• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Elvenar'dan Haberler Proje Müdürü Lucas ile bir röportaj

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Sevgili İnsanlar ve Elfler,

Proje Müdürümüz Lucas ile yapılan bir röportajdan size bazı haberler getirdik. İlginizi çekeceğini düşündük!

InnoGames / Elvenar'da ne kadar zamandır çalışıyorsunuz, hangi takıma dahilsiniz ve işiniz tam olarak nedir?
Bu yılın başından beri InnoGames'te ve dolayısıyla Elvenar'da çalışıyorum. Ürün Müdürü olarak görevimde, ekip olarak doğru konulara yoğunlaşılmasından, bu konuların verimli bir şekilde uygulanmasından ve sonuç olarak Elvenar için yararlı iyileştirmeler ve eklentiler ile güncellemeler yayınlanmasından sorumluyum. Bizim için "Takım İçeriği"nde, temel olarak yeni Misafir Irklar, Sonsuzluk Kulesi veya Kadim Mucizeler gibi oyunun temel unsurlarında yapılan iyileştirmeler yer almaktadır.

Ekibinizle birlikte vurgulamak istediğiniz belirli bir konu var mı?
Şu anda Sonsuzluk Kulesi'ndeki ödülleri değiştirebilmek için teknik unsurlar üzerinde çalışıyoruz. Yani, kendinizi 2021'deki ödüllerin yenilenmesine hazırlayabilirsiniz.

Siz de Elvenar'ı oynuyor musunuz? En sevdiğiniz bölüm hangisi?
Elbette! Şu anda Orman Elfleri bölümündeyim. Bir sonraki bölüm olan Büyücü ve Ejderhaları gerçekten dört gözle bekliyorum. Yaz aylarında gerçekleşen Büyücülerin Hac Yolculuğu etkinliğindeki yapıların tarzını gerçekten çok beğendim.

Elvenar'ın en çok nesini seviyorsunuz?
Elvenar'ın en sevdiğim yanı, şehrimi saldırılara karşı savunmak için sürekli baskı altında hissetmiyor olmam. Diğer oyunlarda bu hep olur ve sabah uyandığınızda şehrin bazı kısımları yıkılmış olur. Elvenar'a güzel bir his ile başlıyorum: Bu sabah şehrim dün geceden biraz daha gelişmiş.

Ve bu çok önemli: Tek boynuzlu atları sever misiniz?
Çok popüler olmayan bir görüşü dile getirme riskine rağmen: Hiçbir zaman atların veya tek boynuzlu atların büyük bir hayranı olmadım, ancak Elvenar'da tek boynuzlu atlar genellikle hediye olarak veriliyor, bu şekilde şehrimde yer buluyorlar. Yetenekli atlar vb.
(wink)

Yeni turnuva sisteminde artık ödül olarak daha fazla sandık var. Neden içeriğindeki ödüller de artmıyor, dahası neden aynı kalsınlar? Bu sandıkları kazanmak çok çaba gerektiriyor.
Onuncu sandıktan sonraki ödülleri bilinçli olarak seçtik, çünkü bu sandıkları kazanmak çok zor. Yoldaşlıkların, daha fazla sandık almak için, daha az puan alan oyuncuların yerine daha iyilerini almaya mecbur hissedebileceğinden endişeliydik. Ek ödüllerin, mutlaka sahip olunması gereken bir şey olmayıp güzel bir ekstra olduğundan emin olarak, en güçlü turnuva yoldaşlıklarına daha küçük yoldaşlıklara da çok fazla baskı uygulamadan yeni bir mücadele sunmayı başardık.

