• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Güncellemeler Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

isbara

Çalışkan Üye
son güncellemeden sonra büyük salona yapılan komsu yardımlarında diyelimki 1 kişiden 44bin altın kazanıyoruz ya, eğer 10 kişi yardım yapmıssa 440bin olması lazım, ama yine 44bin gözüküyor, bizde 44000 diye topluyoruz ama aslında 440bin olduğu için depo bir anda doluyor ve depoda yer yoksa bir kısmı boşa gidiyor.

DeletedUser3

Guest
Evet sanırım tekrarlayabildim bunu. İletiyorum. Neyse ki sadece görsel bir hata. Teşekkür ederiz isbara. İsterseniz sorun kısmına da bir başlık ile açın ki diğer oyuncular da takip etsin oradan.

DeletedUser709

Guest
Gelişmiş kaşifler için 5milyon sikke 700bin erzak istemesi birazcık abartı olmamış mı?
bunun için büyük salon yükseltmesi de şart olmuş tabi.. gerçi ben o bölümü geçtim ama yeniler için zorlayıcı olmuş. Katılıyorum

DeletedUser50

Guest
Elf Kadını..

Son güncellemeyle giriş ekranındaki Elf Kadını resmi için ne diyorsunuz ey oyuncular.

Oyun ekibinin içinde en çok çalışan ve güzel şeyler üreten grafik tasarımcılar, bu kez müthiş "içi cam kaplı pet şişeden mamül" bir Elf Kadını figürü oluşturmuşlar. İki gündür bunalıma girdim. Sırf bu resim yüzünden oyunu bırakabilirim.

Diğer oyuncu arkadaşlar bu konuda ne düşünüyor merak ediyorum.

Elf.png

DeletedUser571

Guest
Turnuvada çok askar kaybı oluyor bp verilmeside azalmış. 4*4 olması çok iyi olmuş ama ben beğenmedim bu turnuva güncellemesini

DeletedUser629

Guest
1-Elf Kadını: düşüncelerim "tuluat" adlı arkadaşa aynı. katılıyorum.yıl olmuş 2017 bu kadar orantısız bir karakter olabilir mi? Sanal alemde orantısızlık nerede görülmüş diye sorsalar şu elf kadınını örnek gösterebilirim.neredeyse ekrandan içeri girecek. eski foto daha iyiydi.sadece Elf Kadınında sorun yok arkadaki binalarda da sorun var. açıkcası çok acele etmeseydiniz. eski görseli koyun biz idare ederiz onla.sonuçta görsel kadın görmek için oynamıyoruz oyunu.baktın görsel kadın adam dede torun çizemiyorsun koy güzel bir manzara içimiz açılsın.
2-Ticaret: toptancı da tamam düzenlemeye gittiniz elinize sağlık da; her tıklamada sikke gideri artarken niye alacağımız ürünleri 205 de bıraktınız. nasıl bir ticaret mantığı bu??cüce seviyesine gelmiş üyelerde sikke bölümü anında doluyor.boşu boşuna toptancıda ürün basıyoruz. yaptığı gürültüye değmiyor.
3-Kalıntılar: Ana üretim kalıntıları dışında kalan kalıntılar ile ilgili ne yapmaya düşünüyorsunuz? Neden bu elimizde kalan kırıntılarıda ticarete eklemiyorsunuz. yada başka bir çözüm üretseniz.
4-Seviye:Cüce ve üzeri seviyeye geçen üyeler arasında ayrı bir alışveriş, şehir ziyaretleri vb. gibi bir düzenlemeye gidilebilir. buda oyuna kademe katar. cüce geçidi,peri geçidi açan oyuncular bu bölümü açmış oyuncular arasında artı düzenlemelere gidilebilir.
5-Rün Binaları: belli rün binalarını ürettiğimizde dağlara şekil verip binalar vs. yapılması çok güzel.O dağlara açtığımız binalarla ilgili bir hareket olsa;mesela komşum olmayan belli bir bölgedeki üyelere komşu olabilsem.onlarla ticareti denk yapabilsem. yada elimde kalan kalıntı granit vb. ürünleri takas edebilsem...
6-Savaş: Bu sorunu şöyle çözdüm. Yazın sonu gibi yapılan günceleştirmeden beri; Artık savaşmıyorum. :)) Savaşmayınca ve Şehre saldıran olamayınca da kışla eğitim alanı vb. binalar süs diye duruyor. Hareketli eğelenceli bri kısım savaş kısmı idi oda bence mantık ve hesaplama hataları olduğu için keyif vermiyor.

