• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Kule deki ödüller

Durum
Konu yanıtlara kapalı.
Bunu nereye yazacağıma bilemedim, öneri bölümüne yazsam olmadı, çünkü bu öneri değil, şikayetimizi dile getirmek istiyoruz.
Beta da yeni turnuva sistemi geldiğinden beri büyük hesaplarda yapılan kule boşuna masraf edilen bir etkinliğe dönüşmüş. Bu durumdan yoldaşlık olarak şikayetçiyiz, biz niye bu kule yapıyoruz sorgulamaya başladık. Rastgele sandık olayı olsa 1 ayda birimize işe yaran bir yapı çıkardı, ama yok.
Büyülü konut veya atölye demiyoruz bile onlar tarih olmuş, 1 ayda 1 cüce zırhı çıkmaz mi 1 kişiye, veya şu elmas veren bina, her hafta demiyorum ayda 1 kerecik olsun. Çok emek veriyoruz, öyle başkalar gibi loncamızı yanlarla doldurup 50 şer bin mal verip de yapmıyoruz, koca hesaplarla katılıyoruz, dünya masrafı oluyor.
Bu kuleye ne olmuş sorup duruyoruz, bu şekilde değildi , yapımcılar kayda değer ödüllerin çıkmasını yüzdesini mı kısmışlar, anlamadık bunu.
Eğer bir ayarlama yapılmışsa lütfen eskisi gibi yapsınlar, yoksa kulenin bir anlamı kalmaz.
Sadece bizden gelen şikayetler değil bu, başka sunuculara da bakıyorum durumlar aynı. Artık cidden düşünmeye başladım yeni turnuva sistemi ile eski oyuncuları yok etmeyi mi çalışıyorlar, çünkü kule de bunu başlamışlar bile.
Bu yoldaşlığımızdaki son konuşmalardan bir kaç tanesi, daha önce bu konuda defalarca konuşuldu ve herkes şikayetçi.
Ekran Resmi 2020-08-13 18.23.08.pngEkran Resmi 2020-08-13 18.23.53.pngEkran Resmi 2020-08-13 18.24.43.pngEkran Resmi 2020-08-13 18.20.45.png

Sevgili Yönetim, bu mesajı yapımcılara iletebilir misiniz Lütfen.

Son düzenleme:

gezenti

Tecrübeli Üye
Sonuna kadar katılıyorum, buyuk hesaplara kulede hiç birsey yok cidden. Kleinehexe de haftalardır birsey alamıyorum, gezentiye büyülü konut çıkıyordu aradaki adaletsizliği görünce kızıp onda kule yapmayı da bıraktım. :mad::mad::mad::mad:Hayır yani yılların oyuncularıyız biz neden böyle gözden çıkarıldık anlamıyorum. Dünyanın emeğini veriyoruz her hafta yazık yani

DeletedUser1471

Guest
Evet haklısın zaira kulede dediğin gibi büyük sandıklarda pek birşey çıkmıyor umudum artık turuncu ve mor sandıklarda dediğin gibi acaba küçük hesaplarda mı çıkıyor bana 5 haftada 3 lamba cini 2 tanede zırh ustası çıktı ufak hesaplarda yaptığımda daha ilk katı geçmeden lamba cini çıktı düşüncende doğru olabilirsin :)

Raithen

Özel Üye
Her şey olabilir.. yüzde kısmak, şanssızlık, bla bla ne istersen.. Zaten çıkma yüzdeleri de yazıyor %5 %10 filan şans çok düşük aslında.. İşin emekle de ilgisi yok istersen hiç emek verme yine çıkma şansı %5 %10.. Ama eski oyuncuları yok etmeye çalıştıklarını düşünmek ne bileyim, niye yapsın adam bunu.. eski, yeni, az oynayan, çok oynayan vs. hiç bir oyuncuyu kaybetmek istemez sistem..

bana da hiç bir şey çıkmıyor bu arada..

