• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi ilave şehir

• Konuyu başlatan DeletedUser337
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Yapacağım öneri biraz geniş çaplı ama belki uzun vadede değerlendirilebilir.
Ana şehrimizin hemen 1 birim etrafında bulunan boş alanlara ilave şehir inşa etmekten bahsediyorum. Bu nasıl olacak peki? Şöyle;
Kendi ana şehrimizden belli bir nüfusu, 1 birim yanımızdaki boş bölgeye göndereceğiz. Bu belli bir süre isteyebilir. Böylece şehrimizi genişletme hakkına da sahip olacağız. Belli bir yerden sonra, gelmiş olan veya gelecek olan genişlemelerden sonra daha da ilerlemek ve yeni yeni imalathaneler ve yapılar kurmak için yetersiz kalan alanımızı genişletmemize yarayacak. görünüş olarak ana şehrin bir kopyası gibi görünse de burada imal ettiğimiz hammaddeleri ana şehrimize yine nüfusumuz ile taşımadığımız takdirde yağmalanabilecek olması. Bu yağma konusu belki farklı bir asker birimi ile gerçekleşebilir.

1. şehir genişlemesi için;

1000 nüfus 10000 erzak - 24 s

2. şehir genişlemesi için;

2000 nüfus 25000 erzak - 48 s

3. şehir genişlemesi için;

4000 nüfus 50000 erzak - 72 s

gibi.

Bakıldığında biraz zor bir öneri gibi görülse de ben de zaten hemen şu aşamada olsun demiyorum. İlerleyen zamanlarda yaşanacak sıkıntılara bir nebze olsun ışık tutabileceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

DeletedUser3

Guest
Benzer öneriler iletilmiştir. Hatta bir yer altı şehri bile fakat teknik olarak yapılması uzun sürebileceği ve performans olarak oyuncuları çok zorlayacağı için öneri olumsuz olarak sonuçlanmıştır.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.