• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Görev - Cümleler

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Görevlerin bir kısmında cümle sonunda nokta(.) konmuş fakat aynı türdeki görevlerin bir kısmında bu kurala uyulmamış.

8QNXdr.jpg

qRJyGW.jpg

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Bu kadar da ince eleyip sık dokumadan ziyade, "unutulmuştur" gözüyle bakmak herhalde daha mantıklı olacaktır. Oyunun asıl amacının bu tür mini hatalar olmadığını bildiğimizde mesele kalmayacaktır. "Kadı kızında da ..." kabilinden bakmayı öğrenmek lazım bazen. Anlama zarar vermeyecekse bunlar bizden pek bir şeyler götürmez.
Meselâ "Mesajınızın sonunda her kelimenin baş harfi mutlaka büyük yazılmamalı" yani "İyi Forumlar" yerine "İyi forumlar" şeklinde yazmalısınız desem veya Türkçe kurallara bu kadar sadıksanız "Niçin kendinize yabancı bir isim (nick) seçtiniz ?" ve hatta Türkçe imlâ kurallarına göre isminizin ilk harfi büyük olmalı ama son harfi de niçin büyük harfle yazılmıştır ?" desem haksız mıyım ?
Sözün özü: Fazla abartmamak lazım. :)

DeletedUser11

Guest
Bu kadar da ince eleyip sık dokumadan ziyade, "unutulmuştur" gözüyle bakmak herhalde daha mantıklı olacaktır. Oyunun asıl amacının bu tür mini hatalar olmadığını bildiğimizde mesele kalmayacaktır. "Kadı kızında da ..." kabilinden bakmayı öğrenmek lazım bazen. Anlama zarar vermeyecekse bunlar bizden pek bir şeyler götürmez.
Meselâ "Mesajınızın sonunda her kelimenin baş harfi mutlaka büyük yazılmamalı" yani "İyi Forumlar" yerine "İyi forumlar" şeklinde yazmalısınız desem veya Türkçe kurallara bu kadar sadıksanız "Niçin kendinize yabancı bir isim (nick) seçtiniz ?" ve hatta Türkçe imlâ kurallarına göre isminizin ilk harfi büyük olmalı ama son harfi de niçin büyük harfle yazılmıştır ?" desem haksız mıyım ?
Sözün özü: Fazla abartmamak lazım. :)
Merhabalar,

Başlarken "merhabalar ve iyi forumlar" yazılarını taslak olarak kabul ediyorum, metin olarak değil.
Bence oyun içindeki hataları söylemem oyunu iyileştirmeye yönelik ufak bir adımdır ki bu konuda benim haksız olduğumu ve yanlış yolda olduğumu düşünüyorsanız bunun cevabını önce sevgili @Berhudarol'dan duymak istiyorum.
Yabancı isim seçmemin sebebi okulda yaşadığım bir olayla ilgili.
Sonuncu harfinin büyük olması ismin özel bir anlam belirtmesi ve model durmasıdır. Her şeye imlâ kuralı katmıyorum sadece olması gereken ve cidden gözüme batan yerler hakkında konu açıyorum bu konuda yanlış yaptığımı düşünen varsa açıkça söyleyebilir.

Umarım bütün soruların ve akla takılan şeylerin cevabını verebilmişimdir.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Güzel kardeşim, oyunu iyileştirme kapsamını bunlarla karşılaştırmamak lâzım.
Başlıklardaki ve oyunun gidişatındaki dikkat çekici imlâ hatalarını görmezden gelemeyiz. Bir Türkçe dersinde elbette "nokta"nın önemi yadsınmaz. Lâkin burada hiçbir katkısının olamayacağı yerde bunu tartışmak, bunun için başlık açmak bence gereksizdir.
Not: Ayrıca belirttiğiniz yerlerde (doğrusunu söylemek gerekirse) nokta da değil ünlem işareti konulmalıdır. Ama dediğim gibi, bunlara fazla takılıp "takıntı" haline getirmemenin daha rahatlatıcı olacağı kanaatindeyim.

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Küçük büyük demeden her türlü sorunu bizler ile paylaşabilirsiniz. Oyunun oynanışına direk etki eden genel hatalar olsun veya oyuncularda soru işareti bırakan yazım hataları olsun hepsini iletebilirsiniz. Tabii genele etki eden ve oyun oynanışını baltalayan hataların önceliği daha yüksek olmalıdır. Hataları her yerden bize ulaştırabilirsiniz. İsterseniz özel mesaj ile, isterseniz destek talebi açarak, isterseniz forumda konu açarak. Bizler her zaman en ufak hatanın dahi giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.