• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Rün Binası Yardımı

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Resimde gördüğünüz üzere yardım yapılacak simgeli çıktı ama tıklanmıyor.
Oysa ki açıklamasında olumlu bir şeyler yazıyordu. Bu işin mantığını kısa ve öz olarak anlatabilecek misiniz?

http://prntscr.com/97vp2k

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Yardımda bulunabilmeniz için Kadim Mucize araştırmalı ve bunu şehrinize inşa etmelisiniz Mister. Kadim Mucize yapınız var mı şehrinizde?

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Araştırmada açtım, ama şehrime kuramadım çünkü ciddi anlamda rün parçası istemekte ve erzak sıkıntım olduğundan birlikte yetiştiremiyorum.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Anlaşıldı durum. Bilgi için teşekkürler. Konu ile ilgili olarak küçük bir şey daha sormak istiyorum.
Kıtamızda her bölge keşfettikten sonra farklı rün parçası mı gelir yoksa aynı parçanın gelme ihtimali var mı? Yani 2 binayı kurmak için 18 bölge keşfetsek kurabiliyor muyuz?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhaba Mister,

Rün parçaları tamamen rastgele olarak dağıtılmaktadır. Yani tamamen şans işi.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Yani bana şimdi bir parça geldiyse aynı parçadan daha binayı kurmadan yine mi gelecek? Mesela parçanın adı A ise şu mu olacak: Ax2?
Demek istediğimi anlayamadınız sanırım, mesela bir yapıt için 9 parça istenirken iki bina için 18 parça istenir ya, aynı parça çıkma ihtimali nedir yani.

1. Parça: x2
2 Parça: x2
3. Parça: x2
4. Parça: x2
5. Parça: x2
6. Parça: x2
7. Parça: x2
8. Parça: x2
9. Parça: x2

Böyle oluyor mu yoksa tek tek mi çıkacak?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhaba Mister,

Her mucizenin rün taşı farklıdır. Her bölge tamamladığınızda rastgele olarak sadece bir adet rün taşı elde edersiniz ve bu hangi mucizenin rün taşı olacağı şans işidir. Rün taşlarını halkaya yerleştirirken kırılma olasılığı da vardır ki buda tamamen şans işidir. 10 defa kırılmış rün parçası biriktiğinde istediğiniz kadim mucizede halkaya yerleştirebileceğiniz bedava bir rün taşı elde edersiniz.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Demek istediğimin cevabı sanırım: aynı parçanın "x2" şeklinde yani kırılmamışken 2. kez aynı parça gelemez. Değil mi?
Diyelim ki hiç parça kırılmayacak o zaman 2 yapıt için 18 bölge almak yeterli oluyor mantıken düşünürsek değil mi?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Demek istediğimin cevabı sanırım: aynı parçanın "x2" şeklinde yani kırılmamışken 2. kez aynı parça gelemez. Değil mi?
Diyelim ki hiç parça kırılmayacak o zaman 2 yapıt için 18 bölge almak yeterli oluyor mantıken düşünürsek değil mi?

İyi Forumlar
MisteR

Hayır Mister. 2 yapıt için 18 bölge açarım biter diyemezsiniz çünkü işin sonunda 18 bölge tamamlayıp sadece aynı yapının rün taşlarını elde etmekte var. Dediğim gibi tamamlanan bölgelerden çıkan rün taşı tamamen şans işidir.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Yani sizin "şans" dediğiniz şey gelir de aynı taştan 20 kez verir ve 2 sene boyunca binayı kuramaya da bilirim, bunu anladım "şans" tan. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Yani sizin "şans" dediğiniz şey gelir de aynı taştan 20 kez verir ve 2 sene boyunca binayı kuramaya da bilirim, bunu anladım "şans" tan. :)

İyi Forumlar
MisteR

Hayır :)
Birini kurarsınız. Diğerini kuramazsınız sadece. Hatta seviye 5 den 6 ya geliştirmek için elinizde rün taşları da hazır olur. Tabii yerleştirme sırasında parçalanmadıklarını varsayarsak.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Yani benim bu gidişat iyi değil o zaman. :)
Neyse çok yordum her halde sizi de kusura bakmayın.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Kaç rün taşı topladınız şimdiye kadar? Daha doğrusu halkaya yerleştirdiğinizde kaçının kırılmadığı daha önemli.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Birinden 1 birinden 2 adet topladım, kırılınca belli bir ses, görüntü veya bunu anlayabiliyor muyuz?
Buldum ve yerleştirdim sorun göremiyorum.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Evet anlayabilirsiniz Mister. Kırık parçalar kısmına eklenir kırılanlar.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Hım, bakayım hemen var mı eksik gedik. :)
E peki, kırılma anını biz görebiliyor muyuz, böyle bir şey varsa ben yerleştirirken görmedim öyle bir şey?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Ufak bir animasyon var evet ama kırılırsa görürsünüz. Sizin bulduğunuz rün taşı direk halkaya yerleşmiş sanırsam. Yani şanslısınız.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

3 parça oldu daha kesin ileri ki taşlarda kırılacak.
Bu arada yapıştıramıyor muyuz bunları böyle bir şey söz konusu olabilir mi? :)

İyi Forumlar
MisteR