• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Dünya Haritası Kalıntılardaki sıkıntılar ve tutarsızlıklar.

DeletedUser

Guest
Merhabalar.Kalıntılar konusunda 1-2 sıkıntı var.
Öncelikle şunu belirtmek istiyor.
Yl7aJA.png

Resimde de gördügünüz gibi bonuslu üretimlerimin +% leri +266%.
Şehrimdeki
kalas imalathanelerim 9 level.3 saatte 191 üretiyorum
İpek imalethanelerim 9 level.3 saatte 253 üretiyorum.
Mücevher imalathanelerim 4 level.3 saatte 132 üretiyorum.

Bu aradaki fark neden acaba?Kalıntı sayıları aynı verdigi +%'ler aynı fakat neden aynı sürede kalasda bu kadar az üretirken diğerlerinde kalasa göre fazla üretiyorum.Heleki kalas ilk bölüm ürünü olmasına ragmen.

Diğer bir sorun ise diğer kalıntılar dahil tüm kalıntıların boşa toplanması.biz gerek savaş olsun gerek pazarlık olsun yer açmak için bir sürü kalıntı topluyoruz.Bu kalıntıları sadece % artırmak için toplamamız saçma geliyor bana.bir şekilde degerlendirilmesi lazım

DeletedUser11

Guest
Merhabalaer,

Tahminimce bütün dönemlerde farklı olacaktır çünkü 1. 2. ve 3. dönem farkı var ve mesela nasıl 100 Çelik verdiğimizde 25 Kristal alabiliyorsak imalathanelerinde de öyle.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhaba ROSEMIA,

Bütün bunlar oyun içerisindeki dengelerle ilgilidir. Örnek veriyorum kalası az üretirsiniz, mücevheri çok üretirsiniz bir bina inşası sizden çok miktarda kalas ister siz mücevheri satarak çok miktarda kalas temin edebilirsiniz. Herşeyin birbiri ile dengesi var. Elfler daha da az üretir ama geliştirme ve inşa masrafları insanlarınkinden düşüktür. İnsanlar çok üretir ama geliştirme ve inşa masrafları yüksektir mesela. Buna cevabım dengeyi kurabilmek için olacaktır.

Kalıntılara gelecek olursam kalıntıları sadece üretiminizi artırmak için toplarsınız ama esas amaç bölgeleri tamamlayarak şehrinizde yer açmaktır. Kalıntı bölgelerine göre pazarlıklarda istenilen ürünler ve düşman birlikleri de değişmektedir.

DeletedUser95

Guest
KaLıntıLar

Eklentiler

• Adsız.png
    Adsız.png
    136 KB · Görüntüleme: 71

DeletedUser69

Guest
Peki şöyle bir şey olsa (ki Rosemia da aynı şeyden bahsetmiş) :
Kalıntılar birikiyor ama öylece kalıyor. Bunlar belli bir miktara gelince değerlendirilse.
Mesela sikke veya erzakta sıkışan biri bunları diyelim ki bir banka olsa ve oraya satabilse veya takas yapabilse, kısaca değerlendirilebilse.

DeletedUser3

Guest
Peki şöyle bir şey olsa (ki Rosemia da aynı şeyden bahsetmiş) :
Kalıntılar birikiyor ama öylece kalıyor. Bunlar belli bir miktara gelince değerlendirilse.
Mesela sikke veya erzakta sıkışan biri bunları diyelim ki bir banka olsa ve oraya satabilse veya takas yapabilse, kısaca değerlendirilebilse.

Bu değişik bir öneri. Bunu iletebilirim. Fikierler ve öneriler kısmında başlık açıp bunu yayınlarsanız sevinirim visitor555.

DeletedUser69

Guest
Ben ayrı bir başlık açmadım çünkü buradaki Rosemia'nın gönderisinin son cümlesi benim bahsettiğim konuyla ilgili olduğu içindir. Biz bu hususta yoldaşlık sohbette Rosemia ile görüş teatisinde bulunmuştuk ve iletelim denilmişti. Buraya yazınca da kayıtsız kalmadım ve birleştiğimiz bir noktayı beraberce iletmiş olduk.
Teşekkürler ilginize Berhudarol kardeşim.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Toplanan kalıntılar ile başka kaynak alabilme konusu sanırım.
Gerekliyse ben açabilirim konuyu?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser

Guest
Ben zaten son cümlemde belirttim bunu.Başka konuya gerek yok Mister :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Ben gerekli gördüm ve açtım rahatsız olan varsa bunu yüzüme karşı dile getirebilir.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Güzel kardeşim, her mevzuda başkalarının müdahil olmasına yol açabilecek üsluptan biraz uzak dursan daha güzel olmaz mı ?

DeletedUser69

Guest
Merhabalar,

Ben gerekli gördüm ve açtım rahatsız olan varsa bunu yüzüme karşı dile getirebilir.

MisteR

biçimdeki bir üslubun yersiz olduğunu söylüyorum. Zaten burada herkes birbirinin yüzüne karşı söylemiş olmuyor mu ? Özgürce ifade edilen bir fikre karşı kendinizce düşüncenizi zaten siz de özgürce ifade etmişsiniz ama sonra rahatsız olan varsa diyerek de sanki "aba altından" tabirini çağrıştıracak şekilde kullanılan ifadeler hoş durmuyor. Biraz sakin.

DeletedUser11

Guest
biçimdeki bir üslubun yersiz olduğunu söylüyorum. Zaten burada herkes birbirinin yüzüne karşı söylemiş olmuyor mu ? Özgürce ifade edilen bir fikre karşı kendinizce düşüncenizi zaten siz de özgürce ifade etmişsiniz ama sonra rahatsız olan varsa diyerek de sanki "aba altından" tabirini çağrıştıracak şekilde kullanılan ifadeler hoş durmuyor. Biraz sakin.
Merhabalar,

Ben hiçbir zaman kimseye karşı saygısız, ukala ve edepsiz konuşmam bunu bilmenizi isterim.
Berhudarol'un önerileri iletmesi için konu açılması gerekmiş bende açtım burada zorunuza giden bir olay söz konusu olduğunu düşünmemekteyim, iyi eğlenceler dilerim.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Teşekkürler Berhudarol arkadaşım. (Nedense isminizi her gördüğümde Orhan Gencebay geliyor aklıma )

DeletedUser

Guest
Teşekkürler Berhudarol arkadaşım. (Nedense isminizi her gördüğümde Orhan Gencebay geliyor aklıma )

Abi bana zeki falan diyorsun ama sendeki dikkat bende yok valla.Sen söylemesen nickin 'Berhudar ol' oldugunu asla anlamazdım.Gerçi nicki hiç okumadım desem yalan olmaz.İngilizce sandım ben hep.Hani şu okuyamadıgımız isimleri okumuş gibi yaparda aslında okumayız ya,onun gibi birşey benimki :D

DeletedUser11

Guest
Abi bana zeki falan diyorsun ama sendeki dikkat bende yok valla.Sen söylemesen nickin 'Berhudar ol' oldugunu asla anlamazdım.Gerçi nicki hiç okumadım desem yalan olmaz.İngilizce sandım ben hep.Hani şu okuyamadıgımız isimleri okumuş gibi yaparda aslında okumayız ya,onun gibi birşey benimki :D
Merhabalar,

Nasıl ingilizce okudun :) Çok güldüm yahu :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
İlk sefer sizleri özelden uyarmıştım. Tekrarına devam etmeniz durumunda forumdan bir süre uzaklaştırılacaksınız. Sorunlarınızı özelden çözmeye çalışın. Anlayışınız için teşekkürler.