• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Müzik Günleri Yorumları

Pann

Eski Ekip Üyesi
ThreadHead.png

Müzik Günleri
hakkındaki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

Sevgiler,
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1223

Guest
Katlımlar için biletten bahsetmişsiniz nasıl alınıyor lutfen yardımcı olurmusunuz

DeletedUser919

Guest
Katlımlar için biletten bahsetmişsiniz nasıl alınıyor lutfen yardımcı olurmusunuz
Merhaba TOLGAR,

Bilet diye bahsedilen şey etkinliğin senaryosu gereği bir yazıdır. Adı üzerinde Müzik Festivali var ve bilet alınmadan gidilmez. :) Ama görevler ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.
Görev serisini tamamlayarak etkinliği bitirdiğinizde hediye yapıyı kazanabilirsiniz.

Biletler Oxygen moderatörümüzden temin edebilirsiniz diyecektim de :D
Bilet olayı yok, etkinlik oyuna gelince görevleri yaparak ödülü alabilirsiniz.
Merhaba tristeria,

Maalesef ki bu etkinlikte bilet yok, ama bir başka etkinlikte olursa belki ben dağıtabilirim. :)

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

Görevler uzun geldi gözüme biraz bitirmesi kolay olur inşallah.

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser1090

Guest
görevler hakkında nasıl fikir sahibi olabilirim..

oracleofelves

Özel Üye
1-karşılaşma kazan görevleri pazarlık et ile geçilebilecek değil mi?
2- kaç kültür ve kaç nüfus verecek.
3- atıyorum ilk 10 görevi tamamladığımızda bonus hediye verecek mi

Son düzenleme:

DeletedUser1100

Guest
1-karşılaşma kazan görevleri pazarlık et ile geçilebilecek değil mi?
2- kaç kültür ve kaç nüfus verecek.
3- atıyorum ilk 10 görevi tamamladığımızda bonus hediye verecek mi

ödülleri görevlerin yanına yazdım
https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/müzik-günleri-görevleri.1533/

savaş kazan denildiğinde pazarlık işlemiyor ama karşılaşma kazan dediğinde işliyor

büyük ödüle buradan bakabilirsin
https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/müzik-günleri.1532/

oracleofelves

Özel Üye
savaş kazan denildiğinde pazarlık işlemiyor ama karşılaşma kazan dediğinde işliyor.
görevler arasında savaş kazan diyen yok o yüzden sorun da yok :)
ödüller görevlerin yanında evet ama ekstralar yazılmamış
venarın ruhani merkezi ödüllü olanda yanlış hatırlamıyorsam. 1x1 ve 2x2 iyi kültür veren ekstra görevler vardı

DeletedUser1100

Guest
savaş kazan denildiğinde pazarlık işlemiyor ama karşılaşma kazan dediğinde işliyor.
görevler arasında savaş kazan diyen yok o yüzden sorun da yok :)
ödüller görevlerin yanında evet ama ekstralar yazılmamış
venarın ruhani merkezi ödüllü olanda yanlış hatırlamıyorsam. 1x1 ve 2x2 iyi kültür veren ekstra görevler vardı

ara yapı ödülleri bu etkinlikte yok

lelf

Üye
başka bir oyuncunun kadim mucizesine 20 bilgi puanı yatıracağız da bizde o kadar bilgi puanı var mı
bilgi puanı veren bir görev vermeden bu görevi nasıl çıkarıyorsunuz anlamadım daha önceki eventlerde de istendi bu
kaldı mı diye soran yok o hadi bir yana kadim mucizesi olmayanlar bu durumda mağdur olacaklar "harca ama sana yararı olmasın" durumu
olacak bir de kalıntı görevi var sonuncusu 23 tane kalıntı istemiş o nasıl olacak bir türlü anlamadım bu görevler 7-8 günde bitse bile
23 kalıntı nasıl çıkacak günde en çok 3 kalıntı çıkıyor hadi keşfe çıktınız 8 tane de oradan çıktı 12 kalıntı yani kaynak lazım buna asker lazım
keşiften çıkan savaş alanlarının hepsini bitirmek çok zor o yüzden satın alma yönüne gidebilirsiniz, ancak bu da kaynak ve yiyeceği zorluyor
hadi onu geçtim bilgi puanlarını kullanamayacaksınız bu durumda yani bilemiyorum arkadaşlar bu event yeni gelişenleri düşünmeden yapılmış
gibi göründü bana bu kişisel görüşüm yani bunların altından herkes kalkamayacak...

