• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Şehir Kadim Mucizelerin Işınlanması

DNDR-ASR

Süper Üye
Işınlama ile etkinlik yapılarını artık kaldırabiliyoruz en baştan beri olmalıydı zaten, anlamsızdı çok güzel oldu

asıl ışınlamak istediğimiz yapılarsa kadim mucizeler (sanıyorum bir benim derdim değildir bu konu)
zira bazı kadimler gereksiz ya da misyonunu çoktan tamamladı fakat 30+ seviyeye gelmiş silmeye kıyamıyoruz
örnek; 31. seviye enarın elçiliği keşif başı 229k mana veriyor bir keşif 80 saat desek kare başı saatlik üretimi 100 mana o da her keşifte biraz daha düşecek, mana barakası ise kare başı saatlik 135 mana yani bu kadim tümüyle çöp ama 22k BP harcanıp kurulmuş diye duruyor bu sadece bir örnek bir kaç kadim için daha durum aynı
binlerce BP harcamış o seviyeye getirmişiz şahsen elim gitmiyor silmeye
ha envantere kaldırabilsek oradan geri alacağım da yok ama yine de kıyamıyorum

tabi ki kadimler normal yapılar değil fakındayım konut ışınlar gibi ışınlamasını da beklemiyorum
ama daha yüksek maliyetli bir ışınlama seçeneği olabilirdi

yani şöyle; 30. seviye bir kadimi ışınlamak için normal bir binadaki gibi 1 değil 30 ışınlama (kadim seviyesi kadar) kullanılabilir
bu yüksek maliyetle muhtemelen bir daha geri kurulmayacak bir yapıyı ışınlamak mantıklı mı değer mi değmez mi o oyuncunun tercihi olmuş olur

mantıklı olan yine de silmek olacaktır muhtemelen ama bir seçenek olurdu dileyen kullanırdı

umarım düzgün ve anlaşılır ifade edebilmişimdir, teşekkürler :)

DeletedUser1113

Guest
Kadimlerin ışınlanması çok iyi olur ben birini sildim bile mecburen çünkü değerini kaybetti yinede Kubrick in dediği gibi 30 yada 25 seviyeye çıkmış bir kadını silmek o kadar emek verilmiş insan kıyamıyor

Bunu hemen hemen tüm dünya sunucularda konuşuyorlar ve istiyorlar, yani baya istek var, hatta yanlış hatırlamıyorsam canlı yayında bunu konuşmuşlar, evet de dememişler hayır da dememişler, düşünüyorlar olabilir. Geliştirebilen yapıları ışınlama konusunda baştan bu çok zor deseler de yine de bir çözüm bulup yapmışlar, belki kadimlere de bulurlar. Ben bazı hesaplarda sildim olmazsa olmaz olmayanları ve çok rahat her hafta turnuva yapıyorlar. Bana lazım mi, hayır, ben silecek olanları sildim, baştaki hesaplarda bu özellik gelse de depoya atmam, her hafta ilk 2 sayfalarda yer alıyorlar turnuvada, daha ne olsun, ama arkadaşlara turnuvada yardımcı olacaksa gelsin tabi neden olmasın, hem yer açarlar hem turnuvayı kuleyi kolaylaştıracaklar.

DNDR-ASR

Süper Üye
bu devre böyle biter, henüz gelmemiş olan devrede biter ondan sonra arada ki boşlukta kadimleri teker teker silmeye başlarım gibi duruyor (tabi bu takvim hesabına göre önümde daha 1 sene falan var ama en fazla o kadar daha dayanırlar) bazıları artık faydalı olmaktan uzaklar savaşları zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyorlar

oyunu silerim kadim silmem demişliğim vardır yanlış düşünüyormuşum bazılarını silmek tutmaktan daha avantajlı takıntı yapmaya gerek yok ama silemiyorum (siz bana bakmayın silin gitsin zaten)

umarım ben silmeden böyle bir imkan gelir sildikten sonra gelirse sanırım pişman olurum sildiğime

dediğim gibi tekrar kuracağıma değil de kıyamamaktan

Sorun yer mi kule turnuva mı?
Yer için sileceğini düşünmüyorum, ilerde kadimleri daha seçici kurabilirsin, mesele son ırkta ruhlar tapınağı şiddetle tavsiye ederim, diğeri pas, çok faydalı sayılmaz, bir önceki ırkta eğer katalizör sıkıntı ise gemisi kurulabilir diğeri pas.
Sizde katı kuralarınız da yok, bizim arkadaşlara baksana ne diyorlar :)))
Ekran görüntüsü 16-10-2021 00.44.37.png
Senin hesap çok rahat her hafta 6-7 bin açar, 10 bin da yapar 13500 de yapar, ama tabi yine de sen bilirsin, ben silme derim, benim kadim sildiğim hesaplar yoldaşlığa destek olsunlar diye sildim, ama keşke silmeseydim, arkadaşlar baya iyiler bu işi çözmüşler yani desteğe ihtiyaçları yok artık.

