• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Kullanılamayan Rünler

DNDR-ASR

Süper Üye
Bir kadim yapısı 30+ seviyeye geldikten sonra bu kadimlere ait rünler artık işe yaramaz oluyor.

Bu rünleri kırık parça olarak diğer kadimlerde kullanabilseydik güzel olurdu

Bu nasıl olabilir çok emin değilim ama örneğin 35. seviyeye ulaşan bir kadimde dipsiz kuyu gibi bir bölüm olsa bastığımız her rün kırık parçaya dönüşse bu sorun böylelikle çözülebilir diye düşünüyorum

Şu an neredeyse hiç bir rün işime yaramıyor hepsi çöp böyle olunca da turnuva pek ilgimi çekmiyor açıkçası rün olan bölümlerden işe yarar bir rün gelme ihtimali yok denecek kadar az

Yani yeni rün kazanma şevkim yok elimdeki atıl rünler de can sıkıcı bir hal aldı

örnek:

1614078496302.png

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

Virtus

Özel Üye
Merhaba Kubrick

Öneri için teşekkür ederim. Hesabı ilerlemiş bir çok oyuncunun yaşadığı bir sıkıntıyı dile getirmişsin. Benim de sahip olduğum atıl Rünler var.

Fakat verdiğin 30+ seviye fikri hiç kurulması istenmeyen Kadim Mucizelerin Rünleri için faydalı değil. Onlar yine elimizde kalacaktır. Bu fikri biraz daha geliştirebilirsek (Belki başka oyuncu arkadaşlar da yaratıcı bir şeyler söyleyebilirler) belki tasarımcıların karşısına daha iyi bir öneri ile çıkabiliriz.

Olur da faydayı daha fazla arttıracak bir şey üretemezsek; öneriyi bu şekilde yapımcılara ileteceğiz. Tekrar teşekkürler.

Raithen

Özel Üye
Ben kullanmadığım kadimlerin runlerini kullanıp kırık parçaya çeviriyorum.. 6-7 tane yerleşince bol bol kırık parça oluyor.. ama bu durumda cok fazla run gidiyor.. 9 tane yerleşen parça 10 tane de kırık parça desen 19 run gidiyor başka bir kadim icin bir run geliyor.. sonra o kadimi kurup geri silip işlemi basa alıyorum.. Kubrick in fotoya bakarsak ortalama ancak 5-7 başka kadim runu alırsın 107 taneye.. bu da baya zarar.. daha başarılı bir yöntem lazım.. belki o kırık runlerin toplandığı alanda bir run kirma penceresi açılabilir veya bunun icin başka bir pencere eklenebilir.. kullanıcı hangi runu kıracağını seçip onu kırık parçaya yada belki Bp ye çevirebilir.. kullanmadığım bir kadime ait 133 run var mesela benimde yatıyor öyle..

DNDR-ASR

Süper Üye
verdiğin 30+ seviye fikri hiç kurulması istenmeyen Kadim Mucizelerin Rünleri için faydalı değil. Onlar yine elimizde kalacaktır.

Kurulması istenmeyen kadimler ile ilgili sıkıntı yok istemediğimiz kadiminlerde rünleri kullanıp hepsi yerleşince kurup, silip tekrar baştan başlayabiliriz sorun silmeyeceğimiz kadimlerle ilgili

Kubrick in fotoya bakarsak ortalama ancak 5-7 başka kadim runu alırsın 107 taneye..

Şu an hiç bir şey alamıyorum, o 107 rünün 1 sikke kadar bile değeri yok
ancak azami kadim seviyesi 40 çıkarılırsa (ne olur öyle bir şey yapmayın!) o zaman en fazla 20-30 tanesi kullanılacak kalanı yine çöp olacak tabi o zamana kadar bir 100 tane daha birikir
bütün kadimlerim bu durumda her birinden "5-7" gelsin razıyım hiç yoktan iyidir

Bu fikri biraz daha geliştirebilirsek (Belki başka oyuncu arkadaşlar da yaratıcı bir şeyler söyleyebilirler) belki tasarımcıların karşısına daha iyi bir öneri ile çıkabiliriz.

Bu nasıl olabilir çok emin değilim ama örneğin...

