• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Oyunda rekabet bitmek üzere

• Konuyu başlatan DeletedUser462
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser462

Guest
Sevgili yöneticiler siz benden daha iyi bilirsiniz oyunlarda hesap paylaşımı nasıl olunur filan. Köy tarzı oyunlar oynadım şu yaşıma kadar her oyunda 2 tane hesap kullanımı ban sebebidir bunun başlıca sebepleri var.

MMORPG oyunlar vardır bu tarz oyunlarda 2 hesap kullanımı oyunu fazla etkilemez ama ban sebebidir. Ama yöneticiler şikayet gelmedikçe göz yumarlar çünkü MMORPG dediğimiz oyunlarda 2 tane hesabı aynı anda oynamak imkansızdır. Ama elvenar tarzı oyunlarda 2 hesap değil isterseniz 10 hesap oynarsınız çünkü; Köy tarzı oyunlarda bekleme süresi vardır. Bu sebeple istediğiniz kadar hesabı aynı anda oynarsınız. Kingsage vardır bilirsiniz belki o oyunda 2 tane hesap değil aynı bilgisiyardan bir abi bir kardeş oyun oynasa yine ban yerdi. Çünkü taviz vermezdiler. Ben oyuna neden elmas yatırım sayın yöneticiler giderim hesap satın alırım 20 tl her gün 24 tane bilgi puanı bedava ! Basarım kadimlere ne gerek var elmas almaya. Yada ticarete ne gerek var? Bir hesabımın bonusu büyülü toz olur birisinin ki mücevver olur birinin iksir kendimce oynarım gider oyun.

Bu yazıdan çıkartmamız gereken sonuç nedir? Elvenarda eskiden kadim mucizeler sıralama puanını etkilemediği için 2 hesap değil 20 hesapta oynasanız oyunu fazla etkilemezdi en fazla fazla hammade üretirdiniz aslında buda başlı başına bir sorun ama konu bu değil. Oyundan çok acil olarak çift hesap kullanımın yasaklanmasını talep ediyorum. Oyunculara bilgi mesajları filan gönderilsin bir oyuncunun 4-5 tane hesap kullanma izni olursa ben elmas yerine giderim hesap alırım basarım her gün bilgi puanlarını hammadeleri.

DeletedUser3

Guest
Bahsettiğiniz oyunlarda aniden emek kaybı olabileceğinden mesela bir gecede tüm köylerinizi kaybedebileceğinizden, dediğiniz gibi katı kuralları vardır (Bkz. Klanlar). Elvenar da ise bu mümkün olmadığından multi konusuna daha esnek yanaşmaktadır oyun yapımcıları. Sıralama puanı sadece bir görseldir, oyuna etkisi yoktur. Kaldırıldığında bile bu kimseyi etkilemeyecektir. Bu tür istekler tabii ki sadece sizden gelmemektedir, hem buradan hem de diğer ülke sunucularından bu konuya bir katı kural getirilmesi yönünde talep vardır. Tabii ki kurallar her zaman katılaşabilir. Bu olduğunda sizleri önceden bilgilendireceğiz.

DeletedUser462

Guest
Eğer görütünden ibaretse neden o zaman sıralama sistemi kalkmıyor? Şuanda oyuncuların çoğunu kampçılayan şey sıralama sistemi. Eğer bir sıralama sistemi varsa adaletli olması gerekir. O zaman sıralama sistemi kalkmalı yada çift hesap kullanımı ben günde en fazla 1 saat oyuna vakit harcıyabilirim diğer oyuncularla eşit olmam gerekmez mi ?

DeletedUser3

Guest
Kalkabilir veya yeni bir oyun özelliği gelebilir. Yeni önerilerinizi duymak isteriz öneri ve fikir başlığında. Mesela bu bahsettiğiniz öneri Anathema isimli oyuncumuz tarafından sunuldu burada: Ocak 2017-Süper Öneri Sunumları

DeletedUser

Guest
Sadece sıralama puanı açısından bakmayalım ;
1- Kadim mucizelerin verdiği avantajlar [kültür, nüfus, birliklerin can artışı ve sayamadığım daha bir çok önemli özellik]
2-Ham maddelerin ana hesaba akışı [ Orantılı [Ham madde grupları arasında, örneğin: Ana hesabında ki 5000 ipeğe karşılık yan hesabında ki 20000 parşömen.] veya orantısız [Zaten tamamıyla yanlış ama yapılıyor.]
3-Bilgi puanı avantajı [İnsanlar fazla bilgi puanı elde edebilmek için [kayıp yaşamamak için] canlandırıcı meditasyon büyüsü kullanıyor. Bu açından da olaya baktığımızda dengesizlik boyutunun daha da büyük olduğunu söyleyebilmek mümkün.]
4-Sıralama puanı [ Bence en son konuşulması gereken en önemsiz gördüğüm kısım.]

Önem sırası [görüşüme göre]
3
2
1
4

Sıralama puanı en son konuşulması gereken nokta önem sırasına göre. Yani çok hesabım olsa ben bile yapabilirdim nede olsa cezada yok diye ama objektif bakarsak bu durum adaletsiz ve en kısa zamanda düzeltilmesi gereken öncelik sırasına göre başlarda olması gereken konu.