• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Karşılaşmalardaki sorun

• Konuyu başlatan DeletedUser337
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser337

Guest
Oyun versiyonu: v1.3.6-(53beaab) (2016-04-13 10:32)
Tarayıcınız + tarayıcı versiyonunuz: Sürüm 49.0.2623.112 m
Flash versiyonu: Adobe Flash Player 21.0.0.216
İşletim sisteminiz: İntel(R) Core(TM) i7-4710HQ 64bit
Ekran çözünürlüğünüz: 1920x1080
Hesap adı: GauPerdita
Elf mi, İnsan mı?: Elf

Hata olma sıklığı: 4

Hatayı alma adımları:
1.
Dünya Haritası
2. Herhangi bir kalıntı bölgesi
3. Mücevher bölgesi
4. Savaş
5. Karşılaşma ekranı

Resimde görüldüğü üzere karşılaşma sırasında bazı birimler gözükmemektedir. Aynı zamanda da bazen kendi birimlerimin de görünmediği oluyor. Yeni güncellemeyle düzelir diye düşünmüştüm ama hala bir düzelme sağlanamadı. Bölge gözetmeksizin bu hata oluşuyor.

Hata resmi:
E84208.jpg

DeletedUser3

Guest
Google Chrome mu kullanıyorsunuz? Google Chrome kullanan oyuncularımızdan birimlerin savaşlarda kaybolması ve oyun içerisinde başka türlü sorunlar yaşadıklarına yönelik şikayetler gelmektedir fakat bu sorunların %90'ı Google Chrome kaynaklıdır ve aşağıdaki adımları denediklerinde sorunları yaşamadıkları görülmüştür. Bunun sebebi bu tarayıcının kendine has içerisinde bir Flash bulundurmasıdır. İsmide Pepper Flash dır ve ne yazık ki oyunumuz ile pek uyumlu çalıştığı söylenemez.

1- Google Chrome'u kapatın.
2- Bilgisayarınıza yeniden Flash indirip kurmayı deneyin. Adobe Flash sitesine gitmeniz gerekiyor.
3-Farklı bir tarayıcı indirin. Eğer başka tarayıcılar zaten bilgisayarınızda mevcutsa cookie ve cacheleri sildiğinizden emin olunuz.
4-Oyuna girip aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol edin.

DeletedUser337

Guest
Merhaba Berhudarol,

Tavsiye için teşekkür ederim. Bilgisayarımda başka tarayıcılar mevcuttur. Onlarda da bu sorunla karşılaşırsam gelecek bir hafta içinde size ileteceğim. Eğer karşılaşmaz isem yine geri dönüş sağlayacağım. İlginiz için teşekkür ederim. Hoşça kalın.

DeletedUser3

Guest
Merhaba GauPerdita,

Bunu yeni versiyonda yukarıda bahsettiğimiz şekilde tekrar test edip eğer sorun devam ediyorsa hatayı gösteren bir resim ile beraber destek talebi açabilir misiniz. Şimdiden teşekkür ederiz.

DeletedUser337

Guest
Crome da mı test etmeliyim, yoksa başka tarayıcıdan mı yada her ikisinde de mi?

DeletedUser3

Guest
Farklı tarayıcılarda aynı sorun oluyorsa oyundan kaynaklanma olasılığı yüksek. Sadece Chrome'da oluyorsa bu tarayıcıdan kaynaklı bir sorun demektir.

DeletedUser50

Guest
Farklı tarayıcılarda aynı sorun oluyorsa oyundan kaynaklanma olasılığı yüksek. Sadece Chrome'da oluyorsa bu tarayıcıdan kaynaklı bir sorun demektir.
sorunu Chrome atınca ben de onu savunayım. Standartları belli bir tarayıcı sizin oyununuzda niye sorun çıkarsın. Şunu çok bilinen ve kullanılan tarayıcıları hiç düşünmeden, gözetmeden yaptık deseniz ya.

DeletedUser3

Guest
sorunu Chrome atınca ben de onu savunayım. Standartları belli bir tarayıcı sizin oyununuzda niye sorun çıkarsın. Şunu çok bilinen ve kullanılan tarayıcıları hiç düşünmeden, gözetmeden yaptık deseniz ya.