Ne yapılabilir bilemiyorum aklıma bir bu geliyor umarım daha yapıcı çözüm önerileri gelir

DeletedUser1113

Guest
İstenmeyen rünler akedemisi kraliyet yada büyü parcasına çevrilebilir yada tüccarda isteyenlerle takas yapılabilir:))

DNDR-ASR

Süper Üye
üşenmedim topladım tam 1560 tane kullanamayacağım rüne sahibim bunları kırık parçaya çevirmek mümkün olmalı

kırabileceğimiz bir sekme mi olur, akademide 10a1 takas mı olur, ticarete mi açılır bilemiyorum ama olmalı

rün kadar değerli ve nadir bir kaynağın bir yerden sonra tamamen işlevsiz olması çok anlamsız

Kaçamak yaparken başka bir oyunda gördüm aslında dediğin şeyi. Orada da bizdeki gibi salon tarzı bir bina var, tıklayınca envanterindeki herhangi malzemeyi ihtiyaç olanla takas ediliyor, tabi pahalı biraz, normalde çok daha ucuza üretebilecek şeyi aciliyet var diye masraflı elde edebilme şansı var. Aynı şey bizde de olsa, ve bu sadece rün için geçerli olmasın, mesele 5 tane buyucu güçlendirici var ve hiç hafif yok, 2 tane buyucu vererek 1 hafif elde edebiliriz, pahalı bir takas ama lazım olunca mecbur kalıyor insan.
Ufak resim aldım, oyunun ismi geçmiyor diye umarım kural ihlali yapmam.
2021-03-11 (2).png
Bu resimde gibi, mesele 10 ar değişik rün 1 kırığa takas edilebilir, hatta rün grubumuz oyundaki sıralamadan alınabilir.
2021-03-11 (3).png
İlk satırdaki 3 çeşit rün 10 ar tane 1 kırık eder, 2. satırdaki 2. grup aynı şekilde, böylece yeni oyuncular için alt sıradaki gruplardan sırlar kitabına veya altın uçuruma ait rünlerle aynı grubunda olmaz .

Kısacası salonda bir sekme daha olacak ve o sekmede takas teklifleri olacak, aklına ne gelirse artık.
Belki de ilerde eser takası olacak, canlı yayında bu konu hakkında düşüncelerimiz var söylemişler, hem artık bir sürü fazladan eser gelecek kuleden, takas olsa güzel olacak.

DNDR-ASR

Süper Üye

1615463985224.png

seninle karşılaştırınca devede kulak ama gereksiz duruyorlar orada canımı sıkıyorlar

envanterindeki herhangi malzemeyi ihtiyaç olanla takas ediliyor, tabi pahalı biraz, normalde çok daha ucuza üretebilecek şeyi aciliyet var diye masraflı elde edebilme şansı var. Aynı şey bizde de olsa, ve bu sadece rün için geçerli olmasın, mesele 5 tane buyucu güçlendirici var ve hiç hafif yok, 2 tane buyucu vererek 1 hafif elde edebiliriz, pahalı bir takas ama lazım olunca mecbur kalıyor insan.

Kısacası salonda bir sekme daha olacak ve o sekmede takas teklifleri olacak, aklına ne gelirse artık.
Belki de ilerde eser takası olacak, canlı yayında bu konu hakkında düşüncelerimiz var söylemişler, hem artık bir sürü fazladan eser gelecek kuleden, takas olsa güzel olacak.

Takas olayı güzel olurdu dediğin gibi kuleden gelmeye devam ettikçe eserler de fazla olacak lazım olmayanı lazım olan ile gerekirse fahiş bir farkla da olsa değiştirmek çok kişinin işine gelirdi

mesele 10 ar değişik rün 1 kırığa takas edilebilir

20şer bile olur orada öylece atıl durmasınlar bir şekilde ekonomiye kazandırılsınlar da

DeletedUser1694

Guest
Kaçamak yaparken başka bir oyunda gördüm aslında dediğin şeyi. Orada da bizdeki gibi salon tarzı bir bina var, tıklayınca envanterindeki herhangi malzemeyi ihtiyaç olanla takas ediliyor, tabi pahalı biraz, normalde çok daha ucuza üretebilecek şeyi aciliyet var diye masraflı elde edebilme şansı var. Aynı şey bizde de olsa, ve bu sadece rün için geçerli olmasın, mesele 5 tane buyucu güçlendirici var ve hiç hafif yok, 2 tane buyucu vererek 1 hafif elde edebiliriz, pahalı bir takas ama lazım olunca mecbur kalıyor insan.
Ufak resim aldım, oyunun ismi geçmiyor diye umarım kural ihlali yapmam.
2934 adlı eklentiyi görüntüle
Bu resimde gibi, mesele 10 ar değişik rün 1 kırığa takas edilebilir, hatta rün grubumuz oyundaki sıralamadan alınabilir.
2935 adlı eklentiyi görüntüle
İlk satırdaki 3 çeşit rün 10 ar tane 1 kırık eder, 2. satırdaki 2. grup aynı şekilde, böylece yeni oyuncular için alt sıradaki gruplardan sırlar kitabına veya altın uçuruma ait rünlerle aynı grubunda olmaz .

şu ilk resim klondike the lost diye bir oyunundu değil mi?

DeletedUser1694

Guest
bende özellikle oynamam ara sıra oyun sitelerine girip oyun oynuyorum oyun tiryakiliği yani