• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Genişletme

• Konuyu başlatan DeletedUser95
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser95

Guest
Haritada kaşiflerin süresi ve maliyeti çok ağır ben kaşif yaparken şuan 5 milyon 200 bini gördüm ve süre 3 gün her bir genişletme için 8 bölge açmamız gerekirse buda 24 güne denk geliyor. Her bir genişletme için 24 gün beklememizmi gerek.

Bir ikinci konu 5 milyon 200 bin sikke istiyor dedim büyük salon kapasitesi 5 milyon 700 bin yani bu demektirki haritada acacağımız bölgelerin maliyeti gittikçe yükseliyorsa 5 700 den sonrakileri nasıl acacaz.

Bir üçüncü konu 72 günde sadece 3 genişletme acabildim şehrimde genişletme olmadığı halde ve yeni gelecek sürümde 2 sıra genişletme geldiğini farz kılalım. 2 sıra genişletme 16 genişletme anlamına geliyor ve Elmasla aldığımız premium genişletmede şuan 1600 elmas istiyor ve 2 hakkım kaldı neden her bir premium genişletme için 1600 ve açıldıkça artan elmas sayısı isteniyor. Elmas maliyetleride çok ağır.

Ve her gelen yeni sürüm elmas alımlarına zorluyor oyuncuları cüce ırkı sürümünde araştırmalarda granit ve bakır istiyordu. Ama bakırın 3 saatlik üretimi çok düşüktü buda oyuncunun araştırmalarını çoğunlukla elmasla tamamlaması anlamına geliyordu. Yeni gelecek sürümde umarım bu kadar yüksek maliyetlerle dolu bir sürüm gelmez.

Bu konuların düşünülerek haritada yapmış olduğumuz kaşiflerin süresi ve sikke miktarının düşürülmesi kanaatindeyim. Yoksa her ilerleyiş bizi elmasa doğru sürükleyecekse maliyetlerin altından kalkamayacağımız kanaatindeyim. Ve her bir genişletmenin 1 ay sürdüğünü sayarsak yeni gelecek sürümdeki genişletmelerin yaklaşık 1 5 yıl süreceği ap açık ortadadır.

DeletedUser3

Guest
Haritada kaşiflerin süresi ve maliyeti çok ağır ben kaşif yaparken şuan 5 milyon 200 bini gördüm ve süre 3 gün her bir genişletme için 8 bölge açmamız gerekirse buda 24 güne denk geliyor. Her bir genişletme için 24 gün beklememizmi gerek.

Bir ikinci konu 5 milyon 200 bin sikke istiyor dedim büyük salon kapasitesi 5 milyon 700 bin yani bu demektirki haritada acacağımız bölgelerin maliyeti gittikçe yükseliyorsa 5 700 den sonrakileri nasıl acacaz.

Yeni eklentiler ile büyük salon kapasitesi artacaktır.
Oyunun normal seyrini hızlandırmak isterseniz elmasa başvurabilirsiniz ama bu şart değil. 3 saatte bakır üretilmesi oyunun tarzındaki yavaşlıktan ve planlamadan dolayıdır. Hızlı bir oyun olmasını istememiş tasarım ekibi.

Kaşif sürelerinin kısaltılması, birden fazla kaşif gönderebilmek, masrafların kısılması, bu öneriyi çok kez ilettik en son İtalyan sunucusunda bu öneri geldi ve oradan da şirkete iletildi. Proje ekibinden gelen cevap çok fazla dengeleri etkilediği için bunu yapmanın kolay olmayacağı ama üzerinde düşünüleceği oldu.

DeletedUser

Guest
Benim daha 16 şehir genişlemem var. Elmasla hiç bölge almadım. Demek ki Falcon arkadaşımızın dediğine göre benim 16. şehir genişlemesini açmam için 5 senede bu oyunu oynamalıyım :D

DeletedUser284

Guest
Bu oyunda dirlik ve birlik önemlidir.Sabır ve dayanışma ilke olmalı.
Kimsenin tükenmişlik sendromu yaşamaya ve yaşatmaya hakkı olmadığını düşünüyorum..

DeletedUser

Guest
Bence dre4am haklı. Hatta söyledikleriyle ilgili Kapı Eşiğinde Durup İçeri Alınmayan Kız adlı bi hikaye var. Hikayeyi dinlemek isteyenler oyundan özel msj atabilir bana. :)

DeletedUser284

Guest
Ben de öyle bir hikaye hatırlıyor gibiyim Joker.. Hani sonunda kız kendi kapı olduğunda onun eşiğine yüz süren çobanların olduğu hikaye:)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Öneri daha önceden iletildi. Öneriniz için teşekkür ederiz.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.