DNDR-ASR

Süper Üye
sorun artık eskisi kadar faydalı olmamaları sırlar kitabı gibi keşfe bağlı olan kadimlerin keşif süresi uzadıkça faydası azaldı onun yerine atölye kursam daha verimli olur, hiç bir şey değişmese savaş zorluğu azalır (savaşlarda zorlandığıma değil ama daha az kayıp olsa fena mı olur ;) )

bizde katran falaka falan yok kule mi yapıyorum turnuvada istersem 10k civarı yaparım her hafta sorunsuz (fazlası biraz zorlar) ama ihtiyacım kadarını alıp çıkıyorum biraz o haftaki turnuva günümde (salı ya da cuma) boş vaktime bağlı 24 saatte yapabildiğim kadar (1 yem) fazlası için zorlamıyorum kendimi açıkçası gerek görmüyorum
belki yeni değişikliklerle fazla sandık almanın anlamı olursa o zaman daha fazla yaparım o zamana kadar asker stoklamaya devam (bütün etkinliklerden de sadece müfreze alıyorum daha bir tanesi açmış değilim) ileride dünya savaşı falan çıkarsa hazırım yani :D

ben de kadim silme taraftarı değilim hatta uzunca bir süre oyundaki tek amacım bütün kadimleri kurup hepsini 30 yapmaktı (tam yaptım -ne gerek varsa- 35e çıkardılar) ondan "oyunu silerim kadim silmem" diyordum ama son kadimlerin bazılarını kurmaya niyetim yok, kurmaya değer değiller böyle olunca bütün kadimleri kurma hayalimden caydım nasılsa, şimdi takıntılı değil de mantıklı biri gibi düşünmeye çalışıyorum :)

Son düzenleme:
Umarım istediğin olur. Ben tüm kadimleri kurmaya devam şansımı zorluyorum , yakında imalathane kalmayacak tüm şehir kadimler, şu yer altı fikri güzeldi. :)

DNDR-ASR

Süper Üye
yakında imalathane kalmayacak tüm şehir kadimler

o benim hayalimdi işte öyle yapacaktım tek amacım faydalı faydasız bakmaksızın bütün kadimleri kurmaktı eskiden kontrol ederdim artık vaz geçtiğim için uzun zamandır bakmıyorum senin hesaplar hariç benden fazla kadim seviyesi olan yoktu ya da belki 1-2 hesap daha vardı
ama hem yeni kadimlerin bazılarının hayal kırıklığı olması hem de kadim seviyesinin savaş zorluğunu aşırı artırması bu hayalimin mantıksız bir amaç olduğunu düşünmeme sebep oldu şimdi ciddi ciddi kadim silmeyi düşünüyorum

şu yer altı fikri güzeldi. :)

tekrar dile getirelim şakaydı aslında ama olmaz dediğim neler oldu bu da olur belki :)
zaten böyle giderse başka türlü şehre sığamayacağız

Cevval

Aktif Üye
Işınlama tüm yapılar için geçerli olmalı
Bende çok gelişmiş kadim yok, buyuklerimi (Sagolsunlar) dinleyip silip atiyorum
30 seviye gelen bir kadimi silmek çok zor olur

o benim hayalimdi işte öyle yapacaktım tek amacım faydalı faydasız bakmaksızın bütün kadimleri kurmaktı eskiden kontrol ederdim artık vaz geçtiğim için uzun zamandır bakmıyorum senin hesaplar hariç benden fazla kadim seviyesi olan yoktu ya da belki 1-2 hesap daha vardı
ama hem yeni kadimlerin bazılarının hayal kırıklığı olması hem de kadim seviyesinin savaş zorluğunu aşırı artırması bu hayalimin mantıksız bir amaç olduğunu düşünmeme sebep oldu şimdi ciddi ciddi kadim silmeyi düşünüyorum
Hayalin varsa ona göre git, bunu yapamayacak herhangi ciddi sıkıntı yok, oyunda tüm binalar sanki çok faydalı da, ayrıca deneyime göre kadim seviyesi o kadar değil genişleme çok daha fazla turnuvayı ve kuleyi masraflı yapıyor. Bugün de denedim kadim seviyeleri daha yüksek hesap ama genişlemesi 4 tane az olan ve kadimleri çok daha yüksek ama genişlemesi az olanda turnuva yaptım , ciddi farkla genişleme sayısı çok olan hesapta masrafı fazla. Yani 3-5 tane 35 seviyedeki kadim 1 genişlemeye eşdeğer, bu genişleme premium olsa bile.

DNDR-ASR

Süper Üye
imkan buldukça şehri illa genişleteceğiz ne kadar ağırdan alırsak alalım onun çözümü yok ama kadimler gözden çıkarılabilir
baya niyeti bozmuştum ama neyse ışınlama gelir belki onu bekleyeyim bari :)

Anlaşıldı sen kafaya taktın bu meseleyi :), yoksa diyecektim yeni ırklarla ve onlarla beraber gelen genişlemelerle asker terfiler de geliyor, elbet terfiler gelen zorlukları telafi etmiyorlar ama yine de az da olsa işimizi kolaylaştırıyorlar bunu inkar edemeyiz. Bir yerde paylaştım galiba gelecek ırktaki asker terfileri.
Nasıl olsa 5 sene daha buradayız, Raithen öyle demiş :))) , mutlaka gelir :)