Çünkü Google Chrome herkesin kullandığı standart Flash versiyonu kullanmamaktadır. Kendine has Pepper Flash adında bir Flash uygulaması kullanmaktadır bu da sadece bizim oyunda değil daha pek çok şekilde sorun yaşatmaktadır. Google Chrome kaynaklı sorunları tarayıcının kendi yazılım ekibi çözmelidir. Google Chrome yazılımına biz müdahale edememekteyiz. Eğer bizim tarafımızdan çözülebilir bir şey ise eminim yazılım ekibimiz bunu çözecektir.

Mesela savaşlarda yaşanılan altıgenlerin kaybolması hatası Google Chrome içindeki Flash kaynaklıdır ve bizim tarafımızdan müdahale edilememektedir. Google Chrome daha standartlaşmış bir Flash kullanıncaya kadar farklı bir tarayıcı ile oyunumuzu oynamanızı öneririz.

DeletedUser337

Guest
Herkese Merhaba,
Son zamanlarda crome da dahil olmak üzere bu soruna pek rastlamadığımı belirtmek istedim. Okuduğum kadarıyla flash versiyonundan kaynaklanan bir sorunmuş. Ülkemizde Crome oldukça yaygın kullanılmaktadır. Sanırım Elvenar geliştirme veya yazılım ekibinin (artık tam olarak nasıl adlandırıldıklarını bilmiyorum) google crome ile bir şekilde iletişime geçerek bu sorunu veya benzeri sorunları halletmeleri gerektiğini düşünüyorum çünkü Türkiye'de oynanabilen ve Türkçe destek, forum vb. alanları olan bir oyunun da ilgili kişilerinin bu sorunu çözmeleri gerekiyor. Açıkçası ben biraz sabit kullanıcıyımdır. Kolay kolay yeni tarayıcı yükleyip, kullanmam. Mevcut olan iki tanesini kullanırım ve bir şekilde yetinirim. Efendim virüs programınızı kapatın, kaldırın, silin diyen online oyunlara bile savaş açmış biriyimdir. Bazı şeylerde bazı mantığı anlamıyorum. Her neyse, uzun lafın kısası son zamanlarda rastlamadım. Ya çözüldü yada ben artık denk gelmiyorum. Zaman zaman sürekli olurken zaman zaman olmamakta. Umarım en kısa sürede bu tip sorunların çözümü bulunur. Sorunlar hep olur, önemli olan düzeltmek için kararlı ve çalışan ilgili bir ekip olsun.
Hoşça kalın.

DeletedUser3

Guest
Oyun versiyonu v1.6 ile birliklerin kaybolma durumu çözülmesi planlanmıştır. Bu versiyondan sonra bu sorunu tekrar yaşarsanız lütfen bildiriniz.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Kendim adına geri dönüş yapacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

DeletedUser336

Guest
ben de çok sık karşılaşıyorum ve chrome dışında bir tarayıcı kullanmak istemiyorum... inşallah ilgili versiyonda sıkıntı giderilir!

DeletedUser337

Guest
Eskiden birimler görünmezdi şimdi hem birimler hem de engeller görünmez oldu yakında savaş alanı da giderse tam olur aslında :D Umarım v1.6 da engeller görünür olur.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

1.7 hazırlıkları devam ederken hala aynı sorun devam etmektedir. Crome da bu sorun mevcut. Şuan karşılaştığım için yazıyorum.

DeletedUser3

Guest
Bunu tekrar sordum lakin birimlerin ve savaş alanı altıgenlerinin gözükmemesi ne yazık ki Google Chrome Pepper Flash kaynaklı bir hata olduğu ve bu konuda yazılım ekibimizin yapabileceği pek bir şey olmadığı söylenmiştir. Yani bu direk tarayıcıdan kaynaklı bir sorun o yüzden müdahale edememekteyiz. Google Chrome kendi içinde bir çözüm getirene kadar ne yazık ki farklı bir tarayıcı ile oynamanızı önerebilirim. Bizim tarafımızdan kaynaklı sorun çözülmüştür.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.