• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Elmas Kullanımı

DeletedUser

Guest
Merhabalar.
Hesabımdaki (yüklediğim) elmasları ne için kullanmam mantıklı ve yararıma olur acaba?
@Berhudarol

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Özellikle bana veya genele sormamışsın ben önerimi söyleyeyim. :)
İnşaatçı alabiliyorsan 4 tane edin. Kalan elmasla sana iyi giden Kutsal Mabet'tir çünkü çok iyi nüfus veriyor çok işine yarar ki bu dediklerimin aynısını ben uyguladım ve memnun kaldım. :)

İyi Forumlar
MisteR

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Özellikle sordugum biri var ve ismini altta belirttim.
Teşekkür ederim iyi oyunlar

DeletedUser3

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Şehir genişletmesi, inşaatçı ve kültür yapıları tercih edilebilir. Bu üçü arasında önceliği bir oyuncu olarak şehir genişletmesine verirdim sonra bir inşaatçı alırdım.

DeletedUser

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Şehir genişletmesi, inşaatçı ve kültür yapıları tercih edilebilir. Bu üçü arasında önceliği bir oyuncu olarak şehir genişletmesine verirdim sonra bir inşaatçı alırdım.

Şehir genişletmesi derken premium olandan bahsediyorsunuz sanırım?
Şuan 3 işcim var ve şu aşamada yetiyor bana.Tabi ileriki aşamalarda ne derece lazım olur bilemiyorum.
Elmas ile alınan kültür yapısına baktım mantıklı geldi.Hem nüfus veriyor hem kültür veriyor.Yani 1 tane kutsal mabet 3 tane kutsal el yazmasına bedel artısı bile var.Hem gelişimden hem yer bakımından baya karlı duruyor

DeletedUser3

Guest
Şehir genişletmesi derken premium olandan bahsediyorsunuz sanırım?
Şuan 3 işcim var ve şu aşamada yetiyor bana.Tabi ileriki aşamalarda ne derece lazım olur bilemiyorum.
Elmas ile alınan kültür yapısına baktım mantıklı geldi.Hem nüfus veriyor hem kültür veriyor.Yani 1 tane kutsal mabet 3 tane kutsal el yazmasına bedel artısı bile var.Hem gelişimden hem yer bakımından baya karlı duruyor

Evet premium yer genişletmelerini satın alabilirsiniz. Böylece şehrinizde yer açılır ve daha çok yapı inşa edebilirsiniz. İşçi, evet yeterli. Kültür yapılarını mümkün olduğunca en son teknolojideki kültür yapıları için bekleyip elmas yatırmakta fayda var. Elmas ile alınan kültür yapılarını satarken yatırdığınız elmaslar geri iade olmuyor çünkü.

DeletedUser

Guest
Evet premium yer genişletmelerini satın alabilirsiniz. Böylece şehrinizde yer açılır ve daha çok yapı inşa edebilirsiniz. İşçi, evet yeterli. Kültür yapılarını mümkün olduğunca en son teknolojideki kültür yapıları için bekleyip elmas yatırmakta fayda var. Elmas ile alınan kültür yapılarını satarken yatırdığınız elmaslar geri iade olmuyor çünkü.

Elmasla alınan tüm kültürel yapılara baktım fakat en mantıklısı gençlik pınarı.Neden derseniz hem nüfus hem kültür veren sadece 2 yapı var elmasla alacagımız.Biri kutsal mabet diğeri gençlik pınarı.
Kutsal mabet : 490 elmas (320 nüfus 340 kültür)
gençlik pınarı : 940 (700 nüfus 750 kültür)

Gerçi o açılana kadar ben dayanamam :)
Keşke şu fiyatlarda biraz indirim uygulansa :)

DeletedUser16

Guest
Bence ilk önce yapılması gereken işçi ve genişlemeler. 3 işçi bana yeter düşünmek yanlış olur şuan 10 işçim olsa hepsini çalıştırırım :) Genişleme almakta önemli oyun rastgele hazırlanmamış. Normal genişlemelerle ilerlediğiniz zaman bu alan size hiç bir zaman yetmiyor, bu ince ayar bilerek ayarlanmış bir şey. Siz bir tane bile premium genişleme alırsanız çok farkı olacaktır. En son elmasınız kalırsa kültür binası alırsınız ki bu kadar elmas kullananlar zaten ilk 10 da :)

