• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arşiv: 01.10.2016 ve öncesi Öneriler

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser

Guest
Merhabalar.Oyun içi bir kaç önerim olacak ;
- Öncelikle sikke sıkıntısı çok fazla.İnşaat seviyeleri arttıkça geliştirme için istenen sikke miktarıda artıyor.Fakat sikke kazanmak için uzun bir süre beklemek zorunda kalıyoruz.Bu da haliyle can sıkıcı bir durum.Ya inşaat geliştirme için istenilen miktar azaltılmalı,yada daha fazla sikke kazanmamız için ekstra yollar olmalı.
-İnşaat geliştirme süreleride zamanla sıkılmamıza neden oluyor.Süreleri biraz daha aşağıya çekmeniz oyunu daha zevkli oynamamıza neden olur.
-Şehir içi inşaat,kültürel yapı vs. yer değiştürmelerinde sıkıntımız var.Yer değiştirmek için uzun süre ugraşmak hatta bazı öğelerimizi silmek zorunda kalıyoruz.Aslında bunun en büyük nedeni yön değiştiremiyor olmamız.Mesela 'mavi çiçekler' kültürel yapısını sadece dikey konumlandırabiliyoruz.Yatay konumlandırabilsek belki bu kadar sıkıntı çekmeyecegiz.
-Bir diğer sorunumuz elmas.Elmas kazandıran etkinlikler veya görevler gelmesi oyunu daha eğlenceli kılabilir.
İyi oyunlar dilerim.

DeletedUser3

Guest
Hoş geldinizi ROSEMIA,

Öncelikle şehrinize bir göz attım. Sikke sıkıntısı çekmeniz bu seviyede çok doğal henüz yeni yeni şehrinizi düzenlemeye başlamışsınız.
Sikke sıkıntınızı giderebilmeniz için;

-Konutlarınızı geliştirin. Gördüğüm kadarı ile konutlarınız seviye 1 de. Bunları artırabildiğiniz kadar artırmalısınız.
-Diğer oyunculara komşu yardımında bulunun. Bunu yapmak size sikke kazandıracaktır. Sizin büyük salonunuza yapılan yardımlarda size sikke kazandırır. Büyük salonunuzun seviyesi ne kadar yüksek olursa komşu yardımından elde edeceğiniz sikke miktarı o kadar artacaktır.
-Görevleri tamamlayın. Oyunda hikaye görevleri ve normal görevler olmak üzere iki tip görev var. Hikaye görevlerini yapmanız zorunludur iptal edemezsiniz ama diğer görevleri iptal edebilirsiniz. İptal ettikçe yenisi gelir. Böylece kendinize uygun olan bir görevi tamamlayabilirsiniz.

-İnşaat geliştirme süreleride zamanla sıkılmamıza neden oluyor.Süreleri biraz daha aşağıya çekmeniz oyunu daha zevkli oynamamıza neden olur.
-Daha fazla işçi satın alabilirsiniz. Böylece beklemeden 4-5 yapı inşa emri verebilirsiniz aynı anda.
-İnşaatçı kulübenize yardım yapılmasını isteyebilirsiniz. Böylece inşa süreleri kısalır.

Şehir içi inşaat,kültürel yapı vs. yer değiştürmelerinde sıkıntımız var.Yer değiştirmek için uzun süre ugraşmak hatta bazı öğelerimizi silmek zorunda kalıyoruz.Aslında bunun en büyük nedeni yön değiştiremiyor olmamız.Mesela 'mavi çiçekler' kültürel yapısını sadece dikey konumlandırabiliyoruz.Yatay konumlandırabilsek belki bu kadar sıkıntı çekmeyecegiz.

Bu soru çok gelmekte ve forumda araştırma yaparak bunların cevaplarına ulaşmanız mümkün.
Benzer bir konu örneği: https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/Şehir-düzenlemesi.57/
Bu soru ayrıca temmuz Innogames TV bölümünde bir oyuncu tarafından sorulmuştu. Konuya ulaşmak için:
https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/innogames-tv-temmuz-bölümü-sorular-ve-cevaplar.106/

-Bir diğer sorunumuz elmas.Elmas kazandıran etkinlikler veya görevler gelmesi oyunu daha eğlenceli kılabilir.

Bu tür etkinliklerimiz mevcut. En son etkinliğimizi kaçırmış olmalısınız. Sonraki etkinlikler için bizden ayrılmayın :)

https://tr.forum.elvenar.com/index.php?threads/saklanan-Şekerler.92/

DeletedUser

Guest
@Berhudarol

Hoş geldinizi ROSEMIA,

Teşekkür ederim hoşbuldum

Öncelikle şehrinize bir göz attım. Sikke sıkıntısı çekmeniz bu seviyede çok doğal henüz yeni yeni şehrinizi düzenlemeye başlamışsınız.

Daha önce bu tür oyunları oynadım hatta sizler gibi görevli olarakda bulundum.Ve açıkcası bu tür oyunların kepenkleri erken kapatmasının nedeninin başta oyuncuyu çekmiyor olması.Neden oyuna yeni başlayan biri çok kazanıp oyunu daha çok oynamak istemesin? Bir kaç arkadaşıma oyunu önerdim ve verdikleri tepki hep aynıydı : -Sıkıcı,-Çok bekliyoruz,-Geliştirme yapamıyorum malzeme yetersiz vs vs vs..
Bence gelişmekte olan bir oyun için riskli bir strateji :)

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum
Konu yanıtlara kapalı.