• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Sorunlar

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

İki önemli sorunum var bunların birincisi, manuel savaş yapacaktım müziği dinlemek istedim açtım fakat heyecan uyandırıcı olmayıp sıradan müzik olduğu için kapatmak istedim :D O işlemi yapınca 2 kez bu hata çıktı:

http://i.hizliresim.com/L4Y85V.png

İkincisi ise, kıtaya bir bölgeye girdiğimde hafif karartılı ekranda bu çıkıyor ve kalıyor ayrıca manuel savaş yapamıyorum kalıyor öyle:

http://i.hizliresim.com/XoD8RD.png

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Sayın Mister, oyuna ters takla attırmaya çalışıyorsunuz gibime geldi. :)
Bu yaptıklarınızdan sonra hata vermeseydi şaşırırdım açıkcası. Şaka bir yana bende test edip bakacağım çünkü her hata mesajı oyunda bir hata oldğunu göstermez. Yanlış birşeyler yapıyorsunuzdur ve sistem sizi durdurmak istemişte olabilir.

Bu hatalar ile nasıl karşılaştığınızı anlamam ve test edebilmem adına lütfen adım adım neler yaptığınızı yazabilir misiniz.
Örnek şablon:

1-Müziği açtım.
2-Dünya haritasına girdim.
3-Bölgeye ve oradan savaşacağım bir karşılaşmaya tıkladım.
...

DeletedUser16

Guest
1. si için bir şey söyleyemem oyunla alakalı bir şey ama 2. hata için olası sebepler internet hızınız yavaş olabilir ( ya da aylık adil kullanım kotasını doldurduğunuz için hız düşürülmüştür), tarayıcı çerezlerinden kaynaklanıyor olabilir tarayıcı geçmişinizi silmeyi deneyin bir. Ya da pc ile alakalı bir durumdur. Bende de 2 pc var birisi eski pc de böyle oluyor bazen

DeletedUser16

Guest
N49on5.jpg

Bende şöyle bir şey fark ettim şimdi şekilde olduğu gibi müziği kapat kısmını harita üzerinde olan bir oyuncunun üzerine getirip tıkladığımızda hem müziği kapatıyor hem bu oyuncunun köyüne gidiyor. Aynı şekilde bir bölge üzerine götürünce de bölge açılıyor :)

DeletedUser3

Guest
Evet bu hata tarafımızdan bilinen hatalardan birisidir ve yanılmıyorsam hata giderildi. Müziği açam kapama tuşuna bastığınızda bazen alttaki araziye tıklanıyor.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Sevgili berhudarol, benim amacım oyunda hataları söyleyip bir nebze olsun düzeltilmesinde rol oynamak ve oyunun iyileştirilmesini sağlamak. Fakat siz veya bir başkası açtığım konularda ne yapmak isteğimi nasıl anlamak istiyorsanız onu anlamakta zaten özgürsünüz. Dediğiniz şey, hata yaptığım hissine kapılıyorum.

Müziği açtım, daha sonra kıtaya girdim manuel savaşı başlattım fakat süre kutusu dolmadı baştan açtım.
Daha sonra tekrar savaşa girdim açıldı geçte olsa, ardından savaşı bitirdim müziği kapatmak istedim o ibare çıktı. F5 yaptım ve ardından yine savaş yapıp müziği kapadığımda 2. kez o ibare çıktı.

Bunların doğrultusunda aklınızda bir şüphe var ise size kalmış konuyu da silebilirsiniz haksız olduğumu da söyleyebilirsiniz, ben gördüğümü tespit ettiğimi yahut denk geldiğim sorunları forumda paylaşıyorum tek yaptığım bu farklı bir amaç peşinde olduğum söz konusu dahi olamaz, teşekkürler.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser27

Guest
Mister yazmış olduğun hatalar internetinden kaynaklı olmalı oyunun yaratmış olduğu bir hata değil .Örnek vermek gerekirse benim bu ay internetim nasıl oluyorsa ( "sınırsız diyip 50gb kota oluyor" :p )kotayı aşmışım direk internetimin hızını düşürdüler D-Smartın neti var bende bu söylemiş oldukların youtube video yüklerken müzik dinlerken heleki bunların hepsini aynı anda yapıp oyuna girmeye kalkınca 404 :confused: ( hız düşürmemeleri için müşteri hizmetlerini arayıp hunharca isyan ettim ancak acımadan yarı yarıya kesiyorlar net hızını şimdilik yapcak bişi yok ) :D

DeletedUser27

Guest
Programlar vs uğraşıyorsun sanırım fazlasıyla bilginde mevcuttur.Adsl hızına bakarsın netten eğer onda sorun yoksa tarayıcının çerezleride aynı hatayı yapıyor onları temizlersin - flash playerini gncellersin - onlarda olmadı tarayıcı değiştirirsin yine olmadı sabredersin :)

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Sevgili berhudarol, benim amacım oyunda hataları söyleyip bir nebze olsun düzeltilmesinde rol oynamak ve oyunun iyileştirilmesini sağlamak. Fakat siz veya bir başkası açtığım konularda ne yapmak isteğimi nasıl anlamak istiyorsanız onu anlamakta zaten özgürsünüz. Dediğiniz şey, hata yaptığım hissine kapılıyorum.

