• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Oyuna Giriş Sorunu

Black Tiger

Yeni Üye
Sayın Elvenar Yoldaşları;
Ben bu oyunu Bilgisayardan oynuyorum. Bu gün saat 15:00 dan itibaren oyuna giriş yapamıyorum. Tüm her şeyi denedim. Desteğe bile yazdım. Hatta oyunu silip yeniden yükledim. Ama sonuç aynı. Yani halen oyuna giremiyorum. Ayrıca internetten Elvenar sitesine de giriş yapamıyorum. Benim yaşadığım bu sorunu başka yaşayan arkadaşımız var mı? Bu sorunu nasıl çözeceğim hakkında bilgisi olan varsa beni yönlendirmesini rica ediyorum. Saygılarımla...

Bende oluyor, geçici çözümler sunabilirim isterseniz.
cmd komuta girin siyah pencere çıkacak,
C:\Users\ isim> yazan yerde ipconfig /flushdns yazın ve entera basın
sonra kullandığınız tarayıcının dns çerezleri temizleyin
egde için :
edge://net-internals/#dns
chrome için:
chrome://net-internals/#dns
opera için :
opera://net-internals/#dns;
tarayıcının arama çubuğuna yazıp entera basın
bu sayfa açılacak:
Ekran görüntüsü 04-10-2022 22.18.15.png

DNS seçin ve sağda olan clear host cache yazan yere tıklayın
bu sizi bir kaç gün idare edebilir
çözüm olmadıysa yazın başka yol daha var anlatırım
ama asıl çozumu oyun yapımcılarda benimkiler geçici
bir de modemi resetleyin sonra ama aç kapa değil, kürdanla veya neydi onun ismi modemin arkasında bir delik olmalı uzunca kurdanla basın içine sıfırlanacak modem

Son düzenleme:

Black Tiger

Yeni Üye
Modem resetleme yapmam imkansız. Oğlum İzmir' e taşındı. Benim şifre ve konu hakkında yeterli teknik bilgim yok ne yazık ki

başka yöntemi de yazayım belki işine yarar
Güvenlik duvarı devre dışı bırakıyoruz, antivirüs varsa tamamen kaldırıyoruz kapatmak yetmiyor,
altta wifi ye tıklıyoruz, ağ paylaşım merkezini açıyoruz, bağlaştırıcı ayarlarını değiştirin solda olan yazıya tıklıyoruz, ayrı bir pencere çıkacak,
Wi-Fi ye sağ tıklıyoruz özellikler seçiyoruz, çıkan pencerede öğeler listesinde İnternet Protokolü Sürüm 6 ( TCP/İPv6) buluyoruz ve ondan işareti kaldırıyoruz, aynı listede İnternet Protokolü Sürüm 4 ( TCP/İPv4) var onu seçip altta özelliklere tıklıyoruz, DNS sunucu adresini otomatik al yazan yerinde işareti kaldırıyoruz, tercih edilen DNS yazan yere 8 8 8 8 tek tek giriyoruz, diğer DNS sunucu yazan yere 8 8 4 4 yazıp tamama tıklıyoruz
ama dikkat edin arka arkaya rakamları yazmayın bu şekil olacak:
Ekran görüntüsü 04-10-2022 23.07.27.png

Bende işe yaramış ama arada takılmalar tabi ki oluyor, siz yönetim ekibinden cevap bekleyin belki onlar bir çözüm bulur.

Rosalyn

Yeni Üye
bu sorun yine var. yine oyun açılmıyor. geçen seferde diğer ülkeleri açıyordu yine aynı. sadece tr açılmıyor.

Black Tiger

Yeni Üye
Dediğiniz gibi sorunda aynen böyle. Sunucuya bağlanamıyor hatası var. Ama ne yazık ki bu sorunu çözemiyorlar.