• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Mart 2018 - Oyuncu Önerileri

• Konuyu başlatan DeletedUser919
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Sevgili İnsanlar ve Elfler,
Her ay için özel olarak açtığımız bu öneri konularının altına ay sonuna kadar yani konu kapatılmadan yeni önerilerinizi aşağıdaki şablon ile sunabilirsiniz, sunacağınız öneriler oyun tasarımına ve dengelerine uygun olmalı ve yapımı aylar alacak çok karışık özellikli öneriler olmamalıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞABLON

Öneri Başlığı: ... (Önerinize uygun bir başlık seçiniz.).
Öneri açıklaması: ... (En az 6 cümle ile açıklayınız.).
Sağlayabileceği faydalar: ... (En az 3 cümle ile açıklayınız.).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Notes_TR.png

Lütfen önerilerinizi yukarıdaki "şablona" uygun olarak yapınız. "Elmas fiyatları" ile ilgili öneriler kabul edilmemektedir.

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser1049

Guest
Öneri Başlığı: ... (Binaları Döndürme(Çevirme) Özelliği).
Önerinizi açıklayınız: ... (Yapılar bölümünden aldığımız binaları şehrimize yerleştirirken nasıl tasarlandıysa o şekilde koymak zorunda kalıyoruz bu durum yerleştirme açısından sıkıntı yaratıyor).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (Bina Döndürme(Çevirme) özelliği eklendiğinde Şehrimizdeki alanları daha etkin şekilde kullanabileceğiz)

DeletedUser919

Guest
Öneri Başlığı: ... (Binaları Döndürme(Çevirme) Özelliği).
Önerinizi açıklayınız: ... (Yapılar bölümünden aldığımız binaları şehrimize yerleştirirken nasıl tasarlandıysa o şekilde koymak zorunda kalıyoruz bu durum yerleştirme açısından sıkıntı yaratıyor).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (Bina Döndürme(Çevirme) özelliği eklendiğinde Şehrimizdeki alanları daha etkin şekilde kullanabileceğiz)
Merhaba governor,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Bu öneri daha önce InnoGames TV'de ele alınmıştı. Dilerseniz o konuya bir göz atabilirsiniz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1049

Guest
Öneri Başlığı: ... (İmalathanelere Ek Süreler).
Önerinizi açıklayınız: ... (İmalathanelerde 3 saat - 9 saat 1 gün - 2 gün gibi süreler var bunlara ek olarak 1 saat- 2 saat-5 saat- 7 saat gibi ek süreler eklenebilir yada günün 24 saatini esnek şekilde seçebileceğimiz bir bölüm oluşturulabilir).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (Oyuncular sabit sürelere takılıp kalmadan istediği süreyi seçmiş olur).

DeletedUser919

Guest
Öneri Başlığı: ... (İmalathanelere Ek Süreler).
Önerinizi açıklayınız: ... (İmalathanelerde 3 saat - 9 saat 1 gün - 2 gün gibi süreler var bunlara ek olarak 1 saat- 2 saat-5 saat- 7 saat gibi ek süreler eklenebilir yada günün 24 saatini esnek şekilde seçebileceğimiz bir bölüm oluşturulabilir).
Sağlayabileceği faydalar neler: ... (Oyuncular sabit sürelere takılıp kalmadan istediği süreyi seçmiş olur).
Merhaba governor,

Öneriniz için teşekkür ederiz.
Bu öneri daha önce bir başka oyuncu tarafından sunulmuş olup ilgili cevap verilmiştir. Bu öneri hakkında bilgi almak ve cevabı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Öneri Başlığı: Şehirlere Yardımda Çağımıza Yakışır Bir Yöntem

Önerinizi açıklayınız: Biraz önce Elvenar'ın mobil sürümünü deneme şansı buldum. Baktım ki şehirlere yardım yapmak için şehrin içine girmek yerine şehre tıkladığımızda önümüzde yardım yapılabilecek yerlerle ilgili en etkili yapılar geliyor. Hem tarayıcı sürümü için hem de mobil sürümü için çok daha etkili, kolay ve oyuncular tarafından sevilecek bir yolu var bu yardımların.

Aynı mobil sürümde olduğu gibi bir şehre tıkladığımızda şehri ziyaret mi etmek istiyoruz yoksa yardım mı yapmak istiyoruz bize sorulsun. Yardım'a tıkladığımızda, o şehrin sahibi olan oyuncunun önceden ayarladığı yere otomatik olarak yardım yapılsın. Bize seçenek sunmasın veya bizi başka bir ekrana yönlendirmesin. Örneğin; ben yardım yapılması için birincil olarak Kültür'ü, ikincil olarak İnşaat'ı ve üçüncül olarak Büyük Salon'u seçiyorum. Birisi benim şehrime tıklayıp oradan Yardım'ı seçtiğinde benim en yüksek kültür veren yapıma yardım yapmış oluyor. Tüm kültür yapılarıma yardım yapılmışsa İnşaat'ıma yardım yapıyor. O da doluysa Büyük Salon'uma yardım yapıyor. Yardımı yapan kişiye asla bir seçenek sunulmuyor, ben ne ayarladıysam o. Yardımcı olan kişi sadece yardım butonuna tıklıyor ve oyununa devam ediyor. Aynı şekilde Yoldaşlık penceresinde bulunan ev şeklindeki "Yardım etmek için oyuncuyu ziyaret et" butonu yerine de El şeklinde "Oyuncuya yardım et" butonu konuluyor. Böylece her yoldaşımıza birer tık ile yardım edebiliyoruz.

