bilmememizden kaynaklanıyordu 520 ay taşı kala görev bitti sona doğru gece 1 de gelen görevlerle idare ettim ama yetmedi sayı ve puan bildirilmez se sonu görmemiz mümkün olmayacak görev listesi önemli programı ona göre yapmak gerekiyor...

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Bu kadar da bedavacı olmamak lazım hani. Hayır Etkinliği değil bu. Dolayısıyla yapılması gerekenlerin yazdığı bir liste de yok ortalıkta. Gelip de oyunun kendisinden böyle bir liste oluşturulup paylaşılmasını istemek... Ve inanır mısınız bu tarz şeyler hep burada, Türkiye sunucusunda oluyor. Öyle en ufak bir şeyde ana kucağına koşar gibi foruma gelip de yönetime doğru olmayan ithamlarda bulunmayın. En azından elinizi kaldırıp bir Google'a yazın da oradan bakın bu tarz şeylere. Yabancılar sağ olsun sadece kendilerini değil, herkesi düşünüp hiçbir kazançları olmadan bu tarz görev listelerini de her şeyi de oluşturup yayınlıyorlar internette. Masrafa bile giriyorlar. Gidip oralardan faydalanın biraz.

Not: Önceki görevlerde de son parçayı almak imkansız değildi. Görevlerin hepsini tamamlamadan bile son parçaları alabilmek mümkündü ve çok basitti. Oyunu hiç düşünmeden, hiç araştırma yapmadan oynayıp böyle kesin kanılarla gelip de buraya bilinçli veya bilinçsizce kimseye iftira atmayın. He yok atarsanız da sonra niye TheMeibo böyle şeyler yazıyor demeyin.

lelf

Üye
Bu kadar da bedavacı olmamak lazım hani. Hayır Etkinliği değil bu. Dolayısıyla yapılması gerekenlerin yazdığı bir liste de yok ortalıkta. Gelip de oyunun kendisinden böyle bir liste oluşturulup paylaşılmasını istemek... Ve inanır mısınız bu tarz şeyler hep burada, Türkiye sunucusunda oluyor. Öyle en ufak bir şeyde ana kucağına koşar gibi foruma gelip de yönetime doğru olmayan ithamlarda bulunmayın. En azından elinizi kaldırıp bir Google'a yazın da oradan bakın bu tarz şeylere. Yabancılar sağ olsun sadece kendilerini değil, herkesi düşünüp hiçbir kazançları olmadan bu tarz görev listelerini de her şeyi de oluşturup yayınlıyorlar internette. Masrafa bile giriyorlar. Gidip oralardan faydalanın biraz.

Not: Önceki görevlerde de son parçayı almak imkansız değildi. Görevlerin hepsini tamamlamadan bile son parçaları alabilmek mümkündü ve çok basitti. Oyunu hiç düşünmeden, hiç araştırma yapmadan oynayıp böyle kesin kanılarla gelip de buraya bilinçli veya bilinçsizce kimseye iftira atmayın. He yok atarsanız da sonra niye TheMeibo böyle şeyler yazıyor demeyin.

görevlerin hepsini yaptım buna kimsenin şüphesi olmasın
bu tarz yardım talebinde bulunmak ne zamandan beri iftira oldu yabancılar yapıyor sa bizim yönetimden istememiz mi kabahat oldu daha önce bu görevleri yapanlar türkler değilse ne olmuş... ayrıca bu yaklaşım tarzı nedir anlayamadım siz burada tutmuş soru soracaksanız oynamayın yada ben size haddinizi bildiririm diyorsunuz resmen üstüne "bu bir hayır etkinliği değil" diyerek ne demeye çalışıyorsunuz çocuk mu azarlıyorsunuz yaptığınıza ne denir gerçekten söylemeye dilim varmıyor üslübunuz yardımdan daha ziyade kışkırtmak üzerine kurulmuş.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Söylediğiniz herhangi bir şeyden şüphe duyduğumu söylemedim zaten. Yalnız bir yardım talebinde bulunduğunuzu da görmedim. Gördüğüm tek şey hâlâ etkinlikler üzerine düşünmemiş olmanız ve etkinlikler konusunda uzmanlaşmış birisi gibi konuştuğunuz.

Her etkinlikte bazı günler açılan sandıklardan kazandığınız puan iki katı oluyor. Sizin de madem üçüncü ödülü almaya puanınız yetmiyor, o zaman bu bahsi geçen günler gelene kadar kazandıklarınızı biriktirip iki katı ödül olduğu zaman sandıkları açabilirsiniz. Böylece değil üçüncü ödülü, dördüncü ödül olsa belki onu bile alabilirsiniz. Bu "iki katı ödül" günlerini görmemenize imkan yok her görevi bitirdiğiniz için. O yüzden diyorum ki her etkinlikte siz veya bir başkası gelip de buraya "3. ödülü almak imkansız, bize önceden görev listesi verin" demek yerine iki dakika oturup düşünün veya Google'a yazıp araştırın.

Oyunun her anında olduğu gibi etkinliklerde her şeye sahip olamıyorsunuz. İzlediğiniz yola ve harcadığınız emeğe göre ödüllendiriliyorsunuz. Her etkinlik duyurusunda olduğu gibi bu duyuruda da "Baş ve gövdenin tekrar bir araya gelmesine yardımcı olmak için tüm görevleri zamanında tamamladığınıza emin olun" görevlerin sınırsız olmadığı belirtilmiş. Yeterli bir bilgiye sahip olmadığınız hâlde gelip insanlara kendinizden gayet de emin bir şekilde konuşabiliyorsunuz. Sadece siz değil, maalesef neredeyse bu sunucunun tamamı yapıyor bunu. Sizden önce de çok oldu yani aynı şeylerle, aynı şekilde gelen. Ha sizde taktir ettiğim bir şey var, onu itiraf etmeliyim. Diğer herkesin aksine gerçekten olabildiğiniz kadar kibar bir şekilde yazmışsınız hem yönetime hem de bana. Ancak kibar veya değil, aynı şeylerin hiç durmaksızın tekrardan yaşanıyor olması bu forumun bir kullanıcısı olarak beni rahatsız ediyor ve bana bir sorumluluk yüklüyor. Yönetimdeki kişiler görevleri gereği her zaman her şeyi alttan alıyorlar. Neyse ki ben yönetimden değilim. :D Birilerine ufak da olsa haksızlık yapıldığını gördüğümde de maalesef bir şeyler yapmadan duramıyorum. Bunun beni Elvenar TR forumunda kötü adam yaptığının da farkındayım.

Not: Sizin iyi niyetinizin de farkındayım.

Son düzenleme:

lelf

Üye
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sizi anlıyorum
Bildiğiniz gibi oyun çok yeni değil ve bir çok oyuncu çeşitli ortamlardan oyuna katılıyor bir önceki yaklaşımınız bilgi almaya yada öneri getirmek isteyenlere engel şeklinde algılanacaktır şimdiki tutumunuz sa oyunu sevenlere daha fazla yardım edecektir verdiğiniz bilgiler tecrübenizi açıklıyor fevri bir tutumdan sa oyuna buradan başlamak en iyisi olacaktır.
Özet le her ortamda son mesajınızda ki gibi yapıcı olursanız sayenizde daha fazla oyuncu gereksiz polemiklere girip kısır döngüde hapis kalmayacaktır.
Tekrar teşekkür ederim iyi oyunlar...