• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Nisan 2019 - Oyuncu Fikir ve Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Elvenar'ın iyileştirilmesi ya da geliştirilmesi için veya aklınızda oyuna katkı sağlayabilecek fikir ve önerileriniz mi var? Bunları duymak için sabırsızlanıyoruz! Bunları bizimle paylaşabilmeniz için sizler için mini bir taslak hazırladık ve bu taslağı kullanarak fikir ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

TASLAK

Öneri Başlığı: ..........
Öneri Açıklaması: .....

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı
ThreadFoot.png

Merhaba,

Öneri başlığı: Büyülü binaları geliştirme seçeceği .

Açıklama: Planları harcamaya istemeyenlere büyülü binalara sahip olanlara ve o binaları geliştirmek istediğinde elmasla geliştirmek seçeneği olsun. Mesele elimde plan olmasaydı 320 elmas karşılığında büyülü binayı geliştirebilirdim ama elimde plan varken bunu yapamıyorum. Planları ustalıkta Kraliyet büyüsü üretmek için kullanmak istiyorum ama bu tarif her zaman bulunmuyor bu yüzden elimdeki planları hepsini harcayamıyorum.
Yapımcılara bu öneriyi iletirseniz çok mutlu olurum. :)

Eklentiler

• Ekran Resmi 2019-04-05 13.43.00.png
    Ekran Resmi 2019-04-05 13.43.00.png
    366,3 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Set Yapılarındaki Kazançları Erken Toplama

Açıklama: Şehrime set yapıları kurunca gördüm ki bu set yapılarındaki sikke, mana gibi ürünleri ancak 1 gün sonra toplayabiliyorum erken toplama seçeneği bilgilendirme ekranında gözükmüyor. Bu çok saçma. Sikkeyi ve manayı erken toplayabilmeliyim diğer sikke, mana veren yapılarda olduğu gibi.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Kadim Bilgi Puanı Bilgilendirmesi

Açıklama: Forumda oyuncular kadim yapılarına yardım isteyebilsinler, kadim yapıları gelişmeye yakın bilgilendirmede bulunabilsinler. Böyle bir seçenek olmalı. Yoldaşlıkta olmayanlar veya yoldaşlığı az sayıda oyuncudan oluşan yoldaşlıklar var. Bu şartlardaki yoldaşlıkta bulunan oyuncular veya hiçbir yoldaşlıkta bulunmayan oyuncular için böyle bir yenilik ekstra avantaj olur. Böylece forum canlanır ayrıca forumu takip edenler açılan konular sayesinde kadim yapısı geliştirilmek üzere olan oyuncuları keşfedebilirler. Kadim yapılarına bilgi puanı talep eden oyuncular yardım sağlayabilecek kişileri forum üzerinden bulabilirler.

DeletedUser1473

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Eski Set Yapılarını Ustalıkta Üretebilme

Açıklama: Bazı set yapılarını zaman yetersizliğinden dolayı tamamlayamadım. Bu yüzden küçük parçaların Ustalık bölümünde çıkan hediyeler arasında olmasını isterim. Mesela, Güneş ve Ay Tapınakları setinden Krarak Tapınağı ve Kirit Tapınağı gibi küçük parçalar olmadığından dolayı seti tam istediğim gibi kullanamıyorum, teşekkürler

DeletedUser1473

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Tekrarlanan Görevlerin Hızlı Seçim Ayarı

Açıklama: Bu konuyu daha önce yazmıştım ama yine yazmak gereğini duydum:) Günde yaklaşık 100 defa tekrarlanan görevleri yapıyorum ancak, reddet reddet yapmak ve yaklaşık bu reddetler 20 görevde yapılınca bunu da 100 ile çarpınca çok sıkıcı olmaya ve zamanımı çalmaktan başka bir işe yaramıyor. Mobilde geçen etkinlikte hızlı bir şekilde ''atla'' tuşu sayesinde çok çabuk seçebiliyorduk. Bu seçeneğin oyun içine ve pc modunda oynanabilir uygulanabilir olmasını rica ediyorum, teşekkürler

DeletedUser1432

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Tekrarlanan Görevlerin Hızlı Seçim Ayarı

Açıklama: Bu konuyu daha önce yazmıştım ama yine yazmak gereğini duydum:) Günde yaklaşık 100 defa tekrarlanan görevleri yapıyorum ancak, reddet reddet yapmak ve yaklaşık bu reddetler 20 görevde yapılınca bunu da 100 ile çarpınca çok sıkıcı olmaya ve zamanımı çalmaktan başka bir işe yaramıyor. Mobilde geçen etkinlikte hızlı bir şekilde ''atla'' tuşu sayesinde çok çabuk seçebiliyorduk. Bu seçeneğin oyun içine ve pc modunda oynanabilir uygulanabilir olmasını rica ediyorum, teşekkürler
Fare makrosu kullan kanka :D