Dünya Haritası'ndaki yardımları kolaylaştırmak için E tuşu Dünya Haritası'nda da kullanılabilir hâle getirilebilir. Dünya Haritası'na girip E tuşuna bastıktan sonra Dünya Haritası'nda keşfettiğimiz şehirlerin üzerlerine tıklayarak onlara hızlıca, tek tık ile yardım yapabiliriz.

Sağlayabileceği faydalar neler: Bu konuda bir söze gerek olmadığını düşünüyorum. İlla ki bir şeyler yazmam gerekiyorsa eğer: yoldaşlık içerisindeki yardımlaşmanın artması; neredeyse hiç yapılmayan Dünya Haritası'ndaki şehirlere yardımların yapılmaya başlanması/yardımların sıklaşması; düzenli olarak yapılan yardımlar sayesinde oyuncular arasındaki ilişkinin gelişmesi; Elvenar'ın çok zorlu bir dünya olduğunu düşünüp oyuna pek ilgi göstermeyen, sıkılıp oyunu bırakan oyuncular için muazzam bir motivasyon ve sikke kaynağı; uzun zamandır Elvenar'da bulunan oyuncuları Elvenar'a her uğdadıkları gün sevinçten havalara uçuracak, çikolata etkisi yaratacak önemli bir destek.

Son düzenleme:

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

ŞABLON

Öneri Başlığı: İkinci Keşif Kolu
Önerinizi açıklayınız: Dünya haritamızda sadece bir tane keşif koku gönderebiliyoruz. Bunun yerine ikinci bir keşif kolu çok daha iyi olabilir. Bu da bir teknoloji açarak mümkün kılınabilir.
Sağlayabileceği faydalar neler: Sadece bir bölge için günlerce beklemek yerine o kadar beklenilen sürede 2 bölge keşfetmiş olacağız. Bekleme süresi kısalmada sa aynı anda iki bölge açmış olacağız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser1073

Guest
Merhaba,

ŞABLON

Öneri Başlığı: İkinci Keşif Kolu
Önerinizi açıklayınız: Dünya haritamızda sadece bir tane keşif koku gönderebiliyoruz. Bunun yerine ikinci bir keşif kolu çok daha iyi olabilir. Bu da bir teknoloji açarak mümkün kılınabilir.
Sağlayabileceği faydalar neler: Sadece bir bölge için günlerce beklemek yerine o kadar beklenilen sürede 2 bölge keşfetmiş olacağız. Bekleme süresi kısalmada sa aynı anda iki bölge açmış olacağız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

Saygılarımla
MisteR
Öneriniz güzel ama yapacaklarını sanmıyorum. Neticede para için yapılan bir oyun ve her hızlandırma işlemi elmas ile mümkün kılınmış. Elmasta genelde parayla alınan bir malzeme. Turnuvalarda bile bp ları yerine kadim bp ler gelmiş :) yani ilerlemede zaman kaybının telafisi ancak nakit.

DeletedUser11

Guest
Öneriniz güzel ama yapacaklarını sanmıyorum. Neticede para için yapılan bir oyun ve her hızlandırma işlemi elmas ile mümkün kılınmış. Elmasta genelde parayla alınan bir malzeme. Turnuvalarda bile bp ları yerine kadim bp ler gelmiş :) yani ilerlemede zaman kaybının telafisi ancak nakit.
Merhaba FlyMind,

Öneri kabul edilir edilmez bilmiyorum ama böyle bir şeyin olmasını çok istediğimden burada önerdim. Evet oyun Elmas üzerine kurulu ama yapacak şeylerimiz de kısıtlı maalesef. :)

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

ŞABLON

Öneri Başlığı: Mobilde Turnuvalar
Önerinizi açıklayınız: Oyundaki Turnuvalar özelliğini şu an için sadece tarayıcıdan kullanabiliyoruz. Turnuvalar özelliğini mobile de entegre edebilmek ayriyeten güzel olacaktır.
Sağlayabileceği faydalar neler: Turnuvalara aktif olan katılan oyuncuların bilgisayar başında olmadığı sürelerde Turnuvalar'a katılabilmesini sağlamak. Oyunu mobilden oynayanların da Turnuvalar'a katılmabilmesini sağlamak.

