• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Tüccar Tüccar

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Ticarette, Tekliflerin başlığı içeriğindeki iki başlıkta "Teklif" ve "Talep" yazıyor.

Aqmap7.jpg

Peki, Teklif ver kısmında da neden "Talebin" yerine "İsteğin" yazıyor? Bence üstteki ile aynı yazması daha doğru.

5kdJbM.jpg

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Yani benim dediğim şeklinde olma ihtimali yok mudur?

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

"İstediğin" yerine de diğeri gibi "Talep" yazmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser27

Guest
İstediğin" yerine de diğeri gibi "Talep" yazmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Teklifi sen yaptığın için ilk başta "istediğin" kelimesi getirilir.Teklifi yaptıktan sonra bu artık senin içinde talep olur başka oyuncuların teklifleri içinde talep olur. Talep ile istek arasında pek bir fark yok ancak her istek talep anlamına gelmez paran yoktur veyahut ürünü karşılayacak gücün yoktur buda senin alabileceğin ürüne karşı amacın (veya hayalin) olmuş olur.Kullanım doğru bir kelimedir.Bu şekilde kalması daha uygun olabilir pek bir sıkıntı olmuyor. :)

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bir kültür binası hakkındaki oylamada da ben senin gibi düşündüm.
Bu konuda da benim düşüncem buydu TuborgTR.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser27

Guest
Benim gibi düşünmüş olabilirsin ama o konu ayrı bu konu ayrı düşünceler farklıdır.Şu anki konuda benimde düşüncem senin düşüncen ile zıt yönde

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Mesele o değil, ama düşünce biçimi aynı demek istedim.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar Mister,

Orijinaline sadık kalmak şu an için en doğru seçim olacaktır.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Siz öyle uygun görüyorsanız peki.

İyi Forumlar
MisteR