• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... kadim mucizeler ve mucize evi

ilhami7

Yeni Üye
merhaba;

size bir konuda çok şikayet edilen bir konuyla ilgili önerim var.
kadim mucize yardımı

bu konuda bir bağış mekanizması yapabiliriz.kule ve turnuva gibi ama daha yükseği.mesela mucize evi gibi bir isimlendirme yapılabilir.yoldaşlıkta herhangi bir üyeye yapılan yardımlar ve bunun sonucunda gelişen yapı ile ilgili ödüller alınabilir. örneğin altın uçurum 15. seviye de 530 bp gerekiyor. yapılan bp yardımlarının belli bir kısmınına ek olarak, elmas,sikke,geçit kazancı,her mal üretiminden 5k yardım verilebilir. ve bu yardımlar sadece yoldaşlıkta bulunanlara verilecektir ve şu an mevcut olan yardımları da dışarıdan yardım edenler almaya devam edebilir.mucize evi yapısı geliştirmeye açık, sürekli güzel ve heybetli şekil alabilen bir yapı olabilir ve bu geliştirme yoldaşlık yardımlarına bağlı olacaktır. bu yapı geliştikçe sürpriz ödüller ama tatmin edici ödüller vermeli. kadim mucizeleri kurunca ortaya çıkan bir yapı gibi olabilir

Raithen

Özel Üye
Yani kadim mucizeye bp disinda seyler de mi yatirilacak.. o yardimlar ne ise yarayacak.. yoksa bize geri gelen bp yaninda baska seyler de mi gelsin.. ben pek anlayamadim..

mucize evinin yani yeni yapinin altin ucurum ile baglantisi ne olacak onu da anlamadim..

ilhami7

Yeni Üye
altın uçurum sadece bir örnekdi. yaptıgın bp yardımlarının katbekat mislini alacaksın bu sayede kadim mucizeler geliştikçe mucize evi de gelişecek. turnuva gibi düşün nasıl ilerledikçe ödül artıyorsa burda da yardım yaptıkça alacağımız ödül de artmış olacak. bu arada yoldaşlık dışında yapılan bp yardımlarından ve bundan şikayet edilen yapıyı değiştirmiş olacağız.

ilhami7

Yeni Üye
daha da açmak gerekirse;

yoldaşlığa katılan herkes genişleme dışında bir yapı elde edecek. bu yapının adı:MUCİZE EVİ.
her yoldaş yoldaşlıktaki bp yardımlarına ne kadar çok yardım ederse hem mucize evi gelişecek hem de bu evden çok güzel ödüller alacak.ve yoldaşlık dışı yardım burada işlemeyecek. yoldaşlık dışı yardımlarda ödül biraz daha kısıtlı olup sadece yardım ettiği kadim mucize rün parçası dışında bir ödül alamayacak.1 bp lik yardımların çok bir anlamı kalmayacak. ama orada da şöyle bir şey yapabiliriz.yoldaşlık dışı bp yardımında, kadim mucizenin %20 veya %30 una denk gelen bp yardımlarında, alınan ödül de artacaktır. 1 bp basıp giden kısacası anlamsız kalacak.

MUCİZE EVİ geliştikçe aldığımız ödüller artacak.
örneğin her seviyede farklı ödül alacağız.
ilk seviyede yapılan bp yardımlarının %10'u +ekstra ödül+rün parçası(1)
ikinci seviyede %20 + ekstra ödül+ rün parçası(2)
üçüncü seviyede %30+ekstra ödül+rün parçası(3)+her madde türünden 10k
dördüncü seviye %40+ekstra ödül+rün parçası(4)+her madde türünden 20k+100 elmas
beşinci seviye %50+ekstra ödül+rün parçası(5)+her madde türünden 30k+250 elmas+1 adet özel yapı gibi

bu sayede oyuna bakmayan bakamayan herkesi küçük büyük puanlı her oyuncuyu oyuna bağlamış olup,ayrıca küçük puanlı arkadaşların gelişimine daha fazla katkıda bulunabilir,ve 2-3 kişilik tüm yoldaşlıkların dolması sağlanabilir. SAVAŞ OLMAYAN BU OYUNDA YARDIMLAŞMAYI ESAS SAĞLAYABİLİRİZ. herkesi oyunun içine daha fazla dahil edebiliriz.yoldaşlıklardaki parazitleşmeyi ortadan kaldırabiliriz diye düşünüyorum

Raithen

Özel Üye
Hmm Anlasim simdi.. Degisik bir yapi olabilir.. cok ince denge ayarlanmasi lazim.. biraz zor bir yapi.. Tesekkurler..