DeletedUser

Guest
Merhaba,

Öneri Başlığı: Tüccar Tekliflerinde 1:1 Filtresi

Açıklama: Özellikle mobilde teklif kabul ederken yanlışlıkla 1 üstteki veya 1 alttaki teklif kabul edilebilmektedir. Kabul ettiğiniz teklif süreye giriyor bir defa daha tıklayınca bir üstteki teklifi kabul edebiliyorsunuz. Ya bu yanlışlığa sebebiyet verecek durumları ortadan kaldırın ya da 1:1 teklif filtresi getirin. Böylece otomatik bu filtreye tik koyarız ve sadece 1:1 teklifler listelenir.

10 bin ipeğe 40 bin kalaslık teklifi istemeyerek kabul ettim ve ekonomik dengem bozuldu. Bu mağduriyeti başka oyuncular da yaşamıştır. Böyle durumların ortadan kaldırılması için bu önerimin yaşama geçmesini talep ediyorum.

1:1 teklife örnek verecek olursam 10 bin kalasa 10 bin çelik gibi. 10 bin kalasa 10 bin ipek 1:1 teklif olmaz.

İyi oyunlar dilerim.

DeletedUser1373

Guest
Yukarıda yazdığım mesaja dair üşenmedim tüm pazarda ilerledim 14. sayfaya kadar 1 tane bile aynı gurup teklif yok. Bu durumda herkes otomatikman klanı işaretleyip klan içi alışveriş yapıyor. Saygılar

DeletedUser120

Guest
Öneri Başlığı: ..........Başarı Rozetleri
Öneri Açıklaması: .

Öncelikle iki resim atarak nasıl ulaşıcaz bu madalyalara onları göstereyim.
8aAb2r.jpg

mMmz7y.jpg

Oynadığınız farklı oyunlar var ise bilirsinizki başarı rozetleri veya başarı puanları profilinize tıklayarak görebilirsiniz.
Neden bu Elvenarda olmasın :)

Rozetleri görmek için başkasının şehrini ziyaret ettiğimizde o kişinin profil resmini tıklayarak görebiliriz.
Tabikide bu rozetler daha güzel görsellerde ve elvenara yakışır şekilde olucak.(Ben tasarımcı veya grafiker değilim bu görsellere aldırış etmeyin )
Her rozetin belli başlı görev serisi olucak.Ayrıca her rozetin yıldız sistemi olucak 1 -2-3-4- 5
5 Yıldız olduğunda görevleri bitirmiş olduğunuz için artık o rozet özel bir görünüm alarak daha parlak gözükücek diğerlerine göre
İlk rozet;
Şehrini 1 gün boyunca 125 kültür bonusu üzerinde tut. 1. yıldız.
Şehrini 3 gün boyunca 150 kültür bonusu üzerinde tut. 2. yıldız.
Şehrini 7 gün boyunca 160 kültür bonusu üzerinde tut. 3 .yıldız
Şehrini 15 gün boyunca 170 kültür bonusu üzerinde tut.4 yıldız
Şehrini 30 gün boyunca 170 kültür bonusu üzerinde tut.5. yıldız.

1.yıldızı aldığınız zaman;Ödülünüz ; 10 kraliyet onarımı
2.-------------------------------------- 20 kraliyet onarımı
3.------------------------------30 kraliyet onarımı
4.---------------------------- 40 kraliyet onarımı
5.-------------------------------------- 50 kraliyet onarımı ------- Hareketli profil resmi

Ödüller örnektir. Ama oyuncuyuda buna yapmaya teşvik etmelidir. Kim istemez hareketli profil resmi veya Renkli isim yada isminin sıralamada farklı çerçeve ile resmedilmiş olmasını.

Tabikide her rozet farklı ödül farklı zorlukları isticek

Rozetler için başlıklar aklıma gelen;
Kültür
Asker üret
Turnuvada bölge açma
Bölge keşfet
Şehrinde x sayısı kadar etkinlik binası bulundur
Normal sıralama
Turnuvada ilk 100 ilk 50 ilk 20 ilk 5 ilk 3 ilk 1 vs neyse; (şimdi neden 6 tane oldu 5 yıldız dedınız deyıp buraya takılmayın ) :))))))
Kadim seviyeleri
Konut kurma
Atölye kurma

Daha bir sürü eklenebilir.