DeletedUser3

Guest
Elf kadınında ne gibi bir sorun olduğunu izah edebilir misiniz? Orantısız karakter demekle ne demek istediniz?

DeletedUser629

Guest
Elf kadınında ne gibi bir sorun olduğunu izah edebilir misiniz? Orantısız karakter demekle ne demek istediniz?
imzanda kullandığınız elvenar ekibindeki karakterler orantılı.gözü rahatsız etmiyor.görselin perspektif'i ile doğru orantılı.
yeni kullanılan elf kadını parmakları bile aynı uzunlukta.tüm görsel içinde orantısız sadece elf kadını değil binalarda orantısız. Perspektif kayıp olmuş.
altın oran kurallarına uyulmamış.ne görselin genelinde nede objelerde.detayları düşünülen Elvenar Oyununda bu görsel oyunda göz yorucu.
günde en az 3 kere oyuna girdiğini düşün seni bu görsel karşılıyor.bilinçaltına işlene iticiliğe hiç girmiyorum.

DeletedUser120

Guest
İnsanların girişini biz beğendik
Elflere yorumum yok
Şunu diyebilirim sadece.
Benim gözlerim bozuk.Doğuştan gelen birşey.
Detaylı sölemicem gözümde nelerın bozuk olduğunu konuyu şuraya bağlıcam.
Ben konutların mor renklı olanlarında çok zorlandım dusunsenıze her gırdıgınızde görüyorsunuz.
Bide sıralı onlar hepten mafoldum.Bir gözümü kıstım öyle baktım.
Ara ara dınlenip devam ettim.
Yani 4 saniyelik ekranı görmemeyı tercıh edebılırsınız o an baska sekme acabılırsınız
Tabıkıde yorumunza saygı duyarım.
Görüşler her zaman farklıdır.
Ama benım yasadıgım şey ile karşılaştırıraanız belkı bır nebze dedikleriniz puzzle da küçücük bir şey olabilir

DeletedUser706

Guest
Tek sorun keşke giriş kısmındaki elf kadını olsaydı. Toptancı sistemi değişmedi ki! Değişmeyeceği de aşikar. -Bir de her ay süper öneri kısmında öneri sayfası var. Daha oyuncuların toptancı için olan talebe bile cevap verilmez iken öyle bir sayfanın olması tuhaf.- Turnuvada ki savaş sistemi iyi, güzel olmuş ama! Ödül oranları için uğraşmaya bile değmez. Puanlar düşürülüp, ödüller azaltılmış. Komşu yardımı halen inaktif görünüyor.

AnathemA

Çalışkan Üye
büyücüler ve ejderhalar çağı görselleri ve kompozisyonları süper, çok uğraşılmış, çok emek verilmiş. sonuç kusursuz ve akıl dolu bir çalışma çıkmış ortaya. emeği geçenleri tebrik ederim.

aynı şeyi söz konusu elf kadını için söyleyemiyoruz. :D elfler; mükemmeldir, zariftir, görkemli şahsiyetlerdir, üstün bir ırktır... böyle korse giyen elf olmaz. :D

DeletedUser50

Guest
Elf Kadını ile ilgili eleştiriyi yazdıktan sonra Throne of Elves'i seyrettim. Hayal kurmaya çalışmanıza gerek yok. Oraya bakın yeter.

DeletedUser571

Guest
  • Oyuncularımızdan gelen talepler doğrultusunda turnuva ödülleri yeniden düzenlenmiştir. Yeni ödüller sayesinde (örn. kırık rün parçaları) sandıklar daha cazip hale getirilmiştir. Ayrıca sandık puanları düşürülmüştür, böylece daha yüksek sandıklara ulaşmak daha kolaylaşmıştır.

düşmüşsünüz bi elf kadının peşine ne işimize yarayacaksa:)

Önceden 440bin turnuva puanı ile son ödüle geliniyordu şimdi 40bin turnuva puanı ile geliniyor. önceden 10 bölgeden bir oyuncu 30bin turnuva puanı elde ederken şimdi 3bin bile elde edemiyor.