Güzel bir fikir, ona benzer bir şey aklımdaydı, yoldaşlığa ait bir bina, ama öyle kolay kolay geliştirilmeyecek, yani bir kadime 1000 bp gereken seviyede o ortak binaya 25 kat gerekecek veya daha fazla. Puan ve verdiği bonusları yoldaşlığa ait olacak. Seviye yükseldikçe bonuslar da çok özel olmaya başlayacaklar.

Cok ozel bonuslara bir ornek verir misiniz Tristeria Hanim..
Hanım mi olduk :))))
Tabi vereyim, ama bu bonuslara ulaşmak gerçekten zor olacak, yani sadece bp ile yükseltilmeyecek o bina, mallar, mana, bilinçli, daha üst seviyelerde ciddi miktarda unuryum. İlk 1-10 seviyede arkadaşımızın örnek verdiği bonuslar olabilir, 11+ mal artışı seviye başına 1% artacak, 15+ seviyede ürettiğiniz mana artışı seviye başına 1%, 20+ sevilerde bilinçli üretimi mesele olabilir, veya tohum, yani çok büyük rakamlar olmayacak zaten , 31 seviyede yoldaşlıkta bulunan tüm arkadaşların askerlerin gücü 1% artacak, 32. seviyede 2% ve son 35 seviyede bu rakam 5% olacak, daha fazla olmaz zaten az olsa da bu bir hedef olacak, bireysel puan olmayacak yoldaşlık maceralardaki gibi yoldaşlık puan kazanacak, yoldaşlık dağılırsa o bina da yok olacak, hali ile insanlar kendi emek verdiği yoldaşlığa değer verecekler, yoldaşlıklar da kolay kolay dağılmayacak.

Raithen

Özel Üye
Ozellikler guzel olur evet.. Pekiii Yeni bir tartisma sebebi olabilir mi bu.. sen klan kadimine az attin yok sen hic atmadin.. veya aylarca guzel katki verdin sonra biraz oyundan geri kaldin cikardilar klandan veya bir fikir ayriligindan ayrilmak zorunda kaldin.. hepsi gitti emeklerin.. yani bu yapi ortak gelistirilecek anladigim kadariyla..

merhaba;

kadim mucize yardımı

bu konuda bir bağış mekanizması yapabiliriz.kule ve turnuva gibi ama daha yükseği.mesela mucize evi gibi bir isimlendirme yapılabilir.yoldaşlıkta herhangi bir üyeye yapılan yardımlar ve bunun sonucunda gelişen yapı ile ilgili ödüller alınabilir. örneğin altın uçurum 15. seviye de 530 bp gerekiyor. yapılan bp yardımlarının belli bir kısmınına ek olarak, elmas,sikke,geçit kazancı,her mal üretiminden 5k yardım verilebilir. ve bu yardımlar sadece yoldaşlıkta bulunanlara verilecektir ve şu an mevcut olan yardımları da dışarıdan yardım edenler almaya devam edebilir.mucize evi yapısı geliştirmeye açık, sürekli güzel ve heybetli şekil alabilen bir yapı olabilir ve bu geliştirme yoldaşlık yardımlarına bağlı olacaktır. bu yapı geliştikçe sürpriz ödüller ama tatmin edici ödüller vermeli. kadim mucizeleri kurunca ortaya çıkan bir yapı gibi olabilir

@ilhami7 İlhami kardeşim, son zmanlar'da duyduğum ve okuduğum en güzel öneriler'den biri..

Güzel bir fikir, ona benzer bir şey aklımdaydı, yoldaşlığa ait bir bina, ama öyle kolay kolay geliştirilmeyecek, yani bir kadime 1000 bp gereken seviyede o ortak binaya 25 kat gerekecek veya daha fazla. Puan ve verdiği bonusları yoldaşlığa ait olacak. Seviye yükseldikçe bonuslar da çok özel olmaya başlayacaklar.