Hann Kai

Meşhur Üye
Sonsuzluk kulesi ilk çıktığında 1 konut 1 atolye çıkmıştı. Ondan sonra hiçbir şekilde işe yarar ödül çıkmaz oldu. Cüce zırh ustası çıksın istiyorum çıkmıyor. Bir ara haftalarca aytaşı kapısı bekledim. Yaklaşık 5-6 hafta sonra ancak çıktı. Hadi tamam olasılık vs var ama süre kısaltma bile çıkmıyor. El insaf sadece büyü parçacıkları çıkıyor. Arada da geçit kazancı. Bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum. Umarım elvenar ekibi arka planda her ne algoritma çalışıyorsa bir değişikliğe gider.

Raithen

Özel Üye
Bana kalırsa adam onları vermek istemiyor zaten.. Elmasla almanı ve para ile de elmas satmak istiyor.. envanterde 55 tane geçit kazancı var.. şehrimde 6 yapı.. 22 tane büyülü ışınlama mıdır nedir.. o büyü parçalarını hiç saymıyorum bile her sandıktan o çıkıyor zaten.. son iki kulede katalizör bile çıkmadı.. elimde hiç yok sıfır.. ustalıktan bir şey alamıyorum.. Ama bunlar zaten normal bence, kule sandıklarındaki olasılık rakamlarına bakarsak.. daha fazlasını alan asıl şanslıdır bizimki normal yani..

Bence yüzdelerin arttırılmasını istemek, önermek daha mantıklı.. He o da olmaz ayrı konu : )

Raithen kaç hesapla oynuyorsun , 1 mi ? Ben şu anda 2 mln. puan üzerindeki 6 hesapla oynuyorum. Sadece bu hesaplara çıkmasa evet şansım dönmedi derim, ve 1 aya kadar şansım olmadığını çok olmuş, yine de gelip şikayet etmedim. Ama son 1 ay ( son 4-5 haftadan bahsediyoruz şu anda genelinden değil ) , tüm loncadaki arkadaşlarıma bir şey çıkmıyorsa bu bence şanssızlık değil. Haa nazar dokundu dersen, olur mu olur, o zaman nazar boncuk talep ediyoruz. :)
Daha 2 hesabım başlamadı kuleye, asker güçlendiricisinin tasarrufu yapıyorum bakalım bir şey çıkar mı. Ekran videosu çeken program oyunu kasıyor yoksa çekerdim, denerim yine de , zaten 10 dk. sürecek 3. kata çıkması.

Raithen

Özel Üye
Senin yazını görmeden yaklaşık bir saat önce klanda 500k+ bir arkadaşa konut çıktı.. geçen hafta yine 1,5m arkadaşa çıkmıştı.. çıkana çıkıyor yani bilmiyorum hesabın çok olması şansı artırmaz ki.. hesap basına yine sansın %5 %10.. şans aynı yani..

Nazar değmiş olma olasılığı çok daha fazla bence : ) Türk milleti başarılı olanların başarısız olmasını ister kendi çalışıp başarılı olmak yerine : ) aşağıda eşitlenmeyi sever.. çekemeyen bir toplumuz ne yazık ki..

DeletedUser1471

Guest
Bana ne değerli şeyler çıktıysa ilk gün çıkmadı son günlerde cıktı bunun gerçekten farkındayım 5 6 tane konut çıkardım hesaplara ama benim hesapta tırt yok ne yapıyorsam son günlerde yapıyorum ya da büyük sandıkları son zamanlara denk getiriyorum bu şanssızlık olayını şöyle düşünmüştüm ilk açıldığında kule aktiflik oranı çok fazla o onu geçmiş bu bunu geçmiş uğraşıyoruz sürekli elvenar yapımcıları belki bi yüzdelik koymuştur atiyorum 100 kişiye 1 tane konut çıksın 50 kişiye 1 tane atölye çıksın gibi e ilk zamandada talep fazla olduğu için çıkma orani düşüyor son zamanlarda rahatlıyor diye düşünüyorum tamamen totem bu :) ama kendi şansıma çıkıyor lamba cini yönünden sıkıntım yok sadece konut ve atölye var onada nasip kısmet :)