Maksat araştırmalarını bitiren veya kendine farklı uğraş arayan insanların bir nebze keyif alması için bu öneri

Yaptığım öneri hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın :)

DeletedUser1473

Guest
ÖNERİ BAŞLIĞI: Kadim Mucize Yardımı

ÖNERİ AÇIKLAMASI: Kadim Mucizelere yoldaşlıktan yardım edildiğinde, sıralamaya göre ödül olarak verilen bilgi puanları simge olarak belirtiliyor. Adminlere yazdığım bu konunun açıklaması tarafıma yapıldı ve ödül olarak verilen bilgi puanların mor-mavi-mavi tonları gibi sıfatlarla tanımlandı ancak, benim gibi renk körü olan birinin bu renkleri ayırması yok olmadı tonlarını bulması imkansız maalesef ki:). Bu yüzden ödül olarak verilen bilgi puanlarının rakamla (20 veya 5 gibi ) yazılmasını rica ediyorum.

oracleofelves

Özel Üye
ÖNERİ BAŞLIĞI: Kadim Mucize Yardımı

ÖNERİ AÇIKLAMASI: Kadim Mucizelere yoldaşlıktan yardım edildiğinde, sıralamaya göre ödül olarak verilen bilgi puanları simge olarak belirtiliyor. Adminlere yazdığım bu konunun açıklaması tarafıma yapıldı ve ödül olarak verilen bilgi puanların mor-mavi-mavi tonları gibi sıfatlarla tanımlandı ancak, benim gibi renk körü olan birinin bu renkleri ayırması yok olmadı tonlarını bulması imkansız maalesef ki:). Bu yüzden ödül olarak verilen bilgi puanlarının rakamla (20 veya 5 gibi ) yazılmasını rica ediyorum.

Anlamadım renk körleri mor ve mavi renkleri birbirinden ayıramıyorlar mı?
Hiç renk körü biriyle konuşmadım amacım gücendirmek ya da başka birşey değil merak ettim sadece.

DeletedUser1473

Guest
Farklı renk körleri olabilir tonlara bağlı olarak göremiyorum hele ki bp lerin yanına küçük çentikleri görmem imkansız

oracleofelves

Özel Üye
Farklı renk körleri olabilir tonlara bağlı olarak göremiyorum hele ki bp lerin yanına küçük çentikleri görmem imkansız
kötüymüş ama 2 tür var mesela morlar 20 ve 30 luk oluyor normalde ama bu gün oyuna başlayalı bir yıl oldu daha hiç görmedim 30 bp çıktığını sandıktan, ya da mavi olduğu zaman 5 dışında birşey çıkmıyor.

ben onun için rehber hazırlamıştım.

Buradan da bakabilirsiniz. ama değiştirmişlerse mesuliyet kabul etmiyorum :D ;)

https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/kadim-mucizeler-listeleri-bilgilendirme-sayfası.1652/

oracleofelves

Özel Üye
Etkinlik ödülleri düzenlemesi:
normal şekillerde sahip olabileceğimiz, sikke ve erzak yerine, diğer ödüllerin oranlarını yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
O kadar görev yapıyoruz şehrin etrafından topluyoruz ödülleri açmaya başladığımızda ise sikke, erzak sürekli bunlar çıkıyor ve bunaltıyorlar insanı etkinlik ödüllerinin arttırılması gerektiğini düşünüyorum.
upload_2019-4-28_18-18-22.png

Bu öneriyi desteskleyenler alıntı yapıp kendileri de yazsınlar bence.
Ne kadar çok kişi bir öneriyi desteklerse o kadar iyi olur.

Etkinlik ödülleri düzenlemesi:
normal şekillerde sahip olabileceğimiz, sikke ve erzak yerine, diğer ödüllerin oranlarını yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
O kadar görev yapıyoruz şehrin etrafından topluyoruz ödülleri açmaya başladığımızda ise sikke, erzak sürekli bunlar çıkıyor ve bunaltıyorlar insanı etkinlik ödüllerinin arttırılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu öneriyi desteskleyenler alıntı yapıp kendileri de yazsınlar bence.
Ne kadar çok kişi bir öneriyi desteklerse o kadar iyi olur.

Ben artık sandıkların içeriğe bakmıyorum zaten, şu anda tek hedefim çok sayıda bayrak açıp Eserleri almak.
Benim önerim başka, madem o kadar çok erzak ve sikke veriliyorsa bunlarla bir şey yapmak için bunu da eklesinler oyuna :D

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    270,7 KB · Görüntüleme: 13

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Fikir ve önerilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Mayıs ayında sizden gelecek yepyeni fikir ve önerileri duymak için sabırsızlanıyoruz!

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

ThreadFoot.png

Durum
Konu yanıtlara kapalı.