• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Yer Değiştirme

• Konuyu başlatan DeletedUser13
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser13

Guest
Merhabalar

Olması gereken bir özelliğin oyunda olmadığı aklımdaydı. Yine aklıma geldi buraya yazma ihtiyacı duydum. Bir binanın yerini değiştirmemiz gerektiğinde boş bir alana ihtiyaç duyabiliyoruz. Bunun için binayı koymak istediğimiz yerde bir bina varsa ya silmemiz lazım ya da boş bir alana taşımamız lazım onun içinde yine yer ihtiyacı oluyor. Binamızı yerine koyup orda bulunan binayı alıp başka yere koymamız mümkün olmalı Böylelikle ekstra yer ihtiyacına gerek kalmadan yer değiştirme ihtimalimiz olacak.

Teşekkürler

DeletedUser29

Guest
yanlış hatırlamıyorsam bu öneri dile getirilmişti gerçekten güzel ve çok faydalı olur öte yandan şunu da belirtmek gerek ki şehir kurma oyunu olmasının getirdiği bir zorluk olarak kabul edilebilir bana kalırsa ve bu da katlanılması gereken bir zorluk olmalı

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Bu büyük bir sorun lakin kolaylık tez vakitte bulunur inşallah.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser55

Guest
Hocam merhabalar ,

Benim gibi simetri yada vs takıntısı olan birisi icin gercentek can sıkıcı.Resmen cildiriyorum yer değiştirirken binalari filan satiyorum :D
Umarım en yakın sürede bir çare bulunur.

Nyzthie.

DeletedUser29

Guest
hocam şehir büyüdükçe inan bana sıkıntı kat kat artmış oluyor şuan şehirde kültürüm iyice azaldı nüfusum azaldı genişleme var açtım ama yetmiyor birde bunları düzgün yerleştirmek için 2 saat ders çalışırmış gibi vakit harcadım bu tarz oyunlara alışık olduğumdan biraz daha kolayu oluyor ama gerçekten bazı yerlerde 1 kare ile tüm planın altüst oluyor ya gel de bilgisayarı kırma :) sonra hadi bakalım tekrardan baştan :D neyse ki şuan biraz daha iyi durumdayım fakat nüfus ve kültür delirtiyor beni yetmiyor ama inanın bazen zorlanmak da insanı son derece gdülüyor manyakmıyım neyim bilmiyorum ama zor olması hoşuma da gitmiyor değil :)

DeletedUser11

Guest
hocam şehir büyüdükçe inan bana sıkıntı kat kat artmış oluyor şuan şehirde kültürüm iyice azaldı nüfusum azaldı genişleme var açtım ama yetmiyor birde bunları düzgün yerleştirmek için 2 saat ders çalışırmış gibi vakit harcadım bu tarz oyunlara alışık olduğumdan biraz daha kolayu oluyor ama gerçekten bazı yerlerde 1 kare ile tüm planın altüst oluyor ya gel de bilgisayarı kırma :) sonra hadi bakalım tekrardan baştan :D neyse ki şuan biraz daha iyi durumdayım fakat nüfus ve kültür delirtiyor beni yetmiyor ama inanın bazen zorlanmak da insanı son derece gdülüyor manyakmıyım neyim bilmiyorum ama zor olması hoşuma da gitmiyor değil :)

Merhabalar,

Şehir düzenlemek epey vakit alıyor evet lakin bu kadar kaptırmamak lazım. Resmen bilgisayar bizi hapsediyor kendine.
Önerim, mesela ben yakınlarda genişleme açacaksam şehri hiç düzenlemiyorum hepsini toplu açıp sonra düzenliyorum :)

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser29

Guest
Merhabalar,

Şehir düzenlemek epey vakit alıyor evet lakin bu kadar kaptırmamak lazım. Resmen bilgisayar bizi hapsediyor kendine.
Önerim, mesela ben yakınlarda genişleme açacaksam şehri hiç düzenlemiyorum hepsini toplu açıp sonra düzenliyorum :)

İyi Forumlar
MisteR

tabi ki öyle bilgisayar gerçekten hapsediyor
dediğin gibi yapıyorum genellikle fakat bazen ihtiyaç oluyor genişlemeyi bekleyemiyorum bir de işin şu ratafı var genişlemeyide düzgün bir yere yapmanız gerekiyor

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Yan yana veya üst üste getirip şehri tam olarak kare veya dikdörtgen yapmak en iyisi ki tercihim dikdörtgen.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser29

Guest
dikdörtgenin çok büyük faydaları oluyor fakat kare gerçekten çok büyük sıkıntı çıkartıyor

DeletedUser55

Guest
@Berhudarol

Hocam merhaba,

Yer değiştirme olarak, Clash of Clans gibi oyunlarda bulunan yer değiştirme secenegi söyledir, kuşbakışı bir boş sayfa acilir elinizde bulunan binalar vs kadar oraya yerleştirirsin gibi. Acaba Elvenar olarak böyle bir yenilik getirilebilir mi? Söylemek istediğimi tam anlamıyla anlatamamış olabilirim. Tesekkürler.

Nyzthie.

DeletedUser3

Guest
Merhabalar Nyzthie,

Bahsettiğiniz oyunu oynamıştım. Lakin oradaki sistem şehir kurma değil en iyi savunmayı düzenleme üzerine. Bizim sistemimiz ise şehir kurmak ve ekonomik bir verimlilik sağlamak üzerine. Bahsettiğiniz gibi bir sistem getirilmez çünkü zaten bunun nedenleri soru ve cevaplar kısmında oyun yapımcıları cevaplamıştı.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Ben halen o oyunu oynuyorum, inanılmaz düzeyde kolay bir düzenleme seçeneği mevcut.

İyi Forumlar
MisteR

Durum
Konu yanıtlara kapalı.