• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Anket Duyuru: Topluluk Binası Özellikleri

Sizce bu yapının şehrinize etkileri nasıl olmalı?

• Toplam oy kullanan
    19
  • Anket kapalı .
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Söz verdiğimiz gibi Topluluk Binası hakkındaki fikirlerinizi sormaya devam ediyoruz.

Sizce bu yapının şehrinize katkıları nasıl olmalı?

Anketimize katılarak bu eşsiz yapının oluşmasına katkıda bulunun!

Sevgiler,

Elvenar Ekibiniz

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

Oyunda genel olarak Kültür ve Nüfus sıkıntısı çekildiği için en doğrusu bence 2. şık en iyisidir. :)

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser1073

Guest
Kültür katkısı ne kadar yüksek olursa kültür yapılarının kapladığı alanda azalma olur böylece diğer yapılara yer sağlanmış olur. Aslında bu binaya şu özellik eklenebilir mi bilmiyorum oyunda yeni olduğum için yazacağım şeyin var olup olmadığını da bilmiyorum lakin yeni yapılar eklenmesi oyunda gelişim olması açısından alan sorunu ortadan kalkmalı fikrimce bu yapı alanları küçültme özelliği olsa ve seviye atladıkça diğer binaların kapladığı alanları azaltabilse ayrıca sürpriz hediyeler olsa binada ziyaret edenlere verilse. İyi çalışmalar saygılar....

DeletedUser919

Guest
Kültür katkısı ne kadar yüksek olursa kültür yapılarının kapladığı alanda azalma olur böylece diğer yapılara yer sağlanmış olur. Aslında bu binaya şu özellik eklenebilir mi bilmiyorum oyunda yeni olduğum için yazacağım şeyin var olup olmadığını da bilmiyorum lakin yeni yapılar eklenmesi oyunda gelişim olması açısından alan sorunu ortadan kalkmalı fikrimce bu yapı alanları küçültme özelliği olsa ve seviye atladıkça diğer binaların kapladığı alanları azaltabilse ayrıca sürpriz hediyeler olsa binada ziyaret edenlere verilse. İyi çalışmalar saygılar....
Merhaba FlyMind,

Yapılar ile ilgili yeni bir öneriniz var ise bunu Mart 2018 - Süper Öneri Sunumları konusuna yazabilirsiniz. Bizler de sizlerden gelen önerileri şirkete iletebiliriz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1073

Guest
Merhaba FlyMind,

Yapılar ile ilgili yeni bir öneriniz var ise bunu Mart 2018 - Süper Öneri Sunumları konusuna yazabilirsiniz. Bizler de sizlerden gelen önerileri şirkete iletebiliriz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz
Yeni bir bina yapılıyor ve bu bina hakkında fikir istendiği için bu alanda yayınladım düşüncemi. Malum oyuncuların isteğine bağlı yapılmaya çalışılan bir yapı olacak. :) iyi çalışmalar....

DeletedUser120

Guest
Kültür + Nüfus artışı
candır can :rolleyes:
heleki 2x2de güzel nufus verılsın de :cool:

isbara

Çalışkan Üye
bu bina her bölümün son seviyedeki konutu kadar nüfus vermeli ve bölüm gectikçe getiriside yeni bölüme göre artmalı, sehrime ekstra bi fayda saglamalı ki kuruyum,yoksa getirisi az diye çağırımlarda bekleyen diğer yapılarla okeye döner durur...

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Kadim Mucizelerde olduğu gibi şehrin toplam nüfusuna/kültürüne bağlı olarak yüzdelik bir oranda bonus verebilir. Gerçi bu da o yapıyı Kadim Mucize yapar bir nevi... :) BP gerektirmeyen gerçek Kadim Mucize. Oyunculara çok büyük kolaylıklar sağlayıp oyunun dengesini bozmasındansa ufak ama etkili bir bonusu tercih ederim. Bu da galiba %'lik bonuslarla mümkün oluyor. Aksi taktirde kısa süre sonra kurulan yapının silinmesi gerekecek.

Direkt kültür ve/veya sikke artışı sağlamasındansa oyunda olmayan, daha değişik bir özellik ekleyebilir bu bina oyuna. Mesela bu yapıyı kuran kişi ücretsiz bir şekilde mevcut bonuslardan birini seçer. Örneğin: araştırmalarda -3% bonuslu mal gereksinimi, keşiflerin gereksinimlerinin azaltılması, kültür yapılarını kurarken daha az kaynak istemesi+kültür yapılarına ufak bir sikke, erzak ve/veya mal üretimi eklenmesi. Aynı set yapılarındaki ufak ve işe yaramaz bonuslar gibi... *-* Turnuvalardaki 16 saat bekleme süresini de %'lik bir oranda kısaltmak çok etkili olur. Çoğu kişi 6 yıldızı göremiyordur zamanlamalarından ötürü. Tabi ufak ufak bonuslardan bahsediyorum hep.

Bu gibi sayılabilecek bir sürü şey eklenebilir oyuna. "Bu yapıyı kuran kişi ücretsiz bir şekilde mevcut bonuslardan birini seçer" demiştim... Bu bonusu değiştirmek için iki seçenek sunulabilir. Birincisi yüklü miktarda sikke, erzak ve mal ödeyerek; ikincisi ise çok ufak bir miktarda elmas ödeyerek. Tabi bu seçeceğimiz bonus tek özellikli olmamalı. Innogames bunun üzerine düşünürse işe yarayacak, stratejik bir şeyler bulacağına eminim. Mesela Türkiye sunucularındaki oyuncular her şeyi mal üretiminden ibaret biliyorlar. Ben ise çoğu kişinin aksine malın, büyük oranda, araştırmaları açmak için gerekli olduğunu ve birazcık da turnuvalar için gerekli olduğunu düşünüyorum. Şimdi benim gibi düşünen kişiler ile mal üretimine ağırlık veren kişilerin oyun stratejilerini birbirinden biraz olsun ayırabilecek bir şeyler lazım. Hatta mesela Topluluk Binası'nı kurdum diyelim, karşıma çıkan seçeneklerden şöyle bir bonusu seçmeyi çok isterim: -1% imalathane üretimi, +10% toptancı fiyatı, +5% sikke ve erzak üretimi, +2% kültür, -3% asker üretim hızı, +1% asker üretim masrafı, turnuvada sonraki aşamaya geçme süresi -5%(yaklaşık bir saatlik bir kısaltma) ve bu tek bir seçenek olacak. Bunun gibi oyuncuları birbirinden ayırmayı sağlayacak bir çok şey eklenebilir oyuna Topluluk Binası aracılığıyla veya farklı şekillerde.

bu bina her bölümün son seviyedeki konutu kadar nüfus vermeli ve bölüm gectikçe getiriside yeni bölüme göre artmalı, sehrime ekstra bi fayda saglamalı ki kuruyum,yoksa getirisi az diye çağırımlarda bekleyen diğer yapılarla okeye döner durur...

Tam olarak Büyülü Konut'un tanımını vermişsiniz. :D Bir bakıma da çok müthiş bir Kadim Mucize gibi duruyor.

Son düzenleme:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.