Inno Games firması'nın bir diğer oyunu olan Forge Of Empires oyunun da buna benzer birçok bina var:
Misal. "ST. BASİL CATHDRALİ;
Saınt Basi, 1. seviyede Lonca (yoldaşlık takı tüm askeri birimlere devsa veya kadim mucize nın sevıyesıne bağlı olarak savunma bonusu verıyor..Buna ılaveten sevıyeye bağlı,para üretimi
Misal; GÖZLEM EVİ
Gözlem Evi, devasa (kadim mucize) binası her gün lonca( yoldaşlık) havuzuna ürün verır...Verılen ürünler ıle "YOLDAŞLIK" sevıyesi süreklı yükselır.
Yoldaşlık seviyesı'nın yükselmesı demek, normalde 12 saate üreteceğiniz askerı birimler'in 2 saatte fantastık kısa sürede üretmenız anlamına geliyor..Ayrıca;
Yoldaşlık seviyesı her artış gösterdığın'de yoldaşlığa bağlı tüm oyuncuların, bina inşa sürelerı de kısalıyor.. 24 saatte kurulan bir bina 1 saatte kurulabiliyor..

ilhami7

Yeni Üye
umarım bizi takip ediyorlardır. kendi açımdan geliştikçe oyunla ilgili fikirlerim de gelişecektir diye düşünüyorum. oyunu oynayan herkesin desteği ile güzel şeyler elde edebiliriz.

merhaba;

kadim mucize yardımı

@ilhami7 @Tristeria Size katılıyorum fikir güzel lakın yapılmışı zaten var., ayrıca bu öneri Inoo Games firması tarafın'dan kabul görmez..Adım gibi eminim..
Neden kabul görmez biliyor musunuz?
Çünkü "ELVENAR" bir savaş oyunu değil...Firma Tarafın'dan "CONSTRUCTION"kategorısınde değerlendirilen bir. oyun..
Düşlediğiniz o binalar'dan en az 12 adet FORGE OF EMPİRES oyunun'da mevcut...
Mod kardeşim Sayın @Virtus Bey öneriyi merkez ekibe iletse bile alacağı cevap net ve basıt:
Savaş ve Yoldaşlık yükseltmesı ısteyen ve arayan buyursun, Forge Of Empires'de servarlarımız'da birçok boş yer mevcut" şeklınde olur...

Ozellikler guzel olur evet.. Pekiii Yeni bir tartisma sebebi olabilir mi bu.. sen klan kadimine az attin yok sen hic atmadin.. veya aylarca guzel katki verdin sonra biraz oyundan geri kaldin cikardilar klandan veya bir fikir ayriligindan ayrilmak zorunda kaldin.. hepsi gitti emeklerin.. yani bu yapi ortak gelistirilecek anladigim kadariyla..

@Raithen Raithen düşlediğin tartışma bu oyunda hiçbir zaman olmayacak.. Bu durum senden hayal kırıklığı yaratabilir ama gerçek bu..:)
Öneri kabul görmez, çünkü bu tür, değişikler , oyun kategorisini de değiştirir...

ilhami7

Yeni Üye
orada farklı yollar geliştirilir. mesela kimse bu yapıya bagıs yapmadan yoldaslık uyelerıne yapılan yardımların toplamı bu yapının gelişmesini sağlayabilir. tartışmada ortadan kalkacaktır

ilhami7

Yeni Üye
biz yoldaşlığımızda ortak karar aldık hergün bir kişiye belirli adetle bp yardımına başladık. dolayısıyla araştırmayı oyuncu kendisi,kadim mucizeleri de yoldaşlık tamamlamış olacak.

ayrıca yoldaşlık isminin adı var anlamının içi boş. kule turnuva vb güya yoldaşlık işi gibi ama ortaklaşa kimse kimseye yardım etmeden giden bir oyun.ne anlamı kaldı ki o zaman ?birbiri için yardımlaşmanın en üst düzeyde olduğu bir yoldaşlık kurgusu yaratmalıyız. burada bize çok iş düşüyor. biz beyin fırtınası yapıp bir şeyin güzelleşmesini sağlayamazsak oyun yaratıcıları da bizi dinlemeyecektir.sonuçta oyunu biz oynuyoruz onlar değil.(oynayan vardır illaki)

