• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Server secimi

• Konuyu başlatan WeirdLaoWai
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Merhaba elvenar yeni basladim ama baska bir server da oynamak daha iyi olur diye dusunuyorum. Turkiyede 6000 lerde basladim. Amerikayi denedigimde 30000 deydi. Server secimi onemli mi? Beta server, dili ingilizce olan serverlari dusundum, Fransada olabilir.
Suan nerdeyse yeni teknolojilerde ilk cagi bitirdim. Yeni den baska bir serverde baslamaya deger mi? 30000 kisi olasada cogu bos hesaplar gerci.

DeletedUser919

Guest
Merhaba WeirdLaoWai,

Hangi ülke sunucusunda oynamak istediğiniz tamamen sizin seçiminizdir.
Fakat bizlere soracak olursanız oyuncularla iletişim ve gelişim konusunu ele alırsak zorluk çekmemeniz adına Elvenar'ı Türkiye sunucusunda oynamanızı önerebiliriz.

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Merhaba @WeirdLaoWai

Daha sadece ilk çağı bitirmişsen yeniden başlaman hiçbir sorun teşkil etmez bence. Zaten oyunun başlarında her şey çok hızlı oluyor, çok kolay geçiliyor çağlar. İlerledikçe uzuyor çağları geçmesi, aylar sürüyor. O yüzden bir karar vereceksen en iyisi şimdi vermen.

Bu sunucuda da neredeyse hiç oyuncu yok. Kişi başı 15-25 hesap falan düşüyor maalesef. Amma velakin oyunu Türkiye sunucusunda oynaman bence çok daha zevkli, eğlenceli olmalı. Sonuçta kendi dilini konuşan insanlarla berabersin burada. Ben de mesela ana dilim gibi İngilizce bilirim, 17-18 yıldır da hep yabancılarla oyun oynarım, EN sunucusunda da hesap açmıştım zamanında; ama çok kötü bir sunucu olmasına rağmen TR sunucusu daha eğlenceli geldi. Son zamanlarda oyunu yalnız başıma oynuyor olsam da oyun hâlâ eğlenceli.

Bir başka yönden de bakmayı düşünürsen mesela; yabancı sunucularda oyuna başladığında oralar çok kalabalık olduğu için çok ufak bir başlangıç yapmış olacaksın, o kadar insanın içinde kaybolup gidecek senin hesap. Ayrıca yabancı sunucularda Elmas alımı da çok yaygın olduğu için oradaki oyuncuların çoğu muhtemelen sana kıyasla daha hızlı gelişecekler. Yani hesabın hep ufak kalacak oradaki hesaplara göre. Bu da oyun tecrübeni etkiler. Oyunun sunduğu her şeyden faydalanamazsın yani.

Bir de TR sunucusundan bakarsak olaya... Zaten 6000 lerde başladım demişsin. Buradaki oyuncular aşırı yavaş gelişiyorlar. Onları da hızla geçeceğine şüphe yok eğer oyunu oynamaya niyetliysen. En kısa sürede ilk 500'e yaklaşabileceğini düşünüyorum. Elmas satın alan kişiler de belli burada, aldıkları miktarlar da. Elmas almasan da buradaki oyunculardan geri kalmayacağını düşünüyorum edindiğim tecrübelere dayanaraktan. Alırsan zaten çok fazla etkili oluyor TR sunucusunda. Mâlum, gelişen oyuncu yok. Çoğu kişi yerinde sayıyor; ama oyuna da giriyorlar her gün. :) Burada durdukça görürsün zaten. Bir senedir her gün oyuna girip de yerinde sayan bir sürü insan biliyorum. Bu yüzden de bu sunucuda gelişmeye başladığında çok çabuk farkedilirsin. Zaten foruma da katılan birisi gibisin, bu çok değerli burada. Kimse foruma katılmasa da bir çok kişi her gün forumu kontrol ediyor ve oyuna yeni başlayan oyuncular bile en iyi yoldaşlığa girebiliyor. Gözlerimizle gördük bunları. Yani burada diğer oyuncuların arasından farkedilme fırsatın neredeyse %100 olduğu için çok daha iyi bir oyun tecrübesi edinebilirsin TR sunucusunda.

Benim görüşlerim bunlar. Senin için hangi sunucuda oynayacağının, kullanılan dilin vs. pek önemi yoksa ben derim ki bir tane TR sunucunda, bir tane de istediğin başka bir sunucuda hesap açıp bir - iki haftalık bir deneme süreci yap kendince. Hangisi sana daha cazip gelirse orada devam edersin. Kim bilir, belki her iki hesapla da devam edersin oyuna.