• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Tüccar Tüccar - Sikke ve Erzak Alışverişi

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Ekran Alıntısı.PNG

Bu önerinin özellikle gelişmekte olan yeni oyuncular için işe yarayacağını düşünüyorum.
Resimde görüldüğü üzere 90k sikkeye bile sahip değilim :) Bu yüzden şuan hiç bir şey yapamıyorum.Sikke kazanmanın tek yolu salon bağışı,komşu yardımı ve konutlar.
Konutların seviyesi düşük,salon yardımı yok,komşu yardımının da belli bir süresi var.
Önerim ; tüccarda sikke verip ürün alabildiğimiz gibi ürün verip sikke ve erzak alabilmek.
Ürün kazanımı sikke ve erzağa göre daha kolay olduğu için en azından bu sıkıntımızı bu şekilde giderebiliriz.

(Sevgili lucas bununla ilgili bir şey söylediyse ve kaçırdıysam kusura bakmayın)

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Oyunun başlarında hiç sikke ve erzak eksiği çektiğimi hatırlamıyorum.. Çok hızlı ilerlemiştim ve her hafta da kuleyi 3 kat bitiriyordum en başlarda bile.. başka bir şekilde çözersiniz bu problemi.. Bunu yapmazlar gibime geliyor.. Oraya her şeyi koyup sikke ve erzağı koymak akıllarına gelmemiş olamaz : )

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Oyunun başlarında hiç sikke ve erzak eksiği çektiğimi hatırlamıyorum.. Çok hızlı ilerlemiştim ve her hafta da kuleyi 3 kat bitiriyordum en başlarda bile.. başka bir şekilde çözersiniz bu problemi.. Bunu yapmazlar gibime geliyor.. Oraya her şeyi koyup sikke ve erzağı koymak akıllarına gelmemiş olamaz : )

Oyunun başında kulede 3 kat bitirmeyi nasıl yaptınız? Çünkü ben 1.katı zor geçtim. Tüyolarınızı dinlemek isterim :)

DeletedUser1471

Guest
Oyunun başında kulede 3 kat bitirmeyi nasıl yaptınız? Çünkü ben 1.katı zor geçtim. Tüyolarınızı dinlemek isterim :)
1. Katı askerle bitiriyorum mesela ben birliğin canını yükseltmek için kadimler var insanlar için mabet elfler için dövüş manastırı onları geliştirmem gerek e o kadiminde açılmasına daha var :) 2.3 kat ise malla geçiyorum alışa alışa tecrübe edinirsin zamanla yerine oturur taşlar biraz sabret^_^

ROSAMIA Tüccardan dediğiniz gibi sikke alışverişi yapılsaydı,ben elemntallere gelmiş olurdum en az:)
Ama bence bu kadar sikke elde etme yolu yeterli bence bir sürü alternatif yol var.Konutunuz varsa konuttan,yoksa yardıme derek,yoksa büyük salona gelen bağışlardan o da yoksa etkinlik yapılarından alabiliyorsunuz.

Eğer 20000 puanın üzerindeyseniz "HIGH MAGES" yoldaşlığına katılımınızı bekleriz...:)
Oyundan mesaj yazıp bana bildirebilirsiniz.Turnuvada ,sonsuzluk kulesinde ve yoldaşlık maceralarında aktif oyuncular bekleriz...
Oyuncu adım: Elf Kerem Cihat

Son düzenleme:

ROSAMIA

Çalışkan Üye
bence bir sürü alternatif yol var.Konutunuz varsa konuttan,yoksa yardıme derek,yoksa büyük salona gelen bağışlardan o da yoksa etkinlik yapılarından alabiliyorsunuz.

Bunları zaten bende biliyorum (ki paylaşımda belirtmişim)
Fakat yeni oyuncular için yeterli değil.
Kaldı ki bu yenilik gelse bile sizi elemantellere taşıyacak şekilde gelmez. 10 kalasa 100k altın verecek değiller :)

Raithen

Özel Üye
Tüyo demeyelim de ben neler yaptığımı yazayım.. yeni oyuncular için aslında bir çok şey daha kolay..
Atölye sayımı 8 yapmıştım, ideal rakam 8 bence.. kültür de en az imalathane veya atölye kurmak kadar önemli hatta daha önemli : ) Peri ırkına gelene kadar kültürümü hep %190 civarında tuttum..
Büyü akademisini yükseltmiştim düzenli olarak büyülüyordum imalathane ve atölyeleri.. sikke erzak fazlası bile oluyor bu şekilde en azından ben öyle ilerledim..
Kulede başları asker sonraları pazarlık ile kolayca 3. Kata çıkarabilirsiniz..
Son olarak iyi ve aktif bir klana katılmıştım oyunun başlarında bu da hızlı ilerlememde çok katkı sağladı..

ROSAMIA

Çalışkan Üye
Tüyo demeyelim de ben neler yaptığımı yazayım.. yeni oyuncular için aslında bir çok şey daha kolay..
Atölye sayımı 8 yapmıştım, ideal rakam 8 bence.. kültür de en az imalathane veya atölye kurmak kadar önemli hatta daha önemli : ) Peri ırkına gelene kadar kültürümü hep %190 civarında tuttum..
Büyü akademisini yükseltmiştim düzenli olarak büyülüyordum imalathane ve atölyeleri.. sikke erzak fazlası bile oluyor bu şekilde en azından ben öyle ilerledim..
Kulede başları asker sonraları pazarlık ile kolayca 3. Kata çıkarabilirsiniz..
Son olarak iyi ve aktif bir klana katılmıştım oyunun başlarında bu da hızlı ilerlememde çok katkı sağladı..

Tesekkür ederim :)

Kaldı ki bu yenilik gelse bile sizi elemantellere taşıyacak şekilde gelmez. 10 kalasa 100k altın verecek değiller
Orası lafın gelişiydi.Fakat size katılıyorum ilk başlayanları yetmeme konusunda.Fakat bunu tüccardan değil de mesela bir büyü olabilir (depo dolumu dışında) ve bununla büyük salonunuzu büyülersiniz % kaç artırır orasını bilemiyorum ama hem konutun hem büyük salona gelenlerin hem de yardım yaptığınız zaman sikkeleri artıran bir büyü olabilir veya sizin dediğiniz gibi tüccarda mal satıp karşlığında sikke ve erzak alabilmek. Ama eğere sizin dediğiniz gibi olursa toptancının bir anlamı kalmaz.Örneğin 100 büyülü toz koyuyorsunuz ve sikke alıyorsunuz ama onunla gidip toptancıdan diğer malları alırsanız tüccarın bir görevi kalmaz.

ROSAMIA

Çalışkan Üye
mesela bir büyü olabilir (depo dolumu dışında) ve bununla büyük salonunuzu büyülersiniz % kaç artırır orasını bilemiyorum ama hem konutun hem büyük salona gelenlerin hem de yardım yaptığınız zaman sikkeleri artıran bir büyü olabilir

Evet dediğiniz büyü yöntemide mantıklı.