• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Premium olmadan nasıl elvenar bitirebiliriz?

• Konuyu başlatan Deleted User - 250137
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser919

Guest
Merhaba pelinsu01,

Elmas kullanmadan da normal hızda ilerlemek mümkün. Bunun için oyunu daha stratejik oynamanız gerekecek.
Oyunun tasarımı sizleri bu konuda bilinçli olarak zorlayarak daha stratejik davranmanız üzerine kurulmuştur. Biz diğer bazı şehir kurma oyunları gibi arka arkaya inşa emirleri verebildiğiniz bir oyun değil, tek tek düşünerek şehrinizi hem ekonomik yönden hem görünüş olarak güçlendirebileceğiniz bir oyun tasarladık.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımı

Deleted User - 250137

Guest
Merhaba pelinsu01,

Elmas kullanmadan da normal hızda ilerlemek mümkün. Bunun için oyunu daha stratejik oynamanız gerekecek.
Oyunun tasarımı sizleri bu konuda bilinçli olarak zorlayarak daha stratejik davranmanız üzerine kurulmuştur. Biz diğer bazı şehir kurma oyunları gibi arka arkaya inşa emirleri verebildiğiniz bir oyun değil, tek tek düşünerek şehrinizi hem ekonomik yönden hem görünüş olarak güçlendirebileceğiniz bir oyun tasarladık.

Elvenar Türkiye Takımı
evet gerçektende çok iyi bir oyun tasarlamışsınız genelde ben pek sabırlı biri değilimdir bide oyunlara para yatırmayı saçma bulurum fakat bu oyunu bırakamıyorum hem çok güzel hemde sabrımı yatıştıran bir oyun bide benim birsürü oynadığım oyun var hepsinde vip var ve ben artık sıkılıyordum ama bu oyun çok güzel sıkılamıyorum hem para vermiyorum hemde çok seviyorum:):)

Deleted User - 250137

Guest
fakat şöyle bir şey var bide oyuna gerçek para değil de oyundaki parayı verince elmas almak daha iyi olur sonuçta parasız bir oyun olan ve çok güzel oyunlar olan bir sürü oyun var ve o oyunlar çok güzel bir de bir oyunda üyelik olduğunda oyun sadece üye olanlara güzel demek istediğim şu elmasların oyundaki parayla alınması oyunu daha bi güzel kılar vip olmadan seviyor olsamda elmasların oyundaki parayla alınsa daha çok severim :):)

Hann Kai

Meşhur Üye
fakat şöyle bir şey var bide oyuna gerçek para değil de oyundaki parayı verince elmas almak daha iyi olur sonuçta parasız bir oyun olan ve çok güzel oyunlar olan bir sürü oyun var ve o oyunlar çok güzel bir de bir oyunda üyelik olduğunda oyun sadece üye olanlara güzel demek istediğim şu elmasların oyundaki parayla alınması oyunu daha bi güzel kılar vip olmadan seviyor olsamda elmasların oyundaki parayla alınsa daha çok severim :):)

@pelinsu01 eğer dediğiniz gibi olursa büyük hesaplar dilediği kadar elmas alırdı ve orantısız bir rekabet olurdu oyunun hiç tadı olmazdı :-) elması illaki para vererek almak zorunda değilsiniz etkinliklerden kuleden görevlerden vs bir şekilde bir yerlerden de kazanabilirsiniz. Yani oyunda elmas kazanma şansımız bence çok yüksek her hafta düzenli elmas alıyorum mesela ben kuleden çok faydalı oluyor :)

Deleted User - 250137

Guest
@pelinsu01 eğer dediğiniz gibi olursa büyük hesaplar dilediği kadar elmas alırdı ve orantısız bir rekabet olurdu oyunun hiç tadı olmazdı :-) elması illaki para vererek almak zorunda değilsiniz etkinliklerden kuleden görevlerden vs bir şekilde bir yerlerden de kazanabilirsiniz. Yani oyunda elmas kazanma şansımız bence çok yüksek her hafta düzenli elmas alıyorum mesela ben kuleden çok faydalı oluyor :)
Haklısın

xDajjalx

Yeni Üye
selamlar. ben deccalim. oyuna yeni başladım sayılır. foruma da bugün kayıt oldum ve genel sohbetteki ilk gördüğüm konuya da ilk yorumumu bırakıyorum. elvenarda tecrübeli biri değilim ama eskilerden tecrübeli bir oyuncuyumdur.
ben bu konu hakkında iki uç kutuptan yorum bırakan herkese muhalefet başka bir yorum bırakıcam.
birincisi, insan neden üzerinde üstün emek verilerek kurulmuş olan ve kendisinin de vaktini ve emeğini harcadığı bir yere kendi maddi durumuna göre az veya çok para yatırmayı neden saçma buluyor?
ikincisi, "unlimited premium" dediğimiz şey. yani premiumun oyunlarda hiçbir şekilde kısıtlanmaması da benim tasvip ettiğim bir yönetimsel strateji değil. bunun sonuçlarını algılayamayanlara tekrardan şunu açıklamış olayım ki; "unlimited premum" ile çok haksızlaşmış olan rekabet ortamı sayesinde az veya orta miktarda para yatırmak isteyen oyuncuları oyundaki rekabetten soğutmakta hatta bu sebepten oyunu bırakmalarına sebep olmaktadır.
biz yöneticileri bu konularda her fırsatta uyarmıştık fakat onlar bu uyarılara kulak asmadılar.
"kısıtlanmış premium" ekonomik olarak bir çeşit sürümden kazanma modelidir ve aynı zamanda adaleti de sağlamış olursunuz ve birçok oyuncuyu da bu sebeplerden oyundan soğutmamış hatta onların oyunu terk etmemelerine de sebep olacaktınız.
bence onun şöhreti ve fazla sayıda kişi tarafından oynanması herşeyden önce gelir. bu da ekonomiksel bir taktiktir. yani aslında "kısıtlanmış premium" onlar için de bizim için de en iyisi olacaktı ama bunu nedense "deccaliyet sistemi" uygulamadı. keşke bir kere olsun bilselerdi..

xDajjalx

Yeni Üye
şimdi şöyle bir açılım yaparsak;
neden bu oyunda yıllardan beri yeni dünyalar açılmamış?
yoksa bu oyun kaderine mi terk edilmiş durumda?
oyunu beğendim, oynaması da gayet keyifli ve eğlenceli.
ama yeni başlayan heyecanlar, rekabet duyguları yaşanamaz bir halde. artık parayı versen de düdüğü çalamazsın yani.
peki neden böyle bir duruma gelinmiş? neden yeni dünyalar açılmamış yıllardan beri?
yoksa benim yukarda bahsettiği sebep yıllar önce bunun baş aktörü mü olmuş? belki de?

evet, deccaliyet sistemi yanlıştı ve onlar bu yanlışı hala sürdürüyorlar ama bakalım daha nereye kadar sürdürecekler merak konusu..
yok yok hayır, artık zamanı gelmiş hatta çok bile geçmiş, senin ömrün bitmiş be yavrum. ah be güzelim sana yazık olmuş. öyle değil mi ama?
şimdi mi inandın? en sonunda, şimdi mi? ama artık inanmış olsan ne yazar..

xDajjalx

Yeni Üye
onlar sınırı aşmışlardır. "şimdi bizi geriye döndür de dünyada senin istediğin hak düzeni kuralım" derler.
fakat artık bunu söylemeleri için pek geç bir vakit değil mi?