• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi (CEVAPLI) Tüccar komisyonu - 166

• Konuyu başlatan DeletedUser337
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Gelişmekte olan yeni yoldaşlıklar daha zor bir dönemden geçiyor. Hem kendi ihtiyaçlarımız hem de yoldaşların ihtiyacına yetişmek çok zor oluyor. Zaten haritada uzaklık sebebiyle sıkıntılar yaşandığından tüccar teklifleri de hep yüksek kalıyor. Aslında tüccarın aldığı komisyon puanlara göre düzenlenirse çok güzel olur yada seviyelere göre artan bir hal alabilir. Örneğin; 1-5000 puan arasına %20 komisyon, 5001-10000 puan arasına %30 komisyon gibi. Haritada yakınlık uzaklık sorunu giderilse bile bence böyle bir duruma ihtiyaç var. Rakamlar filan ayarlanabilir nasılsa. Araştırma ağacındaki hammaddeleri toplayıp, bir de yapıları geliştireyim derken 40 dereden su getiriyoruz resmen. Etraf oldukça boş ve teklifleri sunanların tekliflerine ulaşmak çok zor. Oyuncu 2000 çelik koymuş 2000 mermer istiyor, komisyonla bu 3000 oluyor, ben zaten 3000 tamamlayana kadar 1 hafta geçiyor. Kendim teklif koysam bu sefer de millet kıtlıktan alım yapamıyor, 3-4 gün içinde zar zor satılıyor, bazıları ise alınmadığından süresi bitiyor zaten. Aktif oyuncu sıkıntısı var. Umarım komisyonlar belli bir puana göre biraz daha azaltılabilir.

Teşekkürler.

DeletedUser3

Guest
Bu değişik bir öneri ama hayata geçirilmesi bence zor, masraflı ve zaman gerektirecektir. Ayrıca peri kadim mucizesi ile çelişebileceğini düşünebilir oyun yapımcıları. Tabii kişisel düşüncem. Ben bu öneriyi iletiyor olacağım. Son karar oyun yapımcılarına aittir.
"Çiçekli Tüccar Loncası"
Her seviyede tüccarın istediği fiyatı indirir ve toptancıdaki mal miktarlarını artırır. Bununla da kalmayıp geçitlerin(tüm misafir ırkların) sağladığı üretim artışını da artırır.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Dediğinizi anladım, o zaman şöyle diyeyim. Araştırma ağacında perilere gelene kadar yeni oyuncular olarak çok güçlük çekiyoruz. Belki bizlere bir faydası olmaz ama yeni başlayacak olanlara bir faydası dokunabilir. Periler kısmına gelene kadar sanırım 2 yada 3 ay daha vakit gerekir benim seviyemdeki biri için. Çoğu kişi her ne kadar aşırı gelişmiş olsa da yeni başlayanlar geri planda epey zorluklar çekiyor. Yaşanılan bu olumsuzluklar da oyunu çabuk bırakmaya sebep olabiliyor. Elvenar'ın uzun süreli bir oyun olduğunu düşündüğümde bu tip eklentilere ihtiyaç var gibi görünüyor. Hem yarın yeni bir server açılması gibi bir durum olursa, yeniden başlamak istersek de bize de faydası olacaktır. Umarım uzun vadede de olsa yapılır.

Hoşça kalın.

DeletedUser3

Guest
Fikrinizi ilettim ama ben biraz detay ekledim. Umarım yardımı olur.

Örnek:

Eğer oyuncu 0 puanda veya büyükse ve 3000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %10
Eğer oyuncu 3000 puanda veya büyükse ve 6000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %20
Eğer oyuncu 6000 puanda veya büyükse ve 10000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %30
Eğer oyuncu 10000 puanda veya büyükse ve 70000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %40
Eğer oyuncu 70000 puanda veya büyükse ve 150000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %50
Eğer oyuncu 150000 puanda veya büyükse ve 250000 den az ise Tüccar'ın fiyatı %60
Bu şekilde gitmekte...

Not: Değerler sadece fikir vermek amaçlıdır.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Teşekkür ederim. Evet, benim de anlatmak istediğim tam olarak buydu.

Hoşça kalın.

DeletedUser3

Guest
Cevap: Ne yazık ki bu öneri oyun yapımcıları tarafından olumsuz bulunmuştur.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.