• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Destek binası istiyorum

Lady Morgana

Yeni Üye
Ben bu oyunda oldukça yeni sayılırım birçok arkadaşa göre, başıma gelenleri saysam inanamazsınız, 'bu oyunda böyle bir şey olmaz' dersiniz ama olmaz dediğiniz ne varsa oldu. Sorunlarımın çözülmemesi bir yana, ben ilerlememin biricik yolu olan kulede son zamanlarda çok rahatsızım. Askerlerim oldukça genç -ki bu tamamen benimle ilgili. Turnuvada da göreceksiniz ki pek parlak değilim. Çünkü askerlerim patır patır dökülüyor. Bana ustalıkta neden asla yapmayacağım binalar çıkıyor ki? Ben mavi anka istemiyorum benim önceliğim serbest birim. Kaldı ki askerlerim yıldız aldıkça güçsüzleşti. Diyeceksiniz ki hayır rakip te güçlendi ondan öyle sanıyorsun; netleştirme yaptığımda benim askerlerim daha güçsüz kalacaksa neden lanetli kerberos gibi artistik bir ismi var ki? Ben tek yıldızlı kerberos ile daha iyi turnuva yapıyordum. Rakibim sarı ve kırmızı askerler, 20 bölük mor asker harcadım nafile. Ben ikna etmek istemiyorum askerle çıkmak istiyorum bunun için de destek binasına ihtiyacım var, ateş ankamı beslemek için mamaya ihtiyacım var, 10 dakikalık kum saatine ihtiyacım yok, mermer kalıntısına ihtiyacım yok, geçit kazancına, tek boynuzluya ihtiyacım yok. İkna ederek çıkmak zorunda kaldığım için ekonomim mahvoldu. Kim telafi edecek kaybımı? Tabii ki hiç kimse... Bugüne kadarki hiçbir sorunumun çözülmediği gibi bu da çözülmeyecek ama olsun. Belki bir ihtimal ileride düzenleme olur...

Raithen

Özel Üye
Ustaliktan daha fazla askeri yapi gelmesi icin.. ustaliktan gelen ve her oyuncunun 1 kere sahip olabilecegi yapilari oncelikle uretip envanterinizde tutmaniz lazim.. o zaman o yapilar bir daha karsiniza cikmiyor ustalikta.. bu sekilde askeri yapilarin gelme ihtimalini biraz da olsa arttirabilirsiniz..

Lady Morgana

Yeni Üye
Ustaliktan daha fazla askeri yapi gelmesi icin.. ustaliktan gelen ve her oyuncunun 1 kere sahip olabilecegi yapilari oncelikle uretip envanterinizde tutmaniz lazim.. o zaman o yapilar bir daha karsiniza cikmiyor ustalikta.. bu sekilde askeri yapilarin gelme ihtimalini biraz da olsa arttirabilirsiniz..
Zaten böyle yapmaya gayret gösteriyorum da 250 milyon tane evcil hayvanı ne yapabilirim ki? Hayvanat bahçesine döndü envanter bana tutup tek boynuzlu çıkarıyor kıracağım boynuzunu artık ya

DNDR-ASR

Süper Üye
şu an açıkçası oyunun bütün olayı doğru hamleleri yapıp biraz da şansla mümkün olduğu kadar fazla güç binası toplayabilmek yani hepimiz istiyoruz :)

Ben mavi anka istemiyorum benim önceliğim serbest birim.

istemiyorsan al envanter koy dursun ki bir daha karşına çıkmasın ;)
bu gibi ince detaylara dikkat edersen daha fazla serbest birim vb bina elde etme şansın olabilir

Son düzenleme:

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Aslında şöyle bir öneride bulunabiliriz.
Bazı geliştirilebilir yapılarda ne üreteceğimizi bizler seçebiliyoruz. (Örnek ; gelgit zaferi)
Ustalığada böyle bir seçenek eklenebilir. Askeri, Üretim, Kültür gibi.
Kimin neye ihtiyacı varsa onu seçer ve ustalıkla ona göre seçenekler çıkar.
Çünkü bazen gerçekten ustalıkta 1 gün ziyan olabiliyor çünkü 5 seçeneğin 5ide asla ihtiyacımız olmayan üretmeyeceğimiz şeyler olabiliyor. Gülüyoruz ama gerçekten aramızda kaç kişi tek boynuzlu ya da kalıntı üretiyor olabilir ki? : )
Seçeneği biz yapabilirsek bence güzel olabilir.