Müziği açtım, daha sonra kıtaya girdim manuel savaşı başlattım fakat süre kutusu dolmadı baştan açtım.
Daha sonra tekrar savaşa girdim açıldı geçte olsa, ardından savaşı bitirdim müziği kapatmak istedim o ibare çıktı. F5 yaptım ve ardından yine savaş yapıp müziği kapadığımda 2. kez o ibare çıktı.

Bunların doğrultusunda aklınızda bir şüphe var ise size kalmış konuyu da silebilirsiniz haksız olduğumu da söyleyebilirsiniz, ben gördüğümü tespit ettiğimi yahut denk geldiğim sorunları forumda paylaşıyorum tek yaptığım bu farklı bir amaç peşinde olduğum söz konusu dahi olamaz, teşekkürler.

İyi Forumlar
MisteR

Merhaba Mister,

Sizi kızdıracak yanlış bir söylemimiz olduysa özür dileriz. Yukarıda söylemek istediğimiz oyuncuların yanlış birşeyler yaptığında çıkan uyarıların bir hata değil olması gereken bir durum olduğuydu. Yani oyununuzun çökmesini önlemek için, yapacağınız hamlenin sonlandırılması gibi. Dediğim gibi bunu test edip sizi bilgilendireceğim. Hataları bize göndermekten asla çekinmeyin.

DeletedUser11

Guest
Merhaba Mister,

Sizi kızdıracak yanlış bir söylemimiz olduysa özür dileriz. Yukarıda söylemek istediğimiz oyuncuların yanlış birşeyler yaptığında çıkan uyarıların bir hata değil olması gereken bir durum olduğuydu. Yani oyununuzun çökmesini önlemek için, yapacağınız hamlenin sonlandırılması gibi. Dediğim gibi bunu test edip sizi bilgilendireceğim. Hataları bize göndermekten asla çekinmeyin.

Merhabalar,

Ben bir hatanın yahutta bir sorunun PC'den mi yoksa oyundan mı olduğunu "şıp" diye anlayacak kadar yetenekli değilim kusuruma bakmayın lakin ben sadece karşılaştığım şeyleri buraya yazıyorum, şu düşünce ile hareket ediyorum: "Belki sorundur belki hatadır ben paylaşayım da ne olduğunu hep beraber öğrenelim." ve her zaman da bunun çabası içindeyim.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Mister yazmış olduğun hatalar internetinden kaynaklı olmalı oyunun yaratmış olduğu bir hata değil .Örnek vermek gerekirse benim bu ay internetim nasıl oluyorsa ( "sınırsız diyip 50gb kota oluyor" :p )kotayı aşmışım direk internetimin hızını düşürdüler D-Smartın neti var bende bu söylemiş oldukların youtube video yüklerken müzik dinlerken heleki bunların hepsini aynı anda yapıp oyuna girmeye kalkınca 404 :confused: ( hız düşürmemeleri için müşteri hizmetlerini arayıp hunharca isyan ettim ancak acımadan yarı yarıya kesiyorlar net hızını şimdilik yapcak bişi yok ) :D

Merhabalar,

Bizim evin interneti de sınırsız dendi lakin 15 günde doluyor kota çok girince veya fazla aygıttan internete bağlanınca dediğim gibi 15 ila 20 günde kota dolar ve internet hızı yavaşlar.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser16

Guest

Aynı sorun bende de var daha 1 hafta var ayın bitmesine 50 gb doldu hemde kullanmamaya çalıştığım halde :D Kullansam 1 hafta da bitiririm zaten. 50 gb nedir sınırsız diye alıyoruz 50 gb kota koyuyorlar :)

DeletedUser3

Guest
Merhabalar, oyundaki grafik ayarlarınızın düzeyi nedir?

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Grafik Düzeyi'ne nereden bakıyoruz bilemedim ben onu şimdi açıklar mısınız zamanınız almazsam?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

O linki açıp gerekli işlevi yaptım bu ekran geldi:

j2vMX9.png

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser27

Guest
Aynen bende de son sürüm ozaman grafikleri düşürüp kotamızı aşmadan idare edeceğiz :D
Kotayı aştık direk hızı kesmişler , kotayı aştık bari siz hızı kesmeyin hızı kesmemiş olsalar hani :p

DeletedUser3

Guest
Merhabalar Mister,

Dediklerinizi test etmeye çalıştım ama hata penceresi ile karşılaşmadım. Bu akış hatasının hangi şartlarda çıktığını tam olarak öğrenip sizleri bilgilendireceğim.