• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Tekrarlanamadı Haritadaki donma sorunu

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Merhaba.
Harita üzerinde keşfettiğimiz noktalara tıkladığımızda arka planda hafif bir kararma beliriyor ve yaklaşık 10-15 saniyelik bir donma oluyor.
Bu sorun genel mi acaba?

DeletedUser3

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Ben henüz karşılaşmadım ama karşılaşan olmuşsa buraya yazabilirler. Donanım hızlandırma açık mı?

DeletedUser

Guest
Evet açık.Oyunun sadece bu bölümlerinde sorun var aslında.Keşif noktasına tıklarken yada savaş butonuna tıklarken ekranda çok hafif kararma oluyor ve bekletiyor.

DeletedUser3

Guest
Evet açık.Oyunun sadece bu bölümlerinde sorun var aslında.Keşif noktasına tıklarken yada savaş butonuna tıklarken ekranda çok hafif kararma oluyor ve bekletiyor.

Bir bölgeye tıkladığınızda ekran hafif kararır ve bölge yüklenir. Bu 1-2 saniye kadar bir süre alır. Bilgisayar özellikleriniz nedir?

Bağlantı hızınızdan da kaynaklı olabilir.

DeletedUser

Guest
PoQrjv.png

gAXW33.png

DeletedUser3

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Pinginiz çok yüksek ve hızınız düşük görünüyor. Bağlantı sorunu diyebiliriz buna.
Şurayı kullanarak birde sonuç almayı dener misiniz? Testleri yaparken başka bir yerin açık olmadığından emin olun.
Kod:
http://www.speedtest.net/

DeletedUser

Guest
Diğer yerlerde bir sorun yok ama.Benden kaynaklı bir sorun olsaydı oyunun diğer yerlerindede sorun olması gerekirdi :)
Düzelmesini bekleyeceğim o halde.
Teşekkür ederim

DeletedUser16

Guest
Bağlantı hızı olması gerekenden düşük. Ya bağlantıda bir sorun var ya da adil kullanım kotasını doldurmuşsun. Hız çok fazla düşük değil o yüzden oyunun diğer yerlerinde ya da normal nette gezerken fark edemeye bilirsin ama düşük yani şimdi 8 mbit in altında internet satmıyor kimse :)

DeletedUser

Guest
Kotamın dolması imkansız faturamı dün yatırdım :) Bekleyeceğim başka seçeneğim yok gibi

DeletedUser7

Guest
Adil kullanım hakkı diye bir olay var. Aylık kullanım hakkınızı doldurduğunuz zaman internet hızınız servis sağlayıcı tarafından otomatik olarak düşülürülür ve internet hızınız bayağı bir yavaşlar.

Benim adil kullanım hakkım düşmeden önceki halim :)
0kyz58.jpg

Buda düştükten sonraki halim :(
b2y63Z.jpg

DeletedUser16

Guest
Faturayı yatırmayala alakalı değil kota aylık olarak hesaplanıyor yani bugün 14 ü ayın. 14 gün içerisinde 50 gb kullandıysanız kota dolmuştur ama interneti kaç kişi kullanıyorsunuz onu bilmiyorum tek başına bitiremezsin 50 gb ı 14 günde :) Başkası giriyorsa aynı nette torrentten vs dosya indiriyor da olabilir

DeletedUser

Guest
Tek başıma kullanıyorum.3 gün önce mesaj gelmişti hakkınızın %80i bitmiştir diye baya yavaşlamıştı internetim.Faturayı yatırınca normale döndü hızım.Oyunun sadece bahsettigim yerlerinde 15 saniye hatta daha uzun beklemeler oluyor.Diğer yerlerinde hızı normal.

KuMLuK

Üye
Abonelerin adil kullanım hakları her ayın 1'inde Türk Telekom tarafından bağlı bulunduğunuz santral üzerinden yenilenir. Faturayı ne zaman yatırırsak yatıralım Türk Telekom Adil kullanım kotamızı Eylül'ün 1'inde 50GB olarak yeniden dolduracaktır.

Bu boyut, abone olduğunuz servis sağlayıcınızın size sunduğu tarifeye göre değişiklik gösterebilir. Ben D-Smart Net üzerinden internet hizmeti alıyorum. Kullandığım tarifede AKN 100 GB.

Kısacası kullandığınız internet tarifesindeki AKN kaç ise, her ayın 1'inde yüklenir. Ay içerisinde bu kotayı bitirmeniz durumunda hızınız bir sonraki ayın 1'ine kadar en az 3 MB'e düşürülür. Tabi bu bağlı bulunduğunuz santral ve saha dolabının yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Eğer nüfus yoğunluğu fazla olmayan bir yerde ikamet ediyorsanız Telekom bu gibi alanlarda santrale fazla yükselenme olmadığı için AKN geçilse bile hızda bir kısıtlama yapmıyor.

Fakat sanırım Adana'da ikamet ediyorsunuz. Adana gibi kalabalık şehirlerde Telekom'un bu konuda taviz vermesi pek mümkün olmuyor. :)

Bende şu anda adil kullanım kotamı doldurdum ve belirttiğiniz bölüm bende de geç açılıyor. Hızım Telekom tarafından düşürülmeden önce böyle bir takılmam yoktu. Önümüzdeki ayın 1'ine kadar 3 MB üzerinden hizmet alacağımız için ayın 1'inden sonra bu alanı tekrar kontrol etmek daha sağlıklı olacaktır :)

İyi Oyunlar

DeletedUser

Guest
Ben faturam ne zaman yatırılırsa kotamın o zaman yenilendiğini düşünüyordum :) Teşekkür ederim bilgilendirme için :)

DeletedUser16

Guest
14 günde 100 gb ı doldurduysn helal olsun :) Bende 50 gb bitmesin diye uğraşıyorum :)

DeletedUser

Guest
Televizyon sevmedigim için sürekli film izliyorum,oyun oynuyorum,video izliyorum.Ondan oldu sanırım :) Birde çalışan insanım akşam 7den sonra kullanıyorum evdeki interneti :)

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Yaptığımız testlerde bu konu ile ilgili bir sorun bulamadığımızı belirtmek isterim. Sorun internet hızınızdan kaynaklı gibi görünüyor. Sorunu gerekli yerlere de ilettim lakin onlarda bir sorun olmadığını doğrulamış bulunuyorlar.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.