• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Yeni Turnuvalar Hakkında Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Bu konuda yapımcılar ne düşünüyor tabii bilemiyoruz 10. sandığa ulaşmak kolay değil aslında ama şu başlık altına da yazarsanız iletilmesi için bir şansınız olabilir tabii, neden olmasın:
Temmuz 2017 - Süper Öneri Sunumları
Burada size katılmıyorum, 10. sandık aslında çok kolay ve oyuncuların puanlarıyla ilgisi yok, düşük puanlı ve fazla mal üretmeyen bir hesapta turnuva yüksek puanlı hesaptan çok daha kolay, yani herkes eşit, yeterki yoldaşlık birlik beraberlik sergilesin.
Super Öneri Sunumu yazmak kolay da, ama şu var, herkes bizimle aynı fikirde olmayabilir, çünkü 7-8 sandık açmayı zorlanan yoldaşlıklar var ve bu yüzden önerimizi beğenmeyecekler, yeterince beğeni toplamayan öneri de benim anladım kadarıyla iletilmiyor.

DeletedUser3

Guest
Burada size katılmıyorum, 10. sandık aslında çok kolay ve oyuncuların puanlarıyla ilgisi yok, düşük puanlı ve fazla mal üretmeyen bir hesapta turnuva yüksek puanlı hesaptan çok daha kolay, yani herkes eşit, yeterki yoldaşlık birlik beraberlik sergilesin.
Super Öneri Sunumu yazmak kolay da, ama şu var, herkes bizimle aynı fikirde olmayabilir, çünkü 7-8 sandık açmayı zorlanan yoldaşlıklar var ve bu yüzden önerimizi beğenmeyecekler, yeterince beğeni toplamayan öneri de benim anladım kadarıyla iletilmiyor.

Merhaba Zaira,

Birlik ve beraberlik zaten zor, yani bir yoldaşlıkta herkesin katılımı. Bu yüzden 10. sandık açmak evet biraz zor bizce. Bu 10. sandığa zor ulaşılır dan daha çok o birlikteliği oluşturmanın zor olmasından bahsetmekteyiz.

Oyuna 11. sandık eklenseydi değişen bir şey olmayacaktı diye düşünüyoruz çünkü bu sandık konulursa herkes için var olacak. Aksine sandık eklenmesi belki daha az ama öz yoldaşlık oluşumunu tetikler.

Önerilerin iletilme önceliğinde beğeniler en son sırada yer almaktadır çünkü yapılamayacak olan, çok karmaşık, yapılması aylar sürecek, oyun yapımcıları tarafından daha önce yapılmayacağı söylenen ama çok beğenilen bir öneriyi iletmemizin pek de bir anlamı olmuyor ne yazık ki. Bu tür önerilerin altına gereken yorumları yazmaya çalışıyoruz. Böyle bir öneri daha önce sunulmadığı için iletilebilir.

DeletedUser774

Guest
En oluru sandıkların iyileştirilmesi ve gereken puanın düşürülmesi başta bence belli bir kitleye çıkıldığında sandık sayısı artırılabilir. Benim loncam açıyor 7-8 sandık ama 2-3 turnuva sonra ara vermek zorunda kalıyoruz.

DeletedUser3

Guest
En oluru sandıkların iyileştirilmesi ve gereken puanın düşürülmesi başta bence belli bir kitleye çıkıldığında sandık sayısı artırılabilir. Benim loncam açıyor 7-8 sandık ama 2-3 turnuva sonra ara vermek zorunda kalıyoruz.

Merhaba Novablood,

Sandık puanları zaten düşürülmüştür. Tekrar bir düşürme uygulaması beklenmemektedir. 25 kişilik bir yoldaşlıkta 25 kişi de en az 6 turnuva bölgesi tamamladığında 10. sandık rahatlıkla açılabilir. Sandık puanlarının düşürülmesi değil ama çalışkan yoldaş bulmak önem taşıyor.

Düşük puanlı oyuncuların daha kolay bölge tamamlayabildiğini de unutmayınız. Evet, turnuvalarda düşük puanlı oyuncular büyük puanlı oyunculardan daha avantajlıdır.

DeletedUser774

Guest
Yani diyorsunuz ki 25 kişilik lonca olmaktansa 2-3 kişilik gerisi çöp hesap olan elemanlarla devam edelim 25 klan yerine 200 klan olsun vay be bi adminin bunu demesi ne vahim.

DeletedUser3

Guest
Yani diyorsunuz ki 25 kişilik lonca olmaktansa 2-3 kişilik gerisi çöp hesap olan elemanlarla devam edelim 25 klan yerine 200 klan olsun vay be bi adminin bunu demesi ne vahim.

Merhaba Novablood,

Hayır yukarıda yazdığımdan nasıl böyle bir yorum çıkarabildiniz anlamak güç doğrusu. Tekrar okumalısınız. Demek istediğimiz 25 kişinin de aktif olarak çalıştığı bir yoldaşlık. 25 kişinin her biri 6 bölge tamamlamalı ki 10. sandık açılabilsin. Yoldaşlığınızdaki düşük puanlı oyuncuların da turnuvaya katılabileceğini ima etmiştik.

DeletedUser4

Guest
Sayın Berhudarol, benim biraz değişik bir tavsiyem olacak, bu 10. sandıktan çıkan ödülün tam olarak ne işe yaradığının pek çok oyuncu tarafından bilinmediğini düşünüyorum. Bana özelden mesaj atıp soran bile var 10. sandıktan ne çıkıyor diye. Yardımcı olmak babında seve seve cevap veriyorum ama bunları cevaplamak biz oyuncuların vazifesi değil diye düşünüyorum. Haksız mıyım? Mesela Plan nedir ve nerede kullanılır. Bu oyunda herhangi bir yerde bir dipnot olarak yazıyor ve ben göremediysem affola ama eğer yoksa bence böyle bir bilgilendirme konulması iyi olur. Teşekkür ederim.

DeletedUser3

Guest
Sayın Berhudarol, benim biraz değişik bir tavsiyem olacak, bu 10. sandıktan çıkan ödülün tam olarak ne işe yaradığının pek çok oyuncu tarafından bilinmediğini düşünüyorum. Bana özelden mesaj atıp soran bile var 10. sandıktan ne çıkıyor diye. Yardımcı olmak babında seve seve cevap veriyorum ama bunları cevaplamak biz oyuncuların vazifesi değil diye düşünüyorum. Haksız mıyım? Mesela Plan nedir ve nerede kullanılır. Bu oyunda herhangi bir yerde bir dipnot olarak yazıyor ve ben göremediysem affola ama eğer yoksa bence böyle bir bilgilendirme konulması iyi olur. Teşekkür ederim.

Merhaba Unseen,

Bu bilgi wiki sayfamızda yer almaktadır (Plan Başlığı): https://tr.wiki.elvenar.com/index.php?title=Büyülü_Konut

Size soru soran oyuncuları, ister wiki ye isterseniz de destek sistemine yönlendirebilirsiniz.