• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Elementaller Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Elementaller
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser571

Guest
Doğru anladı isem ortada bi tuhaflık var.
mermer imalathanesinden aytaşı üretiliyor,
çelik imalathanesinden platin,
kalas imalathanesinden de elf ağaç sakızı.

Ben mermerciyim ama mermerden üretilen aytaşını az üretiyorum, çelikten üretilen platini fazla üretiyorum ve aynı zamandada çeliğide az üretiyorum. Yani çelik imalathanesini yükseltmem lazım ama çelik üretim artışım yok. Mermer üretim artışım olmasına rağmen de aytaşı üretim artışım yok. Tamam aytaşını az üreteyim platini fazla üreteyimde bari çelik üretim artışımda olaydı da çeliğide fazla üreteydim. yapacam 27 o imalathaneyi sırf aytaşı için olmasaydı...

Eğer doğru analiz edebildi isem bu çok saçma aşırı saçma

Pann

Eski Ekip Üyesi
Doğru anladı isem ortada bi tuhaflık var.
mermer imalathanesinden aytaşı üretiliyor,
çelik imalathanesinden platin,
kalas imalathanesinden de elf ağaç sakızı.

Ben mermerciyim ama mermerden üretilen aytaşını az üretiyorum, çelikten üretilen platini fazla üretiyorum ve aynı zamandada çeliğide az üretiyorum. Yani çelik imalathanesini yükseltmem lazım ama çelik üretim artışım yok. Mermer üretim artışım olmasına rağmen de aytaşı üretim artışım yok. Tamam aytaşını az üreteyim platini fazla üreteyimde bari çelik üretim artışımda olaydı da çeliğide fazla üreteydim. yapacam 27 o imalathaneyi sırf aytaşı için olmasaydı...

Eğer doğru analiz edebildi isem bu çok saçma aşırı saçma

Bu konu ile ilgili sizi Wiki sayfasına yönlendirebilirim. Şuan henüz yapım aşamasında ama tamamlanan bölümlerin size yardımcı olacağını düşünüyorum.
Özellikle bu bölüm sanırım sizin sorunuzu yanıtlıyor:

Blinçli Mallar:
Yeni bonuslu Bilinçli Malların şimdiki Bonuslu Temel Mallar +1 olacak. Eğer Bonuslu Temel Malınız Mermer ise yeni bonuslu Bilinçli Malınız Platin (Çelik), eğer Çelik ise Elf Ağaç Sakızı (Ahşap) ve Ahşap için Aytaşı (Mermer) olacaktır.

Elementaller hakkında diğer bilgileri
buradan okuyabilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda yine de bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen tekrar yazın, inceleyip şirkete bu durumu iletelim.

DeletedUser571

Guest
Tamam yani sadece platin üretmek için çelik imalathanesi kurucaz son seviyeye getircez ama çelik üretemiycez çünkü çok az üretiyorrrr. Hadi oldu da başardık diyelim bu elementalleri geçtik bitirdik. Platin ile işimiz bitti. Kaldırabiliriz o zaman çelik imalathaneleri yok ama olur mu bir dahaki araştırmada yeniden lazım olacak platin kesin. hee o zaman beklesin aylarca çelik imalathaneleri boşş boşş.

Elemantalleri yapan mühendisin mantığına hayran kaldım. Tabi mühendis ise...

Beklediğimin bu olduğunu bileydim keşke...

TheMeibo

Tecrübeli Üye
figfig, oyun doğal olarak giderek zorlaşıyor. Giderek daha da bir Puzzle hâli alıyor. Strateji gerekiyor. Elementalleri ve diğer çağları dizayn eden kişiler bir şeyleri bildikleri için, öyle olması gerektiği için öyle yapmışlardır. Bundan ben şahsen eminim. Her çağın kendine göre zorlukları oluyor, farklılıkları oluyor.