rntx

Süper Üye
Bunu nereye yazacağıma bilemedim, öneri bölümüne yazsam olmadı, çünkü bu öneri değil, şikayetimizi dile getirmek istiyoruz.
Beta da yeni turnuva sistemi geldiğinden beri büyük hesaplarda yapılan kule boşuna masraf edilen bir etkinliğe dönüşmüş. Bu durumdan yoldaşlık olarak şikayetçiyiz, biz niye bu kule yapıyoruz sorgulamaya başladık. Rastgele sandık olayı olsa 1 ayda birimize işe yaran bir yapı çıkardı, ama yok.
Büyülü konut veya atölye demiyoruz bile onlar tarih olmuş, 1 ayda 1 cüce zırhı çıkmaz mi 1 kişiye, veya şu elmas veren bina, her hafta demiyorum ayda 1 kerecik olsun. Çok emek veriyoruz, öyle başkalar gibi loncamızı yanlarla doldurup 50 şer bin mal verip de yapmıyoruz, koca hesaplarla katılıyoruz, dünya masrafı oluyor.
Bu kuleye ne olmuş sorup duruyoruz, bu şekilde değildi , yapımcılar kayda değer ödüllerin çıkmasını yüzdesini mı kısmışlar, anlamadık bunu.
Eğer bir ayarlama yapılmışsa lütfen eskisi gibi yapsınlar, yoksa kulenin bir anlamı kalmaz.
Sadece bizden gelen şikayetler değil bu, başka sunuculara da bakıyorum durumlar aynı. Artık cidden düşünmeye başladım yeni turnuva sistemi ile eski oyuncuları yok etmeyi mi çalışıyorlar, çünkü kule de bunu başlamışlar bile.
Bu yoldaşlığımızdaki son konuşmalardan bir kaç tanesi, daha önce bu konuda defalarca konuşuldu ve herkes şikayetçi.
2604 adlı eklentiyi görüntüle2605 adlı eklentiyi görüntüle2606 adlı eklentiyi görüntüle2607 adlı eklentiyi görüntüle

Sevgili Yönetim, bu mesajı yapımcılara iletebilir misiniz Lütfen.
BETER OLUN! :D

rntx

Süper Üye
Sonuna kadar katılıyorum, buyuk hesaplara kulede hiç birsey yok cidden. Kleinehexe de haftalardır birsey alamıyorum, gezentiye büyülü konut çıkıyordu aradaki adaletsizliği görünce kızıp onda kule yapmayı da bıraktım. :mad::mad::mad::mad:Hayır yani yılların oyuncularıyız biz neden böyle gözden çıkarıldık anlamıyorum. Dünyanın emeğini veriyoruz her hafta yazık yani
işşşşallah büyülü konut, büyülü atölye, cin lanbası çıkmaz, işşşşşallah hep ciklet yapısı çıkar amin işşşşallah hep karavana, hep mortingenschtrauze:D

Son düzenleme:

Shikatooo

Yeni Üye
Bir eleştiri atacağım emek dediğiniz pay to win yaparak elmas ile konut almak mı? D yoksa gerçekten oyunun içinde yıllarca elmas kasarak mı konutları aldınız merak ediyorum sadece oyun oynuyorsunuz ne emeği işçi misiniz? siz oyunlarda emek diye bir kavram yoktur taş atıp kol yorulmuyor yaklaşık 98 yılından online oyun oynuyorum 8-9 yıl hiç bırakmadığım oyunlarım oldu ama hiç birine emek demedim ilginç doğrusu

rntx

Süper Üye
Bana kalırsa adam onları vermek istemiyor zaten.. Elmasla almanı ve para ile de elmas satmak istiyor.. envanterde 55 tane geçit kazancı var.. şehrimde 6 yapı.. 22 tane büyülü ışınlama mıdır nedir.. o büyü parçalarını hiç saymıyorum bile her sandıktan o çıkıyor zaten.. son iki kulede katalizör bile çıkmadı.. elimde hiç yok sıfır.. ustalıktan bir şey alamıyorum.. Ama bunlar zaten normal bence, kule sandıklarındaki olasılık rakamlarına bakarsak.. daha fazlasını alan asıl şanslıdır bizimki normal yani..

