• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Kültür İhtiyacı

• Konuyu başlatan DeletedUser28
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser28

Guest
Merhaba

Her yeni bina ekleme veya bina yükseltmelerinde bir miktar kültür toplamdan düşüyor, ayrıca seviye yükseldiği için birkez de seviyeden dolayı kültür ihtiyacı doğuyor, şehrin yarısı kültür binaları ile dolu ancak yinede yetersiz kalıyor ileriki seviyelerde eminimki herkes bu konuda çok sıkıntı çekecek, ayrıca strateji oyunlarının ilk özelliği planlamadır ancak burada kültür planlaması yapılamıyor (neye göre kültür seviyesi arttığı anlaşılır değil). Yanlızca 1 sefer bina geliştirirken veya yükseltme yaparken kültür puanı alınsa hem hesaplama hemde yetişebilmek adına güzel olacaktır.

DeletedUser3

Guest
Merhaba

Her yeni bina ekleme veya bina yükseltmelerinde bir miktar kültür toplamdan düşüyor, ayrıca seviye yükseldiği için birkez de seviyeden dolayı kültür ihtiyacı doğuyor, şehrin yarısı kültür binaları ile dolu ancak yinede yetersiz kalıyor ileriki seviyelerde eminimki herkes bu konuda çok sıkıntı çekecek, ayrıca strateji oyunlarının ilk özelliği planlamadır ancak burada kültür planlaması yapılamıyor (neye göre kültür seviyesi arttığı anlaşılır değil). Yanlızca 1 sefer bina geliştirirken veya yükseltme yaparken kültür puanı alınsa hem hesaplama hemde yetişebilmek adına güzel olacaktır.

Merhabalar geroy,

Wiki sayfalarımızda ihtiyacınız olan tüm bilgiler mevcuttur.
Kültür

Bu sayfada yer alan bilgilere göre şehrinizin kültür yapıları ile dolu olmaması için komşu yardımının önemi vurgulanmıştır. Eğer yüksek değerlere kültür yapısı inşa ederek ulaşmaya çalıştıysanız bu yanlış bir stratejidir.

Seviye 1, sizin düzenli üretiminizi 100% den 125% ‘e çıkartır. Kesinlikle bunu kazanmayı denemelisiniz.

Seviye 2, bu değeri 125% den 150% ‘ye çıkartır ve bu değere ulaşmak için vereceğiniz çabaya değecektir.

Seviye 3, bu değeri 150% den 160% ‘a çıkartır. Bu değere komşu yardımları ile ulaşmanız amaçlanmıştır.

Seviye 4, bu değeri 160% dan 170% ‘e çıkartır. Bu değere, komşularınızın sürekli yardımları ile ulaşmanız amaçlanmıştır. Bu sayede çok yer kaplayan kültür yapılarından fazlaca inşa etmenize gerek kalmayacaktır.

Hangi yapının hangi seviyede ne kadar kültür gerektirdiği yine wiki sayfalarında yapıları anlatan sayfalarda mevcuttur.
Örnek vermemiz gerekirse aşağıda mermer imalathanesini anlatan sayfada iki tablo görürsünüz. Birisi insanlar için diğeri elfler için. Burada hangi seviyede ne gereksinime ihtiyaç olduğunu görebilirsiniz. Mermer imalathanesini elfler için seviye 14 den 15'e çıkarabilmeniz için 85 kültür harcarsınız. İnsanlar için bu değer 153 tür.

Mermer imalathanesi: Mermer İmalathanesi

KuMLuK

Üye
Bence kültür yapılarına da, diğer yapılar gibi seviye uygulamasının getirilmesi faydalı olabilir. Yani kültür binalarınında seviyelerini yükseltebilmeliyiz, seviye yükseldikçe de tabi ki bize kattığı kültür puanı da artmalı. Bu sayede ileride kültür yapıları için yaşanacak alan sorunu giderilmiş olur diye düşünüyorum. Sonuçta diğer yapıların seviyeleri yükseldikçe, bize kazandırdığı kaynaklar ve bizden aldığı kültür puanları artıyor. Bir yapının seviyesini yükseltmek bize yeni bir kültür binası yapmaya mal oluyor. Bu dengede bir sorun var gibi. Üstelik kültür yapıları az da yer kaplamıyor hani :) Bence, kültür yapılarına da seviye sistemi getirilmeli, bu bizim sorunumuzu çözecektir diye düşünüyorum.

Bu sayfada yer alan bilgilere göre şehrinizin kültür yapıları ile dolu olmaması için komşu yardımının önemi vurgulanmıştır.

