• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

tebrikler...

SuseLL

Üye
merhaba arkadaşlar,
bu konuyu açmamın sebebi bu oyuna ilk başladığımda yüzlerce oyuncu arkadaşımızın ve bunların çoğuda efsane oyunculardı.
yapılan haksızlıklardan dolayı oyunu bırakmaları ve bizimde her zaman eğlenerek tartıştığımız ahlaki sınırlar çerçevesinde tatlı polemiklerimizin olduğu ve tüm oyuncuların severek katıldığı forumun ayda 3-5 post yayınlanan ve tamamı aynı kişilerden oluşan oyuncu grubuyla kendi haline bırakılan forumu öldüren yönetimin gitme kararı tamda yerinde olmuş bu kararlarından ötürü ben klanım adına ve oyunu bırakıp giden tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.
buraya kadar okuduğunuz gibi alenen paylaştığım hiçbir postta asla ne hakaret ne küfür nede saldırı vs. olmamasına rağmen defalarca ban yedim yediğim bana itiraz etmek isteyincede ban yedim öyle ya şeffaf konuşuyoruz.
pann community manager bu oyunda çok hatırı sayılan iyi bir kariyeri olan oyuncularla iç içe konuşan gülen eğlenen bir yöneticiydi.
kendisi ayrıldıktan sonra yaklaşık 6 yıldır pann nickini kullanan yani mevcut pann foe isimli oyundan buraya geçmiş ve pann nickiyle devam etmiştir yani pann kendisine ait bir nick yada imaj değildir. foe oynayan herkes bilirki oradaki c.m. ve modlar asla ve asla kendilerine laf söyletmez ve asla eleştirilemezler inanmayan gidip şansını deneyebilir kapı orda.
mevcut pann ordaki tutumu ile burda da kendini asla eleştirilemez laf söylenemez konu edinilemez gibi bir yöneticiye yakışmayan tavırlarla oyuncuların ağzını kapatıp banlayıp sonra itirazlarıda banlayıp konuları istediği gibi yönetime hakaret yönetime agresif tavırlar gibi maddelerle kitleyip kapatıp susturarak kısacası böcek muamelesi yaparak bir çok efsane oyuncunun hesaplarını silmesine sebep olmuştur.
tehdit edildim diyor ve gidiyoruz diyor ne zamandan beridir inno çalışanları gittiğini duyurarak gidiyorlar soruyorum?
inno games le işleri bittiğinde biz bıraktık bakın haberiniz olsun bırakmak isteyen olursa bıraksın imajı vermek midir inno ya vefa olarak senelerce hizmet eden insanların son hediyesi bu :)
öncelikle giden yönetime bir kaç bilgi verelimde kibirden göremedikleri birkaç konuya vakıf olsunlar giderken
1. forumlar fikirlerin ve düşüncelerin özgürce paylaşıldığı ortamlardır
2. ahlaki sınırlar çerçevesinde bakın altını çiziyorum ahlaki sınırlar çerçevesinde kimseye küfretmeden hakaret etmeden dini ve siyasi tartışma başlatmadan bu maddeler haricinde herkes istediği gibi konuda açar , espirisinide yapar , eleştirisinide yapar ister yönetimi eleştirir ister kuralları eleştirir.
3. forum demek özgün platform demektir özgün demek insanlar dilediğince iletişim kursunlar, katkıda bulunsunlar, tartışsınlar, yada eğlenceli vakit geçirsinler demektir.
forum.elvenar.usa
forum.elvenar.ru
forum elvenar.en
bunlarda elvenarın diğer ülke forumları buralarda insanlar bırakın C.m eleştirmeyi cm ile bir olup modlarla beraber forum kurallarını tartışıyorlar ve herkes tamda olması gerektiği gibi özgürce fikrini dile getiriyor.
siz tr elvenarda forum yönetimi diye başlayın hele cümleye daha cümleniz bitmeden ban yersiniz ve buna itiraz etmek için geldiğiniz hesaplada anında ban yersiniz denemesi bedava
burada yönetim insanlara resmen yıllardır böcek muamelesi yaptı bir kaç yürekli oyuncu varsa gelsin itiraf etsin.
pann isimli kullanıcı asla dokunulmaz ulaşılmaz ve şikayet edilemez konumdaydı.
tehdit edildiğini söylüyor hayır tehdit falan edilmedi sorunlar dile getirilip rica edildi.
burda rica şansı olmayan arkadaş içinde ban butonu olmayan bir yerde yaptı bunu hepsi bu kadar.
çünkü bu oyunu oynayan herkes bilirki yönetimi eleştirmeniz imkansızdır bakın zordur demiyorum imkansız hemen böcek gibi ezer ve geçerler hepte böyle oldu bu.
şansım adına söyleyeyim bütün postlarımda sevgili pann, sevgili virtus diye saygı ile başlayıp saygı ile bitirmeme rağmen defalarca ban yedim neden çünkü ulaşılmaz nick öyle istiyordu kılıf yöneticilere hakaret (hafif) böyle bişey olabilir mi
yöneticileri hedef aldığım tüm postlar serilsin forumda attığım tüm postlar eğer yöneticilere hakaret etmişsem küfür etmişsem şerefim üzerine yemin ederim hesabımı silip defolup gidicem meydan yine onların olsun.
arkadaşlar bu forumu kullanılamaz konuşulamaz hale biz getirmedik zorla sustura sustura mevcut yönetim öldürdü bu forumu onlara her kim ne dediyse ben kendilerini tebrik ediyorum ve yönetimden ricam bir kez olsun bırakın özgürce bir post kalsın şurada. buranın forum olduğu ve herkesin eleştirilebilir olduğu bir kez olsun oyuncular tarafından görülsün değerlendirilsin.