Bölük boyutu hesaplanmasında herhangi bir değişiklik olacak mı? Oyuncular premium genişletmeler satın alırken neden cezalandırılıyor? Kadim Mucize inşa edince neden cezalandırılıyorlar?
Turnuva verilerini değerlendiriyor, oyuncu geri bildirimlerini okuyoruz (aslında sevgili CM'lerimiz sayesinde forumlardan çok şey öğreniyoruz), oyuncu geri bildirimlerini uyguluyoruz ve turnuva değişikliklerinin de oyun üzerindeki etkisini anlıyoruz. Maliyet formülünün temel amacı, tüm oyunculara zorlu ama adil bir turnuva sağlamaktır. Ancak, oyundaki ilerleme -ne şekilde olursa- yine de buna değer olmalı ve turnuva başarısını artırmalıdır. Bölük boyutunu, sadece bölük boyutu araştırmasına göre belirleyen eski sisteme göre, yeni sistemle bu hedefe çok daha yakın olduğumuza inanıyoruz. Eski sistemde, üst sıralar yalnızca bir oyuncunun sahip olduğu mevcut bölgelere göre belirleniyordu.

Eskiye göre daha az turnuva puanı ve bireysel ödül kazanabilen oyuncuların hayal kırıklığını anlıyoruz. Yine de, hiçbir oyuncu daha fazla ilerlemekten korkmamalıdır. Örneğin, incelediğimiz analizlere göre, daha fazla premium genişletmeye sahip oyuncuların, daha az premium genişletmeye sahip oyunculardan daha kötü performans gösterdiğini görmüyoruz. Aksine, bu oyuncular benzer oyunculardan önemli ölçüde daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Aynısı Kadim Mucize seviyeleri, araştırma ağacındaki ilerleme ve sıradan genişletmeler için de geçerli. Bu oyuncuların ne kadar iyi performans göstermesi gerektiği elbette tartışmaya açık bir konu, ancak bu faktörlerden herhangi birine bağlı olarak turnuvanın ilerlemesini orantısız bir şekilde yavaşlatacak herhangi bir "ceza" göremiyoruz.

Elbette, bu daha fazla düzenleme yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Zamanla, genel olarak turnuvaları ve özel olarak da maliyet formülünü kesinlikle izlemeye devam edeceğiz. Örneğin, şu anda tüm kadim mucizelerin eşit işlenmesi ile ilgili yeni sistemde olası bir zayıflık görüyoruz. Bazı kadim mucizelerin turnuvalar için diğerlerinden çok daha değerli olduğu konusunda kesinlikle hemfikiriz. Mevcut formül şu anda bu farkı yansıtmıyor. Buna ek olarak, maliyetlerin belirli bir noktada orantısız bir şekilde yüksek olmasını engellemek için üst seviyelerdeki oyuncuları izlemeye devam ediyoruz. Ancak bu alandaki oyuncu sayısı oldukça az olduğu için oradaki analizlerimizde anlamlı sonuçlar almak biraz daha uzun sürüyor.

Mobil ve tarayıcı sürümleri arasında tam bir uyumluluk olacak mı? Örneğin. mobil versiyon için büyüler için süre göstergesi, oyuncu ve yoldaşlık araması? Tarayıcı için: hızlı komşu yardımı.
İki versiyonu daha da uyumlu hale getirmek için sürekli çalışıyoruz. Örneğin, birkaç hafta önce yoldaşlıklar ve oyuncular için arama işlevini mobil sürüme ekledik. Aynı zamanda yeni oyuncular için yoldaşlık önerilerini de tarayıcıya ekledik. Zamanla daha fazla uyarlama yapılacaktır.

Eski geliştirilebilir yapılar için eserler elde etmek mümkün olacak mı? Sonuçta, bazılarını ustalıkta üretmek mümkün, ancak eserler olmadan çok fazla işe yaramayacaklar. Oyuncular arasında eser alışverişi yapma şansı nedir?
Bazen etkinliklerde eski eserler elde etme fırsatına veya takas etme seçeneğine (son zamanlarda ayılarla olan durum) zaten sahip oluyoruz. Ancak eski eserlerin tekrar nasıl elde edilebileceği (etkinliklerin dışında da) ile ilgili harika fikirlerimiz de var. Bu fikirler neler getirecek görelim. Değişmeyecek olan şey ise, yeni geliştirilebilir yapılar içeren etkinlikler, her zaman ilgili eserler için en hızlı ve verimli kaynak olarak kalacak.

Oyuncular arasında eser alışverişi imkanı şu anda planlanmamaktadır.

Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşabilirsiniz!

Durum
Konu yanıtlara kapalı.