• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Yeni Server Gelmeli (Arendyll Tekeline Son)

Altan Reyiz

Yeni Üye
Merhaba ben yaklaşık 4 sene önce elvenar oynuyordum hesabımıda belli bir konuma getirip bıraktım. Fakat şimdi yeniden başlamak istiyorum ancak bunca yıl sonra bile ARENDYLL serverinin yanına ek bir sunucu açılmamış. Oyunu bıraktığım dönemde Araştırmanın en sonunda buçukluklar vardı ve şimdi onlarca yeni araştırma eklenmiş. Bu güncellemeler güzel fakat bunun yerine yeni bir sunucu açılırsa hem yeni başlamak isteyen kullanıcılar için bir ilham olur hemde oyunun kullanıcı sayısı artar diye düşünüyorum. Keza yeni başlayan birinin diğer oyunculara yetişme şansı şuan neredeyse sıfır. O yüzden çoğu oynamak isteyen insan hiç başlamıyor yada birkaç hafta sonra bırakıyor. Elvenar ekibimim ARENDYLL'nin yanına yeni bir sunucu açması hem kendileri hemde oyuncuların menfaatine olacak diye düşünüyorum.

Virtus

Özel Üye
Merhaba @Altan Reyiz

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim.

Yeni bir dünya açılması için, hali hazırda bulunan ARENDYLL dünyasındaki oyuncularımızın belli bir sayıya ulaşması gerekmektedir. Henüz bu seviyeye ulaşmadığı için şu an yeni bir dünya açılması söz konusu görünmüyor. Gelecekte bu konuda neler olur hep birlikte göreceğiz.

Gzcc

Üye
Bu öneri çok kez yapıldı verilen cevap yıllardır aynı, oyuncu sayısı belli bir sayıya hiçbir zaman ulaşmayacak, oyunun yapısı çok yavaş ilerlediği için yeni oyuncuları sarmıyor. Şuan en iyi ihtimalle varolan sayının 10'da 1i gerçek oyuncu geri kalanlar yan hesap veya oyunu bırakmak üzere olan yeni oyuncular, oyun çıkmazda dönüp duruyor:) canı sıkılan bikaç hesap daha açıyor:)

DNDR-ASR

Süper Üye
karşılıklı rekabet olan bir oyun değil ki yeni servera ihtiyaç olsun 1 tane server orada bir kaç yüz kişi ya var yok bu şartlarda yeni server açılması bence pek olası değil

yeni server olunca orada yeni başlayan biri çıkıp 1. olacak mı sanıyorsunuz aynı kişiler tecrübe ve boş zaman avantajları ile yine aynı sıraya yerleşecek burada onları yakalayamıyorsanız orada hiç yakalayamazsınız

mevcut serverda yeni başlayan bir hesap 2 senede son devreyi yakalar (o kadar süremez de hayat oyundan ibaret değil günden bir kaç saatten fazla ayıramayacağınızı varsayarak -bir de son devre çok kazık ilk 1 yıl 18 devre, son 1 yıl da 19. devre :D-)

son devredeki hesapların gidecek bir yerleri yok duvarları izliyoruz oyuna bile girmiyorum çoğu gün yeni başlayan biri gayet kolay yakalar yukarıdakilerin onları beklemekten başka yapabilecekleri bir şey yok

şu an yeni server talebi ile ilgili tek mantıklı gerekçe eskilerin kadim seviyelerine ulaşmak yeni sistemde pek mümkün gözükmüyor artık tüm kadimleri kurayım hepsini 35 yapayım arada bir 1 hafta tatile çıkarım hallederim modeli mümkün değil ihtiyaca tarza göre doğru kadimleri seçmek onlara yönelmek falan gerekiyor ancak yapabildiğiniz turnuva kadar kadim seviyeniz olabilir ama bu durum sadece yeni başlayan biri için değil ilk etapta kadimlere çok önem vermemiş sonraya bırakmış ya da daha dürüst oynamış herkes için geçerli bir sıkıntı o açıdan yeni server artık daha adil kurallarla daha adil kadim seviyeleri sağlar ama bu istisnayı bir tarafa bırakırsak (çünkü sıralamayı çok etkileyen bir durum değil kurmadığınız kadimin yerine depo kurun daha fazla puan verir) yeni server sıralama açısından hiç bir işe yaramaz tabi o servera gelmeyenler olacaktır mesela ben gelmem ama herkesin geldiğini varsayın şu an ki ilk 50 neredeyse olduğu gibi aynı kalır biraz kendi içinde yer değiştirir biraz araya girenler olur ama genele bakıldığında aynı kalır

Raithen

Özel Üye
Sonradan baslayan oyuncularin zaten 6 yildir oynayan her hangi birine yetismesi sacma olurdu.. 2 yildir oynuyorum yukaridakilere yetismek gibi bir kaygi hic duymadim bu sebeple..

Adam demis kapasite dolarsa yeni server acilir diye mantiklisi bu zaten kimse fabrikası dusuk kapasitedeyken gidip yeni bir fabrika kurmaz yatirim yapmaz vs..

Bizim klanda bir cok yeni oyuncu var yeni oyuncular oyunu oynamiyor diye dusunmenin dogru olmadigini dusunuyorum.. herkes hirsli olmak aa ilk 50 ye giremedim oyunu birakiyorum modunda oynamak zorunda degil.. keyfine oynuyor bir cok insan yarin obur gun sıkılır siler ayri konu ama ilk 50 ye giremedim diye silmez..

DNDR-ASR

Süper Üye
Hazır en bariz örneklerden biri yazmışken inceleyelim bakalım :D

1654066230856.png
1654066450811.png

Raithenin aramıza katıldığında ben 1,1 milyon ile muhtemelen 15-25 arası bir yerlerdeyimdir hala aynı yerdeyim gidebilecek bir yer yok çünkü

demek ki neymiş yakalanabiliyormuş ;) yani neredeyse :D

Son düzenleme:

Raithen

Özel Üye
Hahaha.. ben tarz olarak arastirma agacinda yavas ilerleyen bir oyuncuyum.. hizli ilerleyen bir kisi benimle ayni surede rahat 1m+ olurdu heralde..