windstorm

Tecrübeli Üye
Söylediklerinin üzerine daha fazla söyleyecek hiç bir şey yok... Her söylediğin çok doğru, forumda hiç hareket yok, forumu cazip kılan bir aktivite yapılmıyor insanları burayı aktif halde kullanması için neşeli bir ortam yok, soğuk bir ortamda neşelendirmeye çalışsak ta ona da engel olundu yani kısacası bu değişim bence de çok uzun zamandır gerekiyordu.
Açıkçası ben bu durumdan memnun oldum. Şu forumda bende dahil senin kadar açık sözlülükle fikirlerini dile getiren olsaydı bu değişim çok daha önce olurdu

Umarım yeni başlıyacak yönetim bu şekilde devam etmez ve insanların fikirlerini sorup eğlenceli neşeli aktif bir forum olur bundan sonra.

Son düzenleme:

SuseLL

Üye
şu forumda bulunan tüm bilgi portalları emektar oyuncular tarafından oluşturuldu emek verildi zaman harcandı
tristeria isimli oyuncu arkadaşımız gerek kadim gerek geliştirilebilir yapılar konusunda dünya kadar bilgi paylaştı,
themeibo oyuncu arkadaşımız elvenara rehbercik isimli çalışmasıyla yeni başlayan tüm oyuncu arkadaşlara rehber oldu , hepimiz elimizden geldiği kadar kattık emek verdik teşekkür beklemeden yapıldı tüm bunlar.
düşünsenize yıllarınızı emeğinizi zamanınızı harcadığınız oyunda forum kuralları dışında birde yöneticilerin keyfi alınganlık kurallarına da uymak zorundasınız ve haklı çıkmanız yada serzenişte bulunmanız imkansız.
insanın öyle zoruna gidiyorki haksız yere susturulmak ban yemek bi anda oyundan da forumdanda nefret eder hale getiriyorlar insanı ama ben nefret etmedim sabrettim, sabretmeyenler gitti zaten forumda geriye doğru postlara bakın etkinlikler hariç 10 kişi yoktur post açan hep aynı kişiler hep aynı kişiler.
kavga etmedik mi ettik özelden oyuncularla küfürde vardı hakarette vardı özelde o yüzden yediğim tek bir ban için bir kez olsun ses etmedim çünkü alenen kural ihlali küfür hakaret vat elbette sonucu belli tıpış tıpış başka hesapla oynadık bende kavga ettiklerimde demek istediğim şeffaf konuşmak dedikya işte şeffaf haksızsak haksısız arkadaş, ama sesimiz hep haklıyken kesildi ve neden diyemeden tekrar kesildi 100 hesapla gel 100 üylede ban yersin öyle bir düzen vardı.
sen insanları burda çocuk ağzı kapatır gibi onurunu gururunu hiçe sayıp çöp muamelesi yaparsan birileri çıkar ve hükmünün geçmeyeceği bir mecradan seslerini duyururlar tekrar diyorum kim yada kimler yapmışsa eline sağlık bundan sonra burada forum kuralları çerçevesinde insanlar özgür kalır artık, yönetici adı altında herşeyden nem kapıp böcek muamelesi yapılmaz artık insanlara.
biz insanlar yeri geldi annemizi babamızı eleştirdik, devlet liderlerini eleştirdik, tarih adamlarını eleştirdik, bilim adamlarını eleştirdik soruyorum bu yönetim bu saydıklarımdan üstün mü hiçbirşey söylenemez tartışılamaz var mı böyle birşey neyse ben daha fazla uzatmıyorum konuyu kişisel hale getirmenin lüzumu yok burada söylenenler tüm elvenar oyuncuları adına söylendi savunuldu dile getirildi çünkü bir gün mutlaka her oyuncu bu muameleye maruz kalacaktı.
ben size özgür forumlar diliyorum saygılarımla

windstorm

Tecrübeli Üye
Buranın eğlence ortamı oyun ortamı olduğu unutulmasın lütfen sayın yöneticiler gülüp eğlenmemiz gerekiyor tabiki hakaretler olmadan tabiki eğlenirken gurur kırıcı saygısızca davranmadan verilen emeğe saygı duyulup desteklenerek ten devam etmeli.
Ben tristeria arkadaşımızın veya themeibo arkadaşımızın paylaşımlarına yöneticilerden hiç birinden destek geldiğini teşekkür edilip oyuncuyu daha çok motive ettiğini görmedim bunlar belki küçük görünen ama ciddi sorunlar bence