• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Arıyor CAVHANSHIR

Durum
Konu yanıtlara kapalı.

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Herkese merhaba. Ben THE BEST KINGDOM, CAVHANSHIR adlı yoldaşlığın kurucusuyum!
Öncelikle yoldaşlığa aradığım kişiler aktif oyuncular olmalıdır. Yani Turnuvada ve Yoldaşlık Maceralarında katkıda bulunmalı ve şehrini iyi bir şekilde geliştirmelidir. Yoldaşlığa katılıb sonra oyuna gelmeyen, Turnuvada ve Maceralarda aktif olmayan oyuncuları yoldaşlığa kabul etmiyoruz.

Ekran şəkli 2021-08-07 004552 (2).png

Son düzenleme:

Calyps0

Aktif Üye
herkese iyi akşamlar
yazıya ek olarak birkaç şey söylemek istedim.
aktif oyuncular kavramını biraz açalım hep beraber aktif oyuncu demek turnuva ve kule gibi yoldaşlığın ana kurallarını günlük zaman ayırarak ister 5 dakika ister 10 dakika olsun yerine getirmek demektir. akşama kadar oyunda zaman geçirmek manası taşımıyor.
ikinci madde kaynak
gelen tüm yoldaşların belli bir süre takibi yapıldıktan sonra devamlılığı ve oyunculuğu olumlu değerlendirildikten sonra kaynak ihtiyaçları yoldaşlığa aittir.
yeni gelen arkadaşlar bunu bilerek gelsinler belirtmekte fayda var.
en önemli madde her ne koşulda olursa olsun ben sadece gelirim donmuş telefon direği gibi beklerim tarzında olanlar için forumun üst katında bekleme salonumuz mevcuttur :)
çok eğlenceli bir yoldaşlığımız var bende katıldığıma çok memnumum oyundan ziyade tüm arkadaşlar çok seviyeli çok harika arkadaşlar hepsine tek tek teşekkür ediyorum

arkadaşlar söylemeyim söylemeyim diyordum ama ne olur yanlış anlamayın birliğinize birşey demiyorum belki ilerde kendim de gelirim ama ne olur ne olur birbirine kelimesinin kendisinin bağlı olması lazım , yoldaşlıktaki birleşik yazılır. Türkçe katliamı yapmayalım

Calyps0

Aktif Üye
arkadaşlar söylemeyim söylemeyim diyordum ama ne olur yanlış anlamayın birliğinize birşey demiyorum belki ilerde kendim de gelirim ama ne olur ne olur birbirine kelimesinin kendisinin bağlı olması lazım , yoldaşlıktaki birleşik yazılır. Türkçe katliamı yapmayalım
bende aynı şekilde söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama burası türk dil kurumu değil her yaştan her mezuniyetten farklı ülkelerden oyuna katılan arkadaşlarla dolu bu yüzden fazla takılmamak lazım bence türkçemizi bu kadar iyi konuşmaları bile çok harika umarım bana katılırsın ;)

Bir cümleye başlarken büyük harfle başlamalı, bu da size en çok katliam yapan biri söylüyor. :)

THE BEST KINGDOM

Çalışkan Üye
Ben Azerbaycan' lıyım, söylediğiniz kelimeler bizde farklı yazılır ondan yanlış yazdım.

Türkçe konusunda hassas olmak benim doğal hakkım aynı hakkı ve gerektirdiği sorumluluğu herkesten beklerim . Azeri gardaşım sen kendi dilinde yaz anlayan çevirir anlamayanlar için ise Türkçe bilen bir yoldaşınız yazsın lütfen

Calyps0

Aktif Üye
Türkçe konusunda hassas olmak benim doğal hakkım aynı hakkı ve gerektirdiği sorumluluğu herkesten beklerim . Azeri gardaşım sen kendi dilinde yaz anlayan çevirir anlamayanlar için ise Türkçe bilen bir yoldaşınız yazsın lütfen
şimdi diyeceğim şeyi yanlış anlamada sen bu şekilde bir talimat veremezsin burdan bu postun altından en azından. ama arkadaşça forum özel mesajdan uyarmak istediğin herhangi bir konuda uyarabilirsin o ayrı mesele. kalkıp şöyle yazın böyle çevirin gibi bir müdahaleyi eğer gerçekten ortada abes bir durum varsa ancak forum ekibi yapabilir bence sen bu konuyu daha fazla uzatma çünkü forumdaki gönderilerin tamamı nerdeyse tüm imla kurallarına aykırıdır veya birazda onlara yazmanı öneririm ve bunu dikkate al bence

imla kurallarına herkesin yaptığı gibi aykırılıklar başka , sen farkında değil misin acaba Azeri arkadaşın kullandığı Türkçenin ne kadar bozuk olduğunun farkında mısın ? Sen benim için sorun yok diyorsan buyrun devam edin katle hep birlikte

Calyps0

Aktif Üye
imla kurallarına herkesin yaptığı gibi aykırılıklar başka , sen farkında değil misin acaba Azeri arkadaşın kullandığı Türkçenin ne kadar bozuk olduğunun farkında mısın ? Sen benim için sorun yok diyorsan buyrun devam edin katle hep birlikte
herkes çok iyi türkçe konuşacak diye bir kural yok arkadaşım. diyorsan ki var ozaman yazım hatası bulunan tüm konuların altında senden aynı hassasiyeti bekleriz buyur biz izlemedeyiz. burda türkçe katledilmiş olmaz madem işi uzatıyorsun onuda açıklayayım bu tarz forumlarda ve oyun platformlarında kısaltmalar mrb s.a gibi yada argo olmayan ama benzer basıyom kasıyom gibi bozuk türkçe ile imalar son derece normaldir. anormal olduğu durumda yetkililer zaten müdahale ederler sen bence bu tavrını daha çok genel kültür platformlarında sergile inan bana burası orası değil

Durum
Konu yanıtlara kapalı.