Bence yüzdelerin arttırılmasını istemek, önermek daha mantıklı.. He o da olmaz ayrı konu : )
Şaka biyana, olaya felsefi açıdan objektif bakalım. bir çok oyun içindeki haksızlıklar var bu doğru ve bunun için yazmakta özgürüz, olsun veya olmasın.
Bu oyuna onca para yatırmışlar, hala geliştirmeye devam ediyorlar, dünya genelinde bir sürü çalışanı var, giderleri ve faturaları da dahil, bu insanlar hiç mi para kazanmasın, adı üstünde sanal bir oyun bu para kazanmasalar ne diye burda olsunlar ki, zaten amaçları para kazanmak.
Sadece bunu biraz daha adil bir şekilde düzelte bilirler kanaatindeyim, mesela kulenin geliri giderinden daha fazla bu çok net, benim bu konuyla ilgili hala umudum var.
Şikayetlerimizi ve isteklerimizi kişisel olarak dile getirmemizin olabilitesi çok düşük, şikayetlerimiz genel sorun ise olabilitesi çok yüksek olur!

Bir eleştiri atacağım emek dediğiniz pay to win yaparak elmas ile konut almak mı? D yoksa gerçekten oyunun içinde yıllarca elmas kasarak mı konutları aldınız merak ediyorum sadece oyun oynuyorsunuz ne emeği işçi misiniz? siz oyunlarda emek diye bir kavram yoktur taş atıp kol yorulmuyor yaklaşık 98 yılından online oyun oynuyorum 8-9 yıl hiç bırakmadığım oyunlarım oldu ama hiç birine emek demedim ilginç doğrusu

Merakı gidereyim.
Zaman ve emek harcayan hesaplar :
Ekran Resmi 2020-08-14 15.01.59.pngEkran Resmi 2020-08-14 15.02.09.png
ve bu şekilde onlarca sayfa var

Zaman ve emek harcamayan hesaplar:
Ekran Resmi 2020-08-14 15.02.44.png
Yani kendi çapında haklısınız, o da sizin oyun tarzınız, senelerce emek vermeden oynamak.

Bu arada elmas almak da emek, o para emek vererek kazanılıyor.

Raithen

Özel Üye
Şaka biyana, olaya felsefi açıdan objektif bakalım. bir çok oyun içindeki haksızlıklar var bu doğru ve bunun için yazmakta özgürüz, olsun veya olmasın.
Bu oyuna onca para yatırmışlar, hala geliştirmeye devam ediyorlar, dünya genelinde bir sürü çalışanı var, giderleri ve faturaları da dahil, bu insanlar hiç mi para kazanmasın, adı üstünde sanal bir oyun bu para kazanmasalar ne diye burda olsunlar ki, zaten amaçları para kazanmak.
Sadece bunu biraz daha adil bir şekilde düzelte bilirler kanaatindeyim, mesela kulenin geliri giderinden daha fazla bu çok net, benim bu konuyla ilgili hala umudum var.
Şikayetlerimizi ve isteklerimizi kişisel olarak dile getirmemizin olabilitesi çok düşük, şikayetlerimiz genel sorun ise olabilitesi çok yüksek olur!

Kulenin gideri gelirinden çok daha fazla buna ben de katılıyorum.. bütün olayı heyecan yani, ya çıkarsa umuduyla heyecanla deniyorsun yine.. az önce gizemli sandık çıktı merakla bekliyorum süre açılsın diye içinde cüce zırh var bakarsın çıkar : ) Bugün yine klandan bir arkadaşa çıktı bir şeyler.. yine çıkana çıkıyor : ) bir de Hann Kai nin bahsettiği şans algoritması dönem dönem biraz daha kısır, dönem dönem de biraz daha cömert şekle bürünebilir.. yazılım sonuçta bu..

Yine de para ve elmas ile alınmayan cüce zırh ustası, lamba cini, süre kısaltma veya birleştirme katalizarü için olasılıklar arttırılsın diye toplu bir öneri yazılabilir.. bir çok kişi ve klan da imza atacaktır eminim.. Yetkili arkadaşlarımız da yapımcılara iletirler.. Bunu deneye biliriz..

Son düzenleme:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.