@Berhudarol, benim komşular çok pasif :(

DeletedUser3

Guest
Bence kültür yapılarına da, diğer yapılar gibi seviye uygulamasının getirilmesi faydalı olabilir. Yani kültür binalarınında seviyelerini yükseltebilmeliyiz, seviye yükseldikçe de tabi ki bize kattığı kültür puanı da artmalı. Bu sayede ileride kültür yapıları için yaşanacak alan sorunu giderilmiş olur diye düşünüyorum. Sonuçta diğer yapıların seviyeleri yükseldikçe, bize kazandırdığı kaynaklar ve bizden aldığı kültür puanları artıyor. Bir yapının seviyesini yükseltmek bize yeni bir kültür binası yapmaya mal oluyor. Bu dengede bir sorun var gibi. Üstelik kültür yapıları az da yer kaplamıyor hani :) Bence, kültür yapılarına da seviye sistemi getirilmeli, bu bizim sorunumuzu çözecektir diye düşünüyorum.

@Berhudarol, benim komşular çok pasif :(

Kültür yapılarına seviye özelliği kazandırma ilginç bir öneri. Bunu notlarıma aldım ve raporlayacağım.

Komşularınız konusunda Yoldaşlıkları ve oyunun biraz eskimesini bekleyiniz. :)

DeletedUser16

Guest
Dört gözle yoldaşlıkları bekliyoruz :) şehrin ismini ''kültür binalarına motive'' olarak değiştirdim ama gelen 2-3 var zaten onlarda ya işçilere yardım ediyor ya salona :) kültür bonusunu 150-160 yapayım dersen şehrin kültür binası dolar zaten şimdilik 100-125 de uğraşıyoruz mecbur. Ticaret konusuna hiç girmiyorum zaten 1 e 1.5 oranla server 1. si olacağını sanan arkadaşlar nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar :)

DeletedUser28

Guest
Maalesef 2-3 komşu dışında diğerleri pasif hatta oyunu açıp bırakmışlar, haritada yeterince genişleme yaptım ama tabiki bunun bana faydası yok onların da genişlemeleri gerekiyor. Umarım oyunu bırakan pasif kullanılar bir süre sonra değişebilir. Gerçi bu ayrı bir konu olarak açılmalı galiba.

Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için.

DeletedUser28

Guest
Dört gözle yoldaşlıkları bekliyoruz :) şehrin ismini ''kültür binalarına motive'' olarak değiştirdim ama gelen 2-3 var zaten onlarda ya işçilere yardım ediyor ya salona :) kültür bonusunu 150-160 yapayım dersen şehrin kültür binası dolar zaten şimdilik 100-125 de uğraşıyoruz mecbur. Ticaret konusuna hiç girmiyorum zaten 1 e 1.5 oranla server 1. si olacağını sanan arkadaşlar nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar :)

Ticaret konusuna kesinlikle katılıyorum, zaten komşu olunmadığı için komisyon alınıyor (komisyon demek ne kadar doğru orasıda tartışılır %50 tefecilik denebilir belki) birde oyuncular kar etmeye çalışıyor. Yoldaşlık gelmeden bu konulardaki sıkıntılar çözülmeyecek gibi.

DeletedUser28

Guest
Merhabalar geroy,

Wiki sayfalarımızda ihtiyacınız olan tüm bilgiler mevcuttur.
Kültür

Bu sayfada yer alan bilgilere göre şehrinizin kültür yapıları ile dolu olmaması için komşu yardımının önemi vurgulanmıştır. Eğer yüksek değerlere kültür yapısı inşa ederek ulaşmaya çalıştıysanız bu yanlış bir stratejidir.

Hangi yapının hangi seviyede ne kadar kültür gerektirdiği yine wiki sayfalarında yapıları anlatan sayfalarda mevcuttur.
Örnek vermemiz gerekirse aşağıda mermer imalathanesini anlatan sayfada iki tablo görürsünüz. Birisi insanlar için diğeri elfler için. Burada hangi seviyede ne gereksinime ihtiyaç olduğunu görebilirsiniz. Mermer imalathanesini elfler için seviye 14 den 15'e çıkarabilmeniz için 85 kültür harcarsınız. İnsanlar için bu değer 153 tür.

Mermer imalathanesi: Mermer İmalathanesi

Merhaba

Her binanın yükseltme gereksinimlerinde zaten kültür ihtiyacı yazıyor o konu tamam, ayrıca birde seviye yükseliyor buradaki oranı çözemedim.
Örneğinizden yola çıkarsak , 153 kültür ihtiyacı, seviye 4 için ayrıca nekadar daha kültür ihtiyacı vardır?

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Kültür, komşu yardımı ile birleşince gerçekten güzel fayda sağlıyor lakin bir süre sonra evet yetersiz kalıyor. Eminim güzel bir çözüm bulunur.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Maalesef 2-3 komşu dışında diğerleri pasif hatta oyunu açıp bırakmışlar, haritada yeterince genişleme yaptım ama tabiki bunun bana faydası yok onların da genişlemeleri gerekiyor. Umarım oyunu bırakan pasif kullanılar bir süre sonra değişebilir. Gerçi bu ayrı bir konu olarak açılmalı galiba.

Teşekkürler bilgilendirmeleriniz için.

Merhabalar, şu an mevcut olan sistemde, 30 gün inaktif kalan oyuncu hesabı silinmektedir. Yeri, yeni bir oyuncu ile doldurulur.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.