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser1073

Guest
Öneri başlığı : Süreli İnşaatçı
Önerinizi açıklayınız : Etkinliklerde süreli olarak imalat desteği, imalat zaman kısaltması ve altın ödülleri mevcut olduğu gibi inşaatçıları da ek olarak belli sürede kullanılmak adına fazladan eklenebilir.
Sağlayabileceği faydalar nelerdir?
Faydaları :
Çağ atladıkça inşa edilen yapıların hem fazlalaşması hem de inşaat süresinin artması gelişimde yavaşlamaya ve orantısız gelişime neden olmaktadır. Bu şekilde oluşturulacak destek inşaatçılar; gelişimi dengeleyeceği gibi acil zamanlarda oyunculara kolaylık sağlayacaktır.
Saygılarımla iyi çalışmalar....

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Öneri başlığı : Süreli İnşaatçı
Önerinizi açıklayınız : Etkinliklerde süreli olarak imalat desteği, imalat zaman kısaltması ve altın ödülleri mevcut olduğu gibi inşaatçıları da ek olarak belli sürede kullanılmak adına fazladan eklenebilir.
Sağlayabileceği faydalar nelerdir?
Faydaları :
Çağ atladıkça inşa edilen yapıların hem fazlalaşması hem de inşaat süresinin artması gelişimde yavaşlamaya ve orantısız gelişime neden olmaktadır. Bu şekilde oluşturulacak destek inşaatçılar; gelişimi dengeleyeceği gibi acil zamanlarda oyunculara kolaylık sağlayacaktır.
Saygılarımla iyi çalışmalar....

Bahsettiğin şey aslında mevcut. İmalathanelerdeki üretimlerin zamanını kısaltan şeyler inşaat zamanlarını kısaltmak için de kullanılıyor.

Not: Ayrıca Araştırma menüsündeki araştırmaları doğru sırada yapar, sikke ve erzaklarını en az %150 kültür bonusuyla(büyülenmiş bağış etkisi olmadan) toplar, Büyü Akademisi'ni biraz geliştirip hiç boş bırakmaz ve ürettiğin büyüleri kullanır, Dünya Haritası'ndaki ilerlemeni önceden anlatmış olduğum yolla yapar, gereğinden fazla imalathane kurmaz ve en azından Başlangıç Paketi'nden yararlanırsan oyun boyunca hiçbir şekilde gelişimin yavaşlamaz. En azından bende yavaşlamadı. Toplamda iki ay civarı kadar oyunu oynamamışlığım var, sadece o zamanlarda BP lerim birikti ve kadim mucizelere yatırım yapmak zorunda kaldım.

Elvenar bir Puzzle oyunu; fakat daha da ötesinde bence bir Resource Management oyunu. Maalesef bizim sunucumuzda Resource Management hiçbir oyuncuda görülmüyor, o başka. :)

Son düzenleme:

DeletedUser1073

Guest
Bahsettiğin şey aslında mevcut. İmalathanelerdeki üretimlerin zamanını kısaltan şeyler inşaat zamanlarını kısaltmak için de kullanılıyor.

Not: Ayrıca Araştırma menüsündeki araştırmaları doğru sırada yapar, sikke ve erzaklarını en az %150 kültür bonusuyla(büyülenmiş bağış etkisi olmadan) toplar, Büyü Akademisi'ni biraz geliştirip hiç boş bırakmaz ve ürettiğin büyüleri kullanır, Dünya Haritası'ndaki ilerlemeni önceden anlatmış olduğum yolla yapar, gereğinden fazla imalathane kurmaz ve en azından Başlangıç Paketi'nden yararlanırsan oyun boyunca hiçbir şekilde gelişimin yavaşlamaz. En azından bende yavaşlamadı. Toplamda iki ay civarı kadar oyunu oynamamışlığım var, sadece o zamanlarda BP lerim birikti ve kadim mucizelere yatırım yapmak zorunda kaldım.

Elvenar bir Puzzle oyunu; fakat daha da ötesinde bence bir Resource Management oyunu. Maalesef bizim sunucumuzda Resource Management hiçbir oyuncuda görülmüyor, o başka. :)

Mevcut olan hızlandırıcılar ancak bana salon geliştirmeye yetiyor. Şuan ki çağda elimde bulunan yapıları maksimum seviyeye getirmem gerekiyor çağın tamamlanmasından önce ama yetiştiremiyorum :)
Not : Zaman kısaltması olduğunu başta belirttim zaten ayrıca bu zaman kısaltmaları ya az geliyor yada fazla ve zaman kısaltmalarını boşa harcamayı sevmiyorum. Hayattaki en kıymetli şeyler zaman ve sağlıktır. Bilgilendirmelerin ve uyarın için teşekkürler. İyi oyunlar....

DeletedUser919

Guest
ThreadHead.png

Mart 2018 - Oyuncu Önerileri
sona erdi.

Önerileriniz için teşekkür ederiz.
:)

ThreadFoot.png

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:
Durum