DeletedUser

Guest
Bugun oyunumun 5.günü.İlerleyen zamanlarda size o sıralardan el sallarım o halde :)
Zaten farkettiyseniz şu aşamada 3 işcinin yeterli oldugunu söyledim.Çünkü sikke sıkıntım çok fazla.İnşaati başlatacak sikkem yoksa işçi almanın mantıgıda yok demektir.İlerleyen aşamalarda sikke erzak sıkıntım olmadıgı dönemlerde elbette alacagım işçi :)

DeletedUser16

Guest
Sikke konusunda bir öneri vereyim :) Oyunda iki görev serisi var biliyorsunuz. Bir tanesini yapmak zorundasınız zaten iptal edilemiyor. Diğer görevleri iptal edip yeni görev alabiliyorsunuz. Bu görevlerin sayısı sınırlıdır bir yerden sonra tekrar etmeye başlar. Bu tekrara geldiğinizde istemediğiniz yapması uzun sürecek ( mesela iki binayı 7 seviye yap vs gibi ) görevleri iptal edip şu kadar erzak topla, şu kadar sikke topla 3 savaş kazan gibi kolay görevleri yaparak sikke kazanabilirsiniz :) Bu taktikle depom dolu olur genelde sikke konusunda özellikle, erzakta sıkıntı oluyor bazen :) bizim derece yapacağımız yok elmas kullanmadan ancak bu kadar. elmas kullananları izliyoruz böyle :)

DeletedUser

Guest
Bu yöntemi oyunun 3.günü çözdüm ben zaten :) Fakat geliştirmeler çok sikke istiyor yinede sıkıntı yaşıyorum :) Bakalım ilerleyen zamanlarda sizlere yetişecegimi umuyorum :)

DeletedUser16

Guest
Ben foe oynamıştım daha önce orada bu görevlerin ödülleri grastgele ödüldü çok nadirde olsa elmas çıkıyordu :) Etkinliklerden vs de elmas geliyordu arada. Bu sayede ilk 20 de parayla oynayanlarla yarışabiliyordum böyle bir kaç taktikle :) Burada parayla almak dışında elmas kazanma şansı yok o yüzden elmas kullanıyorsunuz bizi geçmeniz fazla sürmez :) ben server açıldığında başladım sonradan başlayanlar geldi geçti bizi :)

DeletedUser

Guest
Para heryerde konuşturuyor kendini valla :) Ama ben fazla üzerine düşmem.Daha önce oynadıgım oyunlarda bir bayan olarak çok çok para harcadım ve sonundada hep pişman oldum.Dilim yandı bir kere ama tutamıyorum kendimi bazen :) Ufak ufak elmaslarla oynayıp sizi geçtigim gün size mesaj atacagım söz :)

DeletedUser16

Guest
Ben para harcamayı sevmiyorum online oyunlara ama harcayanlara da saygım var tabi zevkli vakit geçirmek için para harcamak normal bir durum sonuçta :) Mesajınızı bekliyorum :)

DeletedUser3

Guest
Benim sikke değil ama nüfus sıkıntım var. Yeni bir bölge açmam lazım lakin o da çok kolay değil. Biraz sıkıntılı bir sürece girdim. Savaşlar ve pazarlık ile yavaş yavaş ilerleyeceğim artık. Bugün çok birlik kaybettim savaşlarda. Düşmanlar bana bile acımıyor. :(

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

@Berhudarol ben sizin isminizi hiçbir dünyada görmedim ama örneklerde isminiz aynı :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser16

Guest
Farklı isim kullanıyordur. Belki de Berhudarol benim haberin yok Mister :)

DeletedUser3

Guest
Örneklerdeki hesap bu dünyalara ait değil. Bu dünyada ki ismim farklı. Bunu gizli tutmamın sebebi aşırı soruya maruz kalmamak, oyun içinde oyuncu kimliğim ile bulunuyorum çünkü şirket kimliğim ile değil. Soru sorsanız bile desteğe yönlendirmek zorundayım ya da foruma. :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bu oyunda kimsiniz çok merak ediyorum lakin kim olmadığınızı kesin biliyorum bir 8-10 kişi sayabilirim ki isim vermeyim şimdi :)

İyi Forumlar
MisteR