Ben mesela henüz Perilerdeyim ve Cüceler'e ilk geçtiğimde oyun bambaşka bir hâl almıştı. Şehre yeni bir ırkı yerleştirmek dışında Cücelerde gelen yenilik ise Granit ve Bakır idi. Cüceler bittikten sonra ise Perilerin üretim yapılarında gördüm ki her defasında üretmek için dört üründen birini seçmem gerekiyor ve bunların hepsi farklı işlere yarıyor. Periler bitince Orklarda karşıma çıkacak olan yenilik ise Silah Depolarının da bir üretim yeri hâline gelmesi mesela.

Anlatmak istediğim zaten her çağda oyunun oynanışına yenilikler eklendi, her çağ öncekine göre zorlaştı. Taaa Buçukluklardan sonra gelen yeni Elementaller ırkının da tabii ki çok daha zor olması gayet mantıklı. Bu oyunun olayı zaten bize sunulan imkanları kullanma şeklimiz. Bu oyunu yapan InnoGames alanında kendisini çoktan kanıtlamış, en başarılı tarayıcı tabanlı oyunları yaratmış bir şirket. Kim bilir kaç kişi, kaç zamandır bu oyunun yapımına emek harcadı ve hâlâ da harcıyor. Direkt olarak oyuna gelen bir yeniliği saçma bulmak yerine ilk önce onu anlamak için zaman harcayabilirsin bence. Bu tarz bir oyuna eklenecek özelliklerin hiçbir zaman işimizi kolaylaştıracağını sanmıyorum şahsen ve kolaylaştırmasını da istemem açıkçası. Öyle olsaydı oyunun tadı kalmazdı. Eminim ki Elementallerin araştırmalarında bu yeni zorluğa ayak uydurmamızı sağlayacak araştırmalar vardır.

DeletedUser571

Guest
:) ben zorluğundan bahsetmiyorum zaten. sen bi gel elementallere ondan sonra tekrar konuşalım. ben sadece mantıksıztan bahsediyorum. ne kadar zor olursa olsun bir gün biter. oyalanacak zaten birşey lazım. bahsettiğim şey başka birşey gelince konuşuruz.

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

Henüz o ırka geçemedim ama güzele benziyor. O zamana geldiğimde yorum yaparım mutlaka. :)

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser571

Guest
Platin satışlarım başlamıştır. Aynı yoldaşlıkta olmaya gerek yok tüm server görebiliyor tüccardan bilinçli malları haberiniz olsun.

Elementallere başladım. İlk 3 araştırma açıldı. Mermerci olduğuma göre önce cüce çelik mi araştırmalıyım? Ki bilinçli bonusum çelik olduğuna göre acilen çelik imalathane kurup 24'e getireyim? Başlangıç için kaç tane çelik kurmalıyım?

DeletedUser919

Guest
Elementallere başladım. İlk 3 araştırma açıldı. Mermerci olduğuma göre önce cüce çelik mi araştırmalıyım? Ki bilinçli bonusum çelik olduğuna göre acilen çelik imalathane kurup 24'e getireyim? Başlangıç için kaç tane çelik kurmalıyım?
Merhaba diversion,

Evet Mermer bonuslu malınız ise dolayısıyla bonuslu Bilinçli Malınız Platin (Çelik) olacaktır. İlgili yapıyı kurup uygun seviyeye getirerek üretime başlayabilirsiniz.
Kaç tane kurmanız gerektiği sorusu kişiden kişiye değişecektir. Tabii ki fazla kurmanız daha fazla üretim yapmanızı sağlar ama bunu yaparken Nüfus ve Kültür oranınızı korumalı ve aynı zamanda genişletme sorunu yaşamamak için dikkatli olmalısınız.
Keyifli oyunlar dileriz. :)

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser571

Guest
Sonuç olarak sosyalleştirici bir güncelleme olmuş. elementallere gelen her oyuncu mecbur diğer elementallere gelmiş oyuncular ile diyalog kurmak zorunda kalıyor.bu güncelleme ile bence genel sohbet tarzında birşey açılması mecburi olmuş artık.
bizi tam sosyalleştirin...