Oyuna yoldaşlık gelişmesi, adapte edildiği takdir'de,akabinde; PVP sistem'nin de adapte edilmesi, kaçınılmaz bil zorunluluk haline getırecek'tir..
Elvenar oyuna PvP nın adapte edilemesi, demek,Moderatör kardeşimiz Sayın @Virtus kardeşimizin vardıyalı olarak çalışması anlamına da gelecek'tir:) Çünkü ;
PvP nın olduğu yerde, ağır tartışmalar,küfürler, hakaretler, hatta adını veremeyeceğim bir oyunda meydana geldiği gibi sivil hayatta cinayete gidebilecek örnekleri mevcut...
Inno Games firması'nın elinde hali hazır'da 2 adet Dünya çapın'da popüler ve neredeyse 5 servarın'da full dolu olduğu "SAVAŞ"oyunları mevcut..
ELVENAR nezih, sükünet içeren bir oyun olarak kalmalı...
Savaş isteyen, yoldaşlık gelişmesi ve meydan okuma isteyen; benim 6 yıl sonun'da küfürleşme'den dolayı kaçtığım Forge Of Empires oyununa buyursun.:)

Cevval

Aktif Üye
Bende başka savaş oyunlarından kaçtım
Yıllarca oynadım,hep ortak oyunanan oyunlar
Klanlar,ittifaklar savaşlar küfürler vs.
Elvaner değişmesin bu şekilde iyi

Ben Ad Astra ya bakarak yola çıktım, sende görüyorsun ve biliyorsun bizde bp veya mal hesabı yapan insanlar yok, yardım yapılacaksa kimse hesap kitap yapmaz , hele ki tartışma sebebi bu tür şeyler asla olamaz, bu tür tartışmalara müsait kişiler olsa zaten bu binaya ihtiyacı olmaz her türlü sebep bulurlar. Şimdi senin gelişecek kadimler varken hadi Raithen 1000 bp sende yatır veya 100 bin mal yatır kimse diyemez, bu iş gönüllü olmalı, 3-5 bir şey yatırırsın katkıda bulunmak için, ırkları tamamlamış, kadimleri yükseltmiş olanlar bu binaya ağırlık verebilir mesele. Yoldaşlık maceraları düşün, emek veriyorsun , yoldaşlığı ilk sıralamalara taşıyorsunuz, anlaşamadın çıktın, veya yoldaşlığa yetersiz kalmaya başladın çıkarken demiyorsun ki benim de emeğim vardı o macerada benim sayemde de yoldaşlık puan kazanmış demiyorsun sonuçta, zaten kişisel ödülü aldın, bina olunca da kişisel ödülleri almış olacaksın. Veya başka açıdan bak, yoldaşlık değiştirmek istiyorsun ve eğer iyi oyuncu ise zaten senin seviyende olan yere gitmek istersen ve orada da bu tür bina olacak senin katkın olmadığı halde sende faydalanacaksın, aynı şekilde bize katılan olur ve hiç katkı olmadı halde bonuslardan faydalanabilir. Bazı şartlar da yapılabilir, mesele yoldaşlıkta 3 ay bulunduktan sonra katkıda bulunabilir ( yan hesap al bp yatır önlemek amaçlı ) , başka şartlar da olur, bunu yapımcılar düşünür zaten eğer öyle bir şey yapmaya karar vereceklerse. Foe de var demişler arkadaşlar, savaş oyuna döner, ben öyle düşünmüyorum, 5% maksimum artışlarla bu oyun savaş oyuna dönmez, aksi halde ilk ben bırakan olacağım, yeterince zorluk yapmışlar gelişen oyunculara bir tık daha buralarda işimiz kalmaz, bunu tüm takım adına yazdım çünkü sınırdayız. Elvenar olduğu gibi kalsın.

Raithen

Özel Üye
Hahaha.. dogru soyluyorsun.. zaten yapi illa savas ile ilgili bonuslar vermek zorunda degil.. malzeme, erzak, kbp, bp, bilincli mal, mana, tohum, elmas vs.. verilecek bir suru sey var.. lutuflar..