oracleofelves

Özel Üye
23 tane kalıntı istemiş o nasıl olacak bir türlü anlamadım bu görevler 7-8 günde bitse bile
hocam çok atıyorsun tr.jjr isimli arkadaş listeyi paylaştı zaten. neyin hangi sırada gelip neyi isteyeceğini biliyorsun.
ben mesela şu anda 20. görev olan
2 defa mermer mozaik üret -
2 defa değerli yüzük üret -
2 defa ahşap figür üret -
görevin 2. kısmını yapmaktayım. 17:55 civarı 21 e geçeceğim.
kalıntıları da bugun yaptım mesela şu anda "parşomen turnuvası" var ödül olarak bol bol kalıntı veriyor

bilgi puanlarını arkadaşlarında vs kullandığında sonsuza dek gitmiyorlar ki. onlar binayı tamamladığında sana geri geliyor bir kısmı hediye olarak.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
başka bir oyuncunun kadim mucizesine 20 bilgi puanı yatıracağız da bizde o kadar bilgi puanı var mı
bilgi puanı veren bir görev vermeden bu görevi nasıl çıkarıyorsunuz anlamadım daha önceki eventlerde de istendi bu
kaldı mı diye soran yok o hadi bir yana kadim mucizesi olmayanlar bu durumda mağdur olacaklar "harca ama sana yararı olmasın" durumu
olacak bir de kalıntı görevi var sonuncusu 23 tane kalıntı istemiş o nasıl olacak bir türlü anlamadım bu görevler 7-8 günde bitse bile
23 kalıntı nasıl çıkacak günde en çok 3 kalıntı çıkıyor hadi keşfe çıktınız 8 tane de oradan çıktı 12 kalıntı yani kaynak lazım buna asker lazım
keşiften çıkan savaş alanlarının hepsini bitirmek çok zor o yüzden satın alma yönüne gidebilirsiniz, ancak bu da kaynak ve yiyeceği zorluyor
hadi onu geçtim bilgi puanlarını kullanamayacaksınız bu durumda yani bilemiyorum arkadaşlar bu event yeni gelişenleri düşünmeden yapılmış
gibi göründü bana bu kişisel görüşüm yani bunların altından herkes kalkamayacak...

Merhaba @lelf ,

Düşündükleriniz sadece oyuna yeni başlamış veya oyunu anlamaya çalışmamış birisinin düşünceleri. Beni yanlış anlamayın sakın, herhangi bir art niyetim yok bunları söylerken. 500.000 puana gelip de oyun hakkında hiçbir fikri olmayan oyuncular da var. Madem bu konuyu merak ettiniz, bir bilen olarak ben size açıklayayım:

• Her şeyden önce içiniz rahat olsun; bu görevleri yaptığınızda size çok bir şey kazandırmayacak, yapmazsanız da hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz.
  • Elvenar zor bir oyun. Gerçekten zor. Oyun size bir sürü seçenek sunuyor ve siz bu seçeneklerden bazılarını değerlendirmezseniz oyunda sıkıntı yaşamanız çok normal. Mesela kalıntı görevlerinde Turnuva özelliğini kullanmıyorsanız işiniz çok zorlaşır. Dünya Haritanızda bulunan bölgeleri gelişigüzel keşfetmek ve/veya temizlemek size hem yeteri kadar kalıntı sağlamaz hem de sizi çok zor durumlara sokar. Görev sırasında henüz aktif bir turnuva yoksa her oyuncu gibi bir sonraki turnuvayı beklemek durumunda kalırsınız.
  • Turnuvalar gibi, Kadim Mucizeler de bu oyunun önemli bir parçasıdır. İyi düşünüp ihtiyacınız olan Kadim Mucizeleri şehrinize kurmanız sizin için en iyisi olacaktır. Üzülerek söylüyorum ki bu oyunda Kadim Mucize kurmadan rahat bir şekilde ilerleyemezsiniz. Kurabildiğiniz her Kadim Mucizeyi kurmak da sizi büyük zarara sokacaktır. Kadim Mucizeleri kurmadan önce kesinlikle bilen birilerinden fikir almanızı, iyice araştırmanızı öneririm. Kurup da sildiğiniz taktirde, tekrar kurmak için ihtiyacınız olan rün parçalarını toplamanız çok zaman alacaktır.
  • Oyunda daha çok yeni olduğunuzdan, puanınız daha çok düşük olduğundan oyunun orta ve ileri seviye özelliklerinden faydalanamamanız çok normal. Bu, etkinlikler için de geçerli. Gerçek hayatta da benzer şekilde olduğu gibi oyunlarda da, Elvenar'da da; yapabilecekleriniz sahip olduklarınızla orantılıdır. Gerçek hayatta nasıl 40 TL'ye kaliteli bir gitar alamıyorsanız Elvenar'da da 7.000 puan ile oyunun her özelliğinden faydalanmanız beklenemez. Ancak sizi temin ederim ki Elvenar'ın daha çok eğitim bölümü gibi olan ilk beş bölümünü geçip Cüceler bölümüne ulaştığınız andan itibaren oyunun sunduğu her özellikten faydalanmaya başlayabileceksiniz.
  • Her zaman aklınızda bulundurup içinizi rahat ettirebileceğiniz bir Elvenar gerçeğinden bahsedeyim size: Elvenar tanrıları İnsanlara ve Elflere asla kaldıramayacağından fazla yük vermez. Üretebildiğiniz askerler daima her türlü sorununuzu çözme konusunda yetenekli olacaklardır. Onları kullanın. Malınızın da kıymetini bilip karşılaşma tamamlamak için harcamamanızı tavsiye ederim.
Aklınıza takılan her şeyle ilgili bu rehberden (tıklayın) yararlanabilirsiniz. Sorunuzun cevabını bulamadıysanız konunun altına yorum yapmanız yeterlidir. Mesajınızı gördüğüm anda sorunuzu cevaplayıp takibinde rehbere ekleyeceğim.

