• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Turnuvalar Savaş Alanı Önizleme

Wezen

Çalışkan Üye
20. bölgelerden sonra ciddi bir düşman boyutuna karşı savaşıyoruz. Düşmanın asker cinsini bilmek artık sadece yetmiyor içeriye körleme asker dizlimi ile giriyoruz.

Otomatik savaşlarda ve özellikle mobilden oynarken, içerideki engellerin ve düşman askerinin konumunu görebilseydik savaşlar bir nebze daha kolay hale gelebilirdi.

İyi oyunlar.

Wezen

Çalışkan Üye
Şu güzelim fikir tutmadı ya ne diyeyim.
Engelleri görmek için içeriye gir çık yapıyoruz zaman kaybı üstüne karşıda en atik düşman varsa bedavaya kayıp veriyoruz.

Ben bir şey izlemiyorum, izlemeden de hiç kaybım olmuyor otomatik savaşıyorum, sizler nasıl kaybediyorsunuz ki.
Yanlış asker kullanıyorsunuz olabilir mi.
Bu özellik gelse de gelmese bana fark etmez ama işine yararsa arkadaşlara benden de +

Invasion

Meşhur Üye
Valla yerinde ve çok faydalı bir öneri olmuş teşekkürler @Wezen +1
Ben bir şey izlemiyorum, izlemeden de hiç kaybım olmuyor otomatik savaşıyorum, sizler nasıl kaybediyorsunuz ki.
Yanlış asker kullanıyorsunuz olabilir mi.
kardeşim benim herkesin kalp gözü seninki gibi açık değil :D
Ben genelde manuel savaşırım açtığım bölgelerin %90'dan fazlasını görerek savaşırım. Sabır işi aynı zamanda hesap, kule gibi 2-3 turlu savaşlarda yerleşke çok önemli görerek önlem almak yada taktik yapmak lazım.Mesela bir örnek: Belki bilmeyenler vardır oyunda asker dizilişi (karşıdaki askerin hamle önceliği ve gücü hesaplanmalı) 1.turda ortadaki asker 1. solundaki asker2. sağındaki 3. en soldaki4. en sağdakiasker 5. sıra olsun.
2.turda 1.yani ortadaki asker en sağa 5.nin olduğu yerde başlıyor 2.sıradaki en solda4. sırada 3.sıradaki yerinde sayıyor, 4.sıradaki 2.sıraya 5.sıradaki ortaya yani 1. sıraya geliyor.
Özet olarak konumu görebilmemiz için bişeyler yapılırsa süper olur,yapılamaz ise diğer öneri resimde gösterdiğiniz düşman sayı ve dizilişi savaşa başlayıncada aynı olsun buda bişey sonuçta :)

Valla yerinde ve çok faydalı bir öneri olmuş teşekkürler @Wezen +1

kardeşim benim herkesin kalp gözü seninki gibi açık değil :D
Doğru diyorsunuz benimkisi gereğinden fazla açık her şeyi görüyorum :)))))))
Hiç uğraşmam manuel ile, tek hesabım olsa neyse yine de seveceğimi sanmıyorum, benim için zaman değerli, kule+ 50-70 bölge turnuvaya anca 30 dk ayırabilirim fazlası beni yorar çünkü birden fazla hesapla yapmak zorundayım.
Umarım istediğiniz olur, bu tür öneri beta ve yanlış hatırlamıyorsam us sunucuda da önermişler.