DeletedUser919

Guest
Sonuç olarak sosyalleştirici bir güncelleme olmuş. elementallere gelen her oyuncu mecbur diğer elementallere gelmiş oyuncular ile diyalog kurmak zorunda kalıyor.bu güncelleme ile bence genel sohbet tarzında birşey açılması mecburi olmuş artık.
bizi tam sosyalleştirin...
Merhaba figfig,

Önerileriniz için teşekkür ederiz. :)
Bu veya bunun gibi önerileriniz var ise Şubat 2018 - Süper Öneri Sunumları konusuna yazabilirsiniz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser284

Guest
Bu çağda bonuslu imlathanelerimizin işlevi ve faydalarını görünce kapladığı alanı, nüfus ve kültürü fazlasıyla hak ettiğini anlamış durumdayım:)
Kısaca anlatmak gerekirse , benim T1 üretimim kalas yani sakız ağacı.bonuslu üretimim mermer yani Ay taşı.
Bu imalathanelerde 3 saatlik üretimler - Kalas 3 saatte 1400 tohum 2100 kalas karşılığı 370 sakız ağacı üretiyor.
Bonuslu mermer imalathanem 3 saate 1290 tohum 1930 mermer karşılığı 2800 ay taşı üretiyor. 1 mermer imalathanesi neredeyse 8 kalas imalathanesinin toplam adeti kadar üretim yapıyor..
Bu cağda tohumların ne kadar önemli olduğunu düşünürsek; hem üretimlerde hem araştırmalarda, yapmamız gereken tasaruflu kullanmak olduğunu düşünüyorum.
Ben kalas imalathanelerimde kalasımı üretip standart mallarımı sabit tutarken, bonuslu imalathanelerimde ürettiklerimle çok az üretim veren sakız ağacımı ve platini, bu malların bonuslu imalathanesi olan arkadaşlardan pazardan karşılamaya calışıyorum..
Böylece hem tohumdan hemde diğer standart mallardan ve zamandan tasarruf etmeyi hedefliyorum.
Bonuslu imalthanelerimizle ilgili sabit görrevleri de görünce, şartları zorlayıp 2 bonuslu imalathane kurup üretim artışı araştırmasınıda acarak üretime başladığım için şimdilik herşey yolunda gidiyor:)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser295

Guest
Benim mal üretiminden anladığım,şimdi benim bonuslu standart üretimim çelik;ama bonuslu bilinçli üretimim elf sakızı.Yani elf sakızını bonuslu üretmek için kalas imalathanesi kurup bunu 27 yapmam gerekiyor.Bundan üreteceğim mal 1.seviye bilinçli mal olacak.

Aklıma da takılan kısım şu oldu:Wikide okuduğuma göre 1. seviye bilinçli mallarla 2 ve 3.seviye bilinçli malların alınabileceği.Ama o mallar ne ve nasıl elde ediliyor belli değil.Yeni gelecek çağlarda mı gelecekler,üretimleri de elementaller gibi olacak yoksa alım şekli sadece wikideki gibi mi?

Eğer üretim binası gerekecekse o zaman şimdiden tüm oyuncular 2 ve 3.seviye standart mallarına göre bilinçli malların binalarını da kurup yükseltsinler.Yalnız yeni çağda genişletme sayısı daha da azalmış sanırım.Dediğim gibi olursa,nüfus ve kültür buna nasıl yetecek?

DeletedUser284

Guest
Merhaba Dreyar.
Bu tür bir açıklamayı bende okudum ama nerde hatırlamıyorum..
Sanırım gelecek çağlarda T2 ve T3 bilincli mal üretimleri yapacağız. Bu cağda kurduğumuz T1 imalathanelerinin boş yere kurulmadığının ve ilerle aynen standart mallarda olduğu gibi her çağ bilinçli mallarında birbirleri ile orantısına göre takas edelibeleceğinin bir uyarısı olmalı.
Elemantaller için T1 bonuslu üretimi ve kalıntı artışı büyük salonda görünüyor. Diğerleri içinde aynı kalıntı artışı uyarısı geldiğinde mecburen fazla olan standart imalathaneleri yıkıp bonuslu imalathaneleri kuracağız.
Umudumuz gelecek cağlarda bu cağda oldugu gibi az sayıda genişleme olmaz. Yoksa işimiz iyice zorlaşır:)

DeletedUser919

Guest
Benim mal üretiminden anladığım,şimdi benim bonuslu standart üretimim çelik;ama bonuslu bilinçli üretimim elf sakızı.Yani elf sakızını bonuslu üretmek için kalas imalathanesi kurup bunu 27 yapmam gerekiyor.Bundan üreteceğim mal 1.seviye bilinçli mal olacak.

