• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Çözüldü Kısalmaları kullanımda hatalar

Merhaba,
Perşembeden itibaren galiba güncellemeden sonra askeri binalarda ve akademide kısaltma kullanma esnasında hata oluyor, 1-2 kısaltma sayılmıyor ama eksiliyor.
Dün bir kaç hesabımda boz ayıyı yemledim ve erzaklar taşınca asker üretimde kısaltma kullandım, başta yeterince basmadım düşündüm, sonra Tristeria hesabımda o kadar kısaltma kullanmama rağmen ürettiğim asker sayısı kullandığım kısaltmalara göre çok az gelmiş bana.
Bugün başka hesaplarda ayıyı yemledim ve kısaltma kullanırken ekran kaydını yaptım, kısaltmaları bazen boşa gidiyor, yani kullanıyorum ama kısalmıyor oyunu yenileyince de kısaltma miktarı artmıyor, bir kayıp söz konusu.
Paralı askerde kısaltma kullanımı:
1041. 5 saatlık kısaltması boşa gitmiş ve tekrar asker üretime verdim yine denedim bu sefer 1038. 5 saatlık sayılmamış, yani üretimde herhangi kısaltma olmamış ama bir sonraki kısaltma öncekini telafi etmiş. Kayıptan sonra bir kısaltma kullanmazsanız eğer o kısaltma kayıp oluyor ben öyle anladım.

Ustalıkta da aynı şekilde, eğer üretimi bitirecek kadar tek kısaltma kullanılıyorsa ve kısaltmazsa üretim bir kısaltma daha kullanmak gerekiyor ve üretim süresi kısa olduğu için boşa gidiyor.
Bir de çok özür dilerim arka planda çalan müziği kapatmayı unuttum kulaklığa bağlı olduğu için açık olduğunu fark etmedim .
Ticket de açabilirim ama hangi hesabımdan açayım tüm hesaplarda bu hata var, tek üzüldüğüm Tristeria da olan kısaltma kayıpları, o kısaltmaları elde etmek için elmasla akademiyi döndürmek zorunda kalıyorum, diğer hesaplarda öyle sıkıntı yok.

Son düzenleme:

Virtus

Özel Üye
Merhaba Tristeria,

Hatayı bildirdiğiniz ve paylaştığınız video için teşekkür ederiz. Hata ile ilgili gerekli işlemleri başlatacağız, kısa sürede düzelmesi dileğiyle.

İyi oyunlar.

Benim öyle bir beklentim yok, sanmıyorum bir şey verecekler, kim uğraşacak. Belli bir süre kullanmayalım derdim de ama turnuva yapıyoruz ara mi vereceğiz şimdi, çoğu oyuncu farkında bile değil.

DNDR-ASR

Süper Üye
ben durdurdum şimdilik seri üretimi kendi haline bıraktım ama ihtiyaç halinde tabi ki umursamayıp kaybı göze alıp devam edeceğim umarım o zamana kadar düzelir

benim de bir beklentim yok ama isteyenin bir yüzü kara vermeyenin vermeyenin nur olsun :)

Sen nesini kısaltıyorsun ki , millet de sanacak Kubrick her hafta turnuvada 40-50 bölge açıyor, senin yaptığın puana bakılırsa 1 saatlik kısaltma bile kullanmamak lazım, en son geçen sene yazın 40 bölge açtın. :)
Tabi daha önce dediğin gibi dünya savaşı çıkar diye stok yapıyorsan o zaman başka :)
Bak bende bırak dünya savaşı atom bombanın etkisi yaratacak kadar bilgi var , bir sene kafasını yorduğunuz ama bir türlü çözemediğiniz bir olayla ilgili, ama bedava yok kalasta 1. ol söz tüm bilgiler senin. :)))

DNDR-ASR

Süper Üye
Stok yapıyorum istediğim zaman 50 bölge açarım ne zaman canım ister önceden bilemem hazırlıklı olmak lazım ;)

Teklif var ısrar yok, bir sene sessizliği korudum 5 sene daha koruyabilirim, tarzım değil ama olsun. :)

Kafa yorduğumuz konu neymiş cevaptan çok soruyu merak ediyorum şu an
pngegg (3).png :)

Merhaba Virtus,

Ne zaman düzelir yapımcılardan haber var mı, turnuvaya ara verelim bu kadar çok kayıp olmamalı, dikkat ediyorum yine de biraz önce Tomo da 3 tane 5 saatlık kısaltma kaybettim. :(

Virtus

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Şu an yapımcılar sorunu düzeltmek için çalışıyorlar. Fakat şöyle bir şey söyleyebilirim, videodaki duruma benzer bir şekilde kısaltmanın devreye girmediğini fark ettiğinizde bazen sayfayı yenilemek işe yarayabiliyor. Hata giderilene kadar belki bunu deneyebilirsiniz.

Teşekkürler Virtus, fakat bende oyunu yenileyince geri bir şey gelmiyor, yine de yenileyeceğim belki dediğiniz gibi bazen gelir.
Bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

DNDR-ASR

Süper Üye
Destek lütfunu kullanıp işlemediği fark edince bir süre bekleyip ya da çıkıp girince işlemiş olabiliyor ama her zaman değil tabi bu şekilde tedbirli olabilmek için teker teker kullanmak gerek onunla da uğraşılmaz yine de fark ettim belirteyim dedim