Son düzenleme:

lelf

Üye
Merhaba @lelf ,

Düşündükleriniz sadece oyuna yeni başlamış veya oyunu anlamaya çalışmamış birisinin düşünceleri. Beni yanlış anlamayın sakın, herhangi bir art niyetim yok bunları söylerken. 500.000 puana gelip de oyun hakkında hiçbir fikri olmayan oyuncular da var. Madem bu konuyu merak ettiniz, bir bilen olarak ben size açıklayayım:

• Her şeyden önce içiniz rahat olsun; bu görevleri yaptığınızda size çok bir şey kazandırmayacak, yapmazsanız da hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz.
  • Elvenar zor bir oyun. Gerçekten zor. Oyun size bir sürü seçenek sunuyor ve siz bu seçeneklerden bazılarını değerlendirmezseniz oyunda sıkıntı yaşamanız çok normal. Mesela kalıntı görevlerinde Turnuva özelliğini kullanmıyorsanız işiniz çok zorlaşır. Dünya Haritanızda bulunan bölgeleri gelişigüzel keşfetmek ve/veya temizlemek size hem yeteri kadar kalıntı sağlamaz hem de sizi çok zor durumlara sokar. Görev sırasında henüz aktif bir turnuva yoksa her oyuncu gibi bir sonraki turnuvayı beklemek durumunda kalırsınız.
  • Turnuvalar gibi, Kadim Mucizeler de bu oyunun önemli bir parçasıdır. İyi düşünüp ihtiyacınız olan Kadim Mucizeleri şehrinize kurmanız sizin için en iyisi olacaktır. Üzülerek söylüyorum ki bu oyunda Kadim Mucize kurmadan rahat bir şekilde ilerleyemezsiniz. Kurabildiğiniz her Kadim Mucizeyi kurmak da sizi büyük zarara sokacaktır. Kadim Mucizeleri kurmadan önce kesinlikle bilen birilerinden fikir almanızı, iyice araştırmanızı öneririm. Kurup da sildiğiniz taktirde, kurmak için ihtiyacınız olan rün parçalarını toplamanız çok zaman alacaktır.
  • Oyunda daha çok yeni olduğunuzdan, puanınız daha çok düşük olduğundan oyunun orta ve ileri seviye özelliklerinden faydalanamamanız çok normal. Bu, etkinlikler için de geçerli. Gerçek hayatta da benzer şekilde olduğu gibi oyunlarda da, Elvenar'da da; yapabilecekleriniz sahip olduklarınızla orantılıdır. Gerçek hayatta nasıl 40 TL'ye kaliteli bir gitar alamıyorsanız Elvenar'da da 7.000 puan ile oyunun her özelliğinden faydalanmanız beklenemez. Ancak sizi temin ederim ki Elvenar'ın daha çok eğitim bölümü gibi olan ilk beş bölümünü geçip Cüceler bölümüne ulaştığınız andan itibaren oyunun sunduğu her özellikten faydalanmaya başlayabileceksiniz.
  • Her zaman aklınızda bulundurup içinizi rahat ettirebileceğiniz bir Elvenar gerçeğinden bahsedeyim size: Elvenar tanrıları İnsanlara ve Elflere asla kaldıramayacağından fazla yük vermez. Üretebildiğiniz askerler daima her türlü sorununuzu çözme konusunda yetenekli olacaklardır. Onları kullanın. Malınızın da kıymetini bilip karşılaşma tamamlamak için harcamamanızı tavsiye ederim.
Aklınıza takılan her şeyle ilgili bu rehberden (tıklayın) yararlanabilirsiniz. Sorunuzun cevabını bulamadıysanız konunun altına yorum yapmanız yeterlidir. Mesajınızı gördüğüm anda sorunuzu cevaplayıp takibinde rehbere ekleyeceğim.

Yapıcı ve açıklayıcı yaklaşımınız için teşekkür ederim. Turnuvanın yeni başlayanlar için zor olduğu açık, bunu düşünmeden ön yargılı davranan çok kişi olduğu da görülüyor zaten tabi bu konuda sizi tenzi ederek söylüyorum bunu gerekli durumlarda size soracağıma emin olabilirsiniz .
Tekrar teşekkür ederim iyi bayramlar

DeletedUser1145

Guest
Son zamanlardaki faydalı paylaşımlarını bende okuyorum tecrübelerini çok güzel aktarmış TheMeibo