• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Tüccar Yeşil - Kırmızı

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Resimde gördüğünüz üzere "Teklifi sil" butonu yeşil, "Teklifi tut" butonu kırmızı.
Mantık olarak düşünürsek olumlu bir durumda yeşil, olumsuz bir durumda kırmızı renk görmemiz gerekiyor.
Buna göre, oyundaki ibare renkleri ne kadar doğru?

o9jM8k.jpg

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Yeşil onay vermek anlamındadır dolayısı ile yeşil olarak temsil edilir.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Detaylı düşündüm, bana göre tam tersi olmalıydı.
Yani siz düşününce benim düşündüğüm sizin aklınıza gelmiyorsa sorun bende sanırım. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser69

Guest
Oyunun mantığına göre; bir işlemi onaylayacaksanız "yeşil"e tıklamanız gayet normal. İşlemin olumsuz olarak cereyan etmesini talep etmek onun onaylanmayacağı anlamına gelmez ki.
Bir büfeye gidiyorsunuz, sigara almak istiyorsunuz; haliyle sigara içmek olumsuz bir davranış ve siz bunun için otomat düğmesine "ok" olarak tıklatıp sigarayı alıyorsunuz yani işlemi onaylıyorsunuz. Tabii "uleyn hem para veriyoruz hem de zehirleniyoruz" diyoruz. Eskilerin deyimiyle "hem mala hem cana" kastediyoruz ama maalesef "taammüden" buna girişmiş oluyoruz.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Anladım, neyse çok ciddi bir sorun değildi gözümde ama aklıma takıldı diye sormuştum. :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser

Guest
Oyunun mantığına göre; bir işlemi onaylayacaksanız "yeşil"e tıklamanız gayet normal. İşlemin olumsuz olarak cereyan etmesini talep etmek onun onaylanmayacağı anlamına gelmez ki.
Bir büfeye gidiyorsunuz, sigara almak istiyorsunuz; haliyle sigara içmek olumsuz bir davranış ve siz bunun için otomat düğmesine "ok" olarak tıklatıp sigarayı alıyorsunuz yani işlemi onaylıyorsunuz. Tabii "uleyn hem para veriyoruz hem de zehirleniyoruz" diyoruz. Eskilerin deyimiyle "hem mala hem cana" kastediyoruz ama maalesef "taammüden" buna girişmiş oluyoruz.

Bu mesajı yoldaşlık sohbetinde vermek istiyorum,hatırlatır mısın abi :p