• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Klavye Kısa Yol Tuşu

• Konuyu başlatan DeletedUser20
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser20

Guest
İnnogames'in the-west adlı oyununda kısayol tuşları var.Örneğin Kasabayı açmak için T(tower) yada Yetenekleri açmak için S(stats) yada görevleri açmak için q(quest) gibi kullanıcınında özelleştirebileceği klavye kısayolları mevcut.Aynı şekilde elvenar içinde bunun gerçekleşmesini istiyorum.Tabi Hepsi için geçerli olmaz ama en azından tek tuşla evden gelen gelirleri toplasak yada erzakları.Bir tuşa bastığımda ticaret açılsa iyi olurdu diye düşünüyorum.Bu önerimi oyun yapımcılarına iletirseniz sevinirim teşekkürler.

DeletedUser3

Guest
Elvenarda kullanabileceğiniz kısayol tuşları zaten mevcuttur:

Escape: Pencereyi kapat ve taşıma veya satış özelliğini devre dışı bırak.
C: Şehre geri dön.
W: Dünya haritasına git.
B: Yapılar menüsünü aç.
R: Araştırma ağacını aç.
T: Tüccarı aç.
M: Mesajlar ekranını aç.
N: Bildirimler ekranını aç.
H: Sıralamalar ekranını aç.
A: Kadim mucizeler menüsünü aç.
Num. 1-6: Atölye içerisinde üretim emri verir (1 en kısa üretim emri, 6 en uzun üretim emri).
Num. 1-4: İmalathane içerisinde üretim emri verir (1 en kısa üretim emri, 4 en uzun üretim emri).

Not: Bir metin ekranı ön plandaysa çalışmazlar. Böylece mesaj yazarken veya sohbet ederken kısayol tuşları devreye girmemiş olur.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.