DNDR-ASR

Süper Üye
olmaz diye bir şey yok olmaz dediğimiz neler oldu ama böyle bir düzenleme yaparlarsa bilin ki savaşlar daha da zorlaşır hep öyle oldu ne zaman bu gibi oyunu fazla kolaylaştıracak bir şey geldiyse oyun başka bir taraftan daha da zorlaştı çok kasmasak mı bir şekilde dönüp gidiyoruz : )

Raithen

Özel Üye
Hahaha.. bana zorlasiyor gibi gelmiyor.. turnuva degisikligi oldugunda ilk herkes tepki göstermişti sanki, böyle turnuva cok zor oldu, oyunu birakanlar olur demislerdi.. bunlari diyen herkes hala oyunu oynuyor.. aksine o zamanlar turnuvada 5bin bile yuksek bir rakamken simdi ilk50 ye giremiyorsun bazen 5bin puan ile.. puanlar acayip yukseldi..

Kalinti ve diger ivir zivir yapilari ben zamaninda cok uretmistim.. ozellikle kalinti malzeme uretimi yukseltmek icin oyunun baya bir kisminda urettigim bir seydi ustalikta.. sonradan evet artık uretmiyorum ama yeni oyuncular bence Uretmeli..

DNDR-ASR

Süper Üye
zorlaştı işte işte eskiden 4k puanla sıralamaya giriliyordu şimdi 10k puanla giremiyorsun aynen öyle daha çok turnuva yapmak gerekiyor sıralama pek önemli değil eğlencesine var ama kadimlerle ilgili düzenleme ile birlikte artık çok daha fazla turnuva yapmak gerekiyor tabi eskiden beri yapanlar çok avantajlı oldu ben daha fazlasına vakit ayıramıyorum bu açıdan bakarsan oyun çok zorlaştı yani

yeni bir şeyler geldiğinde bırakırım vs diyenler olur gerçekten bırakanlar da oluyordur illa sonra yine devam ederiz 35. seviye kadimler geldiğinde çok diyen olmuştu mesela ya da şu son kadimlerle ilgili düzenleme geldiğinde (ki bence çok güzel oldu) gördüm bırakırım diyenler

Raithen

Özel Üye
O acidan bakarsan zorlasti evet.. ben oradaki serzenisi yanlis mi anladim acaba.. :) olabilir..

ne yapiyoruz simdi guclerimizi birlestirip.. ustalikta baslik secmeli bir degisiklige gideceklerini sanmiyorum ben cok koklu bir degisiklik olur o.. yani önersek iletilse bile yapimcilar yapar mi bana yapmazlar gibi geldi.. cok fazla askeri bina vermeleri de yine ortamı zorlastirir.. :)

Lady Morgana

Yeni Üye
Güç birleştirme olayı şakaydı :) ben benden eski ve benden yeni oyuncuların ustalığına karışamam ama mesela destekten yazsak ya da mail atsak ben ustalıkta bunu görmek istemiyorum diye, buna olumlu dönüş olması gerekiyor bence. Ama yine de eğer başka bir noktadan zorlaşacaksa kalsın napalım

Invasion

Meşhur Üye
Ben yürüyen tekere çomak sokmayın diyorum valla :)
Ben çomak sokarım usta :) arkadaş ne kadar güzel dile getirmiş.(o tek boynuza bende deli oluyorum :) ) @Raithen de başka başlıklarda etkinlikten şikayetçi bıkmış anlaşılan o yapılara başka yollarla sahip olma derdinde :) Bak 23 nisanda geldi geçti @Pann bir günlüğünede olsa o koltuğu verebilirdi dimi :)

Raithen

Özel Üye
Hahahaha.. kime verecekti.. :) etkinliklere gelirsek, bir sey ne kadar fazla olursa o kadar degersiz olur benim gözümde.. tadi kacti bence.. sevme tarafından bikma tarafina dogru kaymaya basladi etkinlikler ile alakali duygularim.. oyunun oyuncu kitlesinin yasi yuksek.. isimiz gucumuz var surekli bir aksiyon sempatik gelmiyor strateji oyunlarinda..