Aklıma da takılan kısım şu oldu:Wikide okuduğuma göre 1. seviye bilinçli mallarla 2 ve 3.seviye bilinçli malların alınabileceği.Ama o mallar ne ve nasıl elde ediliyor belli değil.Yeni gelecek çağlarda mı gelecekler,üretimleri de elementaller gibi olacak yoksa alım şekli sadece wikideki gibi mi?

Eğer üretim binası gerekecekse o zaman şimdiden tüm oyuncular 2 ve 3.seviye standart mallarına göre bilinçli malların binalarını da kurup yükseltsinler.Yalnız yeni çağda genişletme sayısı daha da azalmış sanırım.Dediğim gibi olursa,nüfus ve kültür buna nasıl yetecek?
Merhaba Dreyar,

Bizler de Wiki sayfamızdaki bilgiler ile sınırlıyız.
2. ve 3. sınıf mallar ileride üretilecek bu nedenle nasıl üretilecekleri konusunda bir bilgi yok ne yazık ki.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser295

Guest
Büyük ihtimalle aynı sistemi getirecekler;çünkü elementaller wikide daha tamamlanmamış ve hava dışında diğer dönüşümler hakkında bilgi yok.Araştırmalarda da ana harcanan şey Elvenar Esansı.

Ayrıca bu sistem üretim ekonomisini de değiştiriyor.Farkettiğim kadarıyla,elemental imalathaneler 24 ve 48 saatlik standart üretimlerini 3 ve 9 saatlik bilinçli üretimlere bırakmışlar.Yani standart ve bilinçli mal elde etmek zorlaşmaya başlıyor.Üstelik bilinçli mal için gereken kalıntının az olması da işleri iyice sıkıntıya sokacak.Artık sadece standart değil,bilinçli mallar için de kalıntı gerekecek.

Ticaret sistemi aşamalı hale geliyor aynı zamanda bunu beğendim ben.Standart bonuslu malı bilinçli malının standardıyla takas edip bilinçli mala dönüştürüyorsun.Buna göre görev sistemi de değişirse etkili olacaktır.

Benim gördüğüm kadarıyla Elementaller,yeni ticaret,ekonomi ve gelişim sistemine geçiş ırkı gibi duruyor.Çünkü 4 elementin üretim kısımları çok detaylandırılmamış,hızlı ve yavaş üretim şeklinde ayrılmış şekilde ve 4 bina türünde geçerli.Ayrıca 4 binadan da Elvenar Esansı üretilebiliyor.

DeletedUser120

Guest
Mermer:marble:,Çelik:steel:,Kalas:plank: Turnuvalarını 4 gözle bekler olduk :))
sanırım varımızı yoğumuzu bilinçli mal kalıntımız hangisi ise onda ortaya koyucaz
ben şimdiden asker üretmeye basladım oto savas ıcın mermere
cok fark ediyor fulleyebilirseniz kalıntınızı fulleyin hangisi ise bonuslu malınız
ayrıca büyüde çok iş görmekte.

değişik bi ırk :)
en güzeli komsu olmadan bilinçli malların ticarette gözükmesi.

Şehir genişleme olayında ise yapıcak bir şey yok 1 genısleme bır genıslemedir.
Hiç vermeselerdi :eek::eek:

Portreleri beğendim :)
Bonuslu 1.ürünlerin geliştikten sonra 1gün ve 2 günün kaybolmasınıda beğendım hıc değilse 9 saatlik atarak iki tur yapabiliyoruz günde diğer türlü elimiz üşendgimizde 1 güne gidiyordu :p

Şehrin bi boyut daha büyümemesi hosuma gitti yeteri kadar büyüdü bir daha büyüseydi iş artık elmas olayına dönerdi