Sonuca gelirsek yukarıda yazılı olan sürüm notundaki ''daha yüksek sandıklara ulaşmak daha kolaylaşmıştır'' ibaresi nasıl oluyor da dengeleyici bir değişiklik oluyor? Sanki bana daha çok zorlaşmış gibi geldi yüksek sandıklara ulaşmak...

isbara

Çalışkan Üye
figfig arkadaşımıza katılıyorum
eskiden 3-5 arkadas turnuvada 3er 5er bölge tamamlayıp 3er 4er sandık açıyorduk, şimdi tüm ittifak puan kasmaya çalıştı yine 4. sandıkta kaldık
ya değişiklik yapmayın ya yaptıgınız değişikliğin cidden bi faydası olsun, eskiden hiç değilse turnuvada ilerleyen arkadaslar bireysel daha çok kalıntı ve bp kazanıyordu şimdi oda yok.
turnuva ödülleri az oluyor eleştirisini dikkate alıp ödül çeşitliliğini artırmıs olabilirsiniz ama bireysel bp ve kalıntıları düşürmüşsünüz
sandıklara ulaşmak zor oluyor eleştirisini dikkate alıp sandık puanlarını düşürmüssünüz ama oyuncuların kazandıkları puanları daha çok düşürmüşsünüz
askerleri güçlendirdik demişsiniz ama aynı oranda düşman askeride güçlenince bir anlamı kalmıyor, cidden ya değişiklik yapmayın yada yaparken sadece eleştiri yapılan bölümü değiştirin komple değişiklik yapınca yine sıkıntı oluyor.
sandık puanları yüksek ulasılamıyormuydu tek yapacagınız sandık puanlarını düşürmekti bu kadar basitti
ödüllermi azdı 5 bp yerine 10-15 verecektiniz vb siz tutup komple sistemi değiştiriyorsunuz sonuç yine aynı. neymiş sandık puanları düşmüş e oyuncuların kazandığı puan daha cok düşmüş, neymiş ödül çeşitliliği artmış,eskiden bireysel daha cok ödül kazanan turnuvada emek harcayan oyuncu ile turnuvada 3-5 puan alan aynı ödülü alıyor şimdi...
bütün eleştirilere rağmen değiştirdiğiniz toptancı sisteminde geri adım atmadınız, maksat pazarı canlandırmaktı, canlandımı pazar varmı elinizde done, benim var, eskiden 1 e 1 teklif edilen mermer kalas çelik şimdi 1 e 1 oranında parsomen ipek kristal istenilerek yapılıyor
savas için gerekli kadimleri kurup geliştirmeyen hiçbir yabancı savasarak ilerlemiyor bölgede hep pazarlık hep pazarlık bu sistem ne için var o zaman, çok gelişmiş oyuncular içinmi, diğerleri ölsünmü?

DeletedUser3

Guest
Toptancı sistemi ile ilgili herhangi bir bilgi bizde mevcut değildir henüz. Bu konuda da bir düzenleme geldiği taktirde sizlerle paylaşacağız. Onun haricinde yeni turnuva siteminde bir önceki sisteme nazaran daha fazla sandık açıldığı saptanmıştır. Tabii ki yoldaşlıktaki herkesin katkı yapması gerekmektedir.

eskiden bireysel daha cok ödül kazanan turnuvada emek harcayan oyuncu ile turnuvada 3-5 puan alan aynı ödülü alıyor şimdi..

Bu eskiden de böyleydi yani hiç emek harcamayan bir yoldaşlık üyesi sadece bir karşılaşma tamamladığı zaman yoldaşlığın elde ettiği tüm sandık ödüllerine ortak olabiliyor. Bu durumda o oyuncuyu uyarmak tabii ki yoldaşlık yöneticilerine düşmektedir.

turnuva ödülleri az oluyor eleştirisini dikkate alıp ödül çeşitliliğini artırmıs olabilirsiniz ama bireysel bp ve kalıntıları düşürmüşsünüz

Bireysel bp ve kalıntılar düşmüş değil aslında sadece öyle görünüyor başlarda ama yeterli sandık ve bölge açtığınızda ki bu yeni sistemde bu daha kolay, daha çok bilgi puanı ve kalıntı topladığınıza şahit olacaksınız bunun yanı sıra büyüler + kırık rün parçaları da alıyorsunuz. Tabii her zaman dediğimiz gibi yoldaşlık olarak çabalamanız gerekmektedir.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.