• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Görevler Sorular

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Görevler ile ilgili birkaç sorun olacak.
1) Periler'in ilk araştırmasını araştırmama rağmen ve Cüceler ile ilgili şehrimde hiçbir yapıtın kalmamasına rağmen neden halen Cüceler ile ilgili görevler geliyor?
2) Sürekli aynı görev art arda gelmekte bunun sebebi nedir? (Bir yapıyı 11 seviyeye geliştir.)
3) Bende bonuslu olan malları üretip karşılığında ödül veriliyor. (Çelik üret 2500 Erzak, Kristal üret 4500Erzak ve İksir üret 1000 Erzak.) Neden üretilmesi en maliyetli olanın ödülü daha düşük? (Sorunun devamı 4. maddedir.)
4) Görev ödülleri ve istenen şeyleri yerine getirirken harcanan şeyler yani maliyet arasında orantısızlık ne zaman ve nasıl düzelecek? (Maliyet = Ödül Orantısızlığı, arasındaki uçurum farkının kapanması)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
1) Eğer hikayede ilerlemek isterseniz sıra ile bunları yapmanız gerekir. Hikaye görevlerinde yeterli kademe katetmediğinizi gösterir bu. Perilere gelmenize rağmen hala cüce görevleri geliyorsa hikaye olarak geriden takip ediyorsunuz demektir.
2) Oyunda aynı olan belli sayıda görev vardır. Bunlara günlük görevler denir. Günlük görevler iptal edilebilir görevlerdir ve tekrar tekrar yapılabilir. Hikaye görevleri tek seferliktir ve iptal edilemezler. Oyunun hikayesidir ve hikayede ilerlemek isterseniz bunları tek tek yapmak zorundasınız.
3) Görevleri zaten yapıyor olduğunuz işler için fazladan bir gelir kapısı olarak düşünebilirsiniz. Yani, "Görev bana şu kadar ödül veriyor, bunu üretiyim şu kadar erzak sikke alayım" değil, "Ben zaten kristal üreteceğim çünkü bina yapımında lazım, görevde bana biraz katkı sağlar" diye düşünmek daha doğru olacaktır. Görevlerin yapılış mantığı budur çünkü. Bazı olumsuz görevler var arada ama bunlarda şirkete iletilmiştir zaten. Hiç bir görev ödülü şehrinizden elde edeceğiniz sikke, erzak ve mal üretimlerinin yerine geçemez kazanç olarak.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bahsettiğim cüce görevi atlanabilir görevler arasında. Peki bugün veya yarına Periler'e geçtiğimde görevler değişecek mi?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Onları yapıyorum ki zaten atlanamayan görevlerde bile "Gelişmiş Kaşifler" deyim yani Periler'in ilk araştırması. Geride kalmış olamam herhalde? :)
Atlanabilir görevleri sordum bir önceki mesajımda.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Evet hikayede ilerledikçe günlük görevlerdede yavaş yavaş değişmeler olacaktır.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Peki bilgi için teşekkürler.
İyi çalışmalar.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser743

Guest
hikayelerde kaç tane görev var?
ben orklara geçtim, şimdi peri hikayesini bitirmek için tekrar herşeyi kurmam mı gerekecek?

DeletedUser3

Guest
hikayelerde kaç tane görev var?
ben orklara geçtim, şimdi peri hikayesini bitirmek için tekrar herşeyi kurmam mı gerekecek?

Eğer hikaye görevlerini yapmak istiyorsanız bunu o misafir ırka ait yapıları satmadan önce yapmalısınız evet.

DeletedUser743

Guest
yandık o zaman...
peki kaç tane hikaye görevi var?

DeletedUser3

Guest
200 üzeridir ve bu sayı her seferinde(misafir ırk ile) artmaktadır.

DeletedUser750

Guest
"bir adet kadim rünlere sahip ol" görevini bir türlü geçemiyorum her türlü rün kazandım ama yine de geçemedim bu görevi?
genişletme yaparak kazandım, baska binalara bilgi puanı atarak rün kazandım ama oldaı help F1 :)

DeletedUser743

Guest
peki, bittiğini nasıl anlayacağım?
şu anda şehrimde hem peri, hem de orc binaları var ama ilerleme olarak elflere geçtim bile..
perilerin hikaye görevinin bitip bitmediğini anlayamıyorum. en son hikaye görevi herhalde kadim mucizeler ve gelişmiş kaşiflerdi ve onları tamamladım. şu anda, içecek üret, alet üret, gibi hikayeden bağımsız görevler peri açıklamalarıyla devam ediyor. orclara geçebilmek için peri geçidini mi yıkmam lazım?

DeletedUser743

Guest
neyse, sorumun cevabını biraz önce aldım
perinin biri geldi, peri geçidini sat dedi
sonra da bir ork çıktı ve yeni hikaye başladı

isbara

Çalışkan Üye
"bir adet kadim rünlere sahip ol" görevini bir türlü geçemiyorum her türlü rün kazandım ama yine de geçemedim bu görevi?
genişletme yaparak kazandım, baska binalara bilgi puanı atarak rün kazandım ama oldaı help F1 :)
kadim rün isimli bir kültür yapısı var onu insa edeceksiniz

DeletedUser774

Guest
Farklı boyutlarda menhirok'un höyüğü binalarının olduğu duyumlarını aldım bu doğrumu acep ? O zaman niye bana 4x4 lüğü geldi :eek:

DeletedUser3

Guest
Farklı boyutlarda menhirok'un höyüğü binalarının olduğu duyumlarını aldım bu doğrumu acep ? O zaman niye bana 4x4 lüğü geldi :eek:

4x4 tek boyuttur. Başka boyutları yoktur. Fakat şununla karışmış olabilir bu bilgi. Etkinliklerden alınan ödüllerin etkileri, oyuncunun bulunduğu teknoloji devrine göre belirlenir. Büyücüler & Ejderhalar teknoloji devresinde bu ödülü almış bir oyuncu ile Periler teknoloji devresinde bu ödülü almış bir oyuncu için ödül etkisi aynı olmayacaktır.

Not: Ödülü aldığınız anda ödül etkisi bulunduğunuz teknoloji devresine göre belirlenir. Ödülü envanterinizde tutup daha ileriki teknoloji devresinde şehrinize kurmanız ödül etkisini değiştirmeyecektir.

Not 2: Bulunduğunuz teknoloji devresi en son açtığınız "Gelişmiş Kaşif" teknoloji araştırmasına göre belirlenir.

DeletedUser774

Guest
Yoksa boyutu aynı o zaman peki. Ben gelişim 2 den 3 e geçtiğimde binalarımın ürettiği kültür artmıyor mu peki ? . bu biraz ..... oyuna şimdi başladım diye şimdi 1-2 sene sonra bi daha mı yapmam lazım aynı etkinlikleir mesela sihirli yumurtam için :d

DeletedUser3

Guest
Yoksa boyutu aynı o zaman peki. Ben gelişim 2 den 3 e geçtiğimde binalarımın ürettiği kültür artmıyor mu peki ? . bu biraz ..... oyuna şimdi başladım diye şimdi 1-2 sene sonra bi daha mı yapmam lazım aynı etkinlikleir mesela sihirli yumurtam için :d

Her teknoloji çağında ve her etkinlikte daha güçlü kültür yapılarına ve ödüllere sahip olacağınızdan şehrinize kurduğunuz her şeyin bir son kullanma tarihi vardır. Bunu siz zaten anlarsınız ne zaman verimsiz hale geldiklerini. Geliştirmesi varsa geliştirmelisiniz ya da eskileri silip daha iyilerini şehrinize kurmalısınız.

DeletedUser774

Guest
Etkinlik binaları bilemi ? :eek:. Ama bu haksızlık menhirok'un görevlerini çakallığım ile 3-4 günde bitirdim. şimdi diyonuz ki 1 sene sonra bu eskisini sil bi daha